Zamknij
REKLAMA

Otwarcie sezonu świątecznego na Ursynowie! Dziś zaświeci ursynowska choinka

13.18, 06.12.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 13.56, 06.12.2022
Skomentuj SK
REKLAMA

Ma 9 metrów wysokości i jest gotowa do odpalenia iluminacji. O godz. 16 przy ratuszu uruchomione zostanie świąteczne oświetlenie gigantycznej choinki, która stanęła przy al. KEN.

Jak co roku, w Mikołajki 6 grudnia startuje na Ursynowie sezon świąteczny. Dzielnica po południu uruchomi iluminację świąteczną ratusza oraz na choince przy swojej siedzibie. Będzie też projekcja życzeń świątecznych na ścianie budynku.

Świąteczne drzewko jest dokładnie takie samo jak w latach ubiegłych - ma 9 metrów wysokości, jest sztuczne i przyozdobione bombkami i świecącymi gwiazdami. Są też błyskające lampki ledowe, które zobaczymy wieczorami.

- Ozdoby będą włączone codziennie do godz. 23, na noc będą wyłączane. To kwestia oszczędności - mówi Klaudiusz Ostrowski, zastępca burmistrza.

Choinka i ozdoby na ratuszu będą nam towarzyszyły do 6 stycznia. Zostaną zdemontowane do 9 stycznia. Za wynajem świecidełek dzielnica zapłaci 49 tys. złotych brutto.

O godz. 16 uroczysta inauguracja

Dzisiaj po zmroku zaplanowano skromną uroczystość zapalenia świecidełek na choince i ratuszu. Razem z dziećmi uruchomi je punktualnie o godz. 16 burmistrz Ursynowa Robert Kempa w towarzystwie swoich zastępców. Dzielnica zachęca do udziału w tej magicznej chwili.

- Będziemy rozdawać dzieciom ozdoby świąteczne do samodzielnego pomalowania w domu - zapowiada Ostrowski.

To niejedyna choinka w rejonie ratusza. W poniedziałek i wtorek w środku urzędu stanęły dwie choinki: jedna przygotowana i ubrana przez ursynowską oświatę, a druga przez Straż Miejską, na której zawisły odblaski.

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%