Zamknij
REKLAMA

Charytatywny Kiermasz Świąteczny ETO. Poczuj magię pomagania!

13.48, 29.11.2022 Kamil Witek Aktualizacja: 11.02, 03.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przyjdź, spędź miło czas i pomóż potrzebującym. Zbliża się Charytatywny Kiermasz Świąteczny ETO. W tym roku na wsparcie liczą ukraińskie przedszkolaki z Buczy. Dobra zabawa, pyszne jedzenie i ciekawe fanty do zdobycia gwarantowane!

Ursynowianie już nie raz pokazywali, że cierpienie innych nie jest im obojętne. Niedługo będą mieli okazję, pokazać to po raz kolejny. Za kilka dni przy ul. Rosoła odbędzie Charytatywny Kiermasz Świąteczny. Od wielu lat organizuje go Zespół Placówek Oświatowych Fundacji Ewangelickie Towarzystwo Oświatowe. 

- Niepubliczne Przedszkole „Szkrabki” wraz ze Szkołą Podstawową im. Samuela Bogumiła Lindego organizują kiermasz już po raz dziesiąty. To wyjątkowe przedsięwzięcie łączy rodziców, dzieci, a także kadrę oraz pracowników i współpracowników Fundacji ETO. To blisko 1000 osób, których celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących. Naszą ideą jest przekazanie dzieciom wartości, które wszystkim nam są bliskie: prawdy, dobra i piękna - mówią dyrektorki Szkoły Podstawowej im. Samuela Lindego Beata Wilkowska oraz dyrektor przedszkola „Szkrabki” Agnieszka Schaitter. 

Na światło dla dzieci z Buczy

ETO co roku zbiera fundusze na inny cel. W ostatnich latach pomogło między innymi ciężko choremu Antosiowi oraz cierpiącej na złośliwy nowotwór Kai. W tym roku fundacja zwróciła swoje oczy na Ukrainę. 

- Środki zebrane podczas tegorocznego kiermaszu przekażemy na wsparcie przedszkoli w Buczy, jednej z ukraińskich miejscowości objętych działaniami wojennymi - mówią Beata Wilkowska i Agnieszka Schaitter.

Fundacja zamierza zakupić agregaty prądotwórcze dla dziesięciu przedszkoli w Buczy. Jeden kosztuje od 3 do 5 tys. złotych. Dodatkowo transport urządzenia to kolejne 3,5 tys. złotych. Dlatego ETO liczy na wsparcie mieszkańców naszej dzielnicy. Jak można pomóc? Wystarczy przyjść i dobrze się bawić.

- Podobnie jak w latach ubiegłych, w czasie tegorocznego kiermaszu nie zabraknie stoisk ze smakołykami i rękodziełem przygotowanym przez nasze dzieci i naszych uczniów. Jak co roku będą występy: uczniów, kadry i zaprzyjaźnionych muzyków - zapowiada Agnieszka Schaitter.

Zostanie przeprowadzona także aukcja, podczas której będzie można zdobyć m.in. vouchery na atrakcyjne usługi. Na przykład kurs tańca, seans w komorze hiperbarycznej i masaże, a nawet weekendową wycieczkę na łono natury. Nie zabraknie też gadżetów dla fanów piłki nożnej. Do zgarnięcia będą koszulki i piłka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa. 

Charytatywny Kiermasz Świąteczny odbędzie się w sobotę, 3 grudnia w godzinach 16-19. Fundacja ETO zaprasza chętnych na dziedziniec przy ul. Rosoła 10. Gdyby ktoś nie mógł pojawić się osobiście, będzie można śledzić wydarzenie na YouTube oraz na Facebooku. A patronem medialnym kiermaszu jest portal Haloursynow.pl.

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%