Kominki opalane drewnem są jednymi z najbardziej popularnych urządzeń w dzisiejszym świecie, chociaż stanowią pewne wyzwanie instalacyjne, nic nie może się równać z urzekającym trzaskiem palącego się drewna, które otacza całe pomieszczenie swoim wspaniałym aromatem.
Kominki na drewno czy pellet drzewny mają one wiele zalet w porównaniu z innymi podobnymi produktami, a po bliższym poznaniu z pewnością będziesz preferował ten typ systemu grzewczego.
Główne i niezaprzeczalne zalety kominków opalanych drewnem są następujące:
Nienaganny wygląd i elegancja tych konstrukcji nie pozostawiają obojętnym żadnego właściciela domu jednorodzinnego, ponieważ kominki na drewno wyglądają solidnie i są w stanie stać się godną ozdobą każdego wnętrza.
Jeśli nie jesteś zastraszony tymi wadami i nadal decydujesz się na instalację kominka opalanego drewnem, to zwracamy Twoją uwagę na pewne cechy, których nie należy pomijać przy wyborze, jak również przy późniejszej instalacji konstrukcji:
Drewno czy pellet drzewny używane w kominku będą palić się znacznie lepiej, jeśli do paleniska będzie wpadać ogrzane powietrze. W większości przypadków do tego celu wykorzystywane są kanały umieszczone w tylnej części paleniska. Kanały te są ogrzewane przez ciepło z kominka i ogrzewają powietrze do spalania, które przez nie przechodzi. Aby zmaksymalizować wydajność spalania, warto podłączyć kominek do kanału powietrznego, który z kolei prowadzi na zewnątrz. W tym miejscu powietrze do spalania dostaje się do paleniska.
Aby kominki na drewno mogły spełniać swoją funkcję grzewczą, są wyposażony w palenisko wyłożone szkłem żaroodpornym (kamionką). Ogień jest wtedy widoczny i słyszalny, a współczynnik wydajności wynosi do 80-90%. Ponadto moc kominka w obudowie wynosi do 25 kW, co oznacza, że taki system może ogrzać powierzchnię 250 m². Poziom płomienia można regulować za pomocą przepustnicy.
Przed rozpoczęciem budowy należy najpierw starannie zaprojektować i wybrać lokalizację kominka opalanego drewnem. Najlepszym wyborem jest ściana nośna lub narożnik skrzyżowania dwóch ścian nośnych, które muszą być zbudowane z materiałów ognioodpornych, ocieplone wełną mineralną pokrytą folią. Taka "kanapka" nie zapala się, nie topi i nie wydziela substancji toksycznych przy silnym podgrzaniu. W ścianie przylegającej do kominka nie należy montować żadnych urządzeń.
Sprawdź kominki dostępne na https://iwonapellets.pl/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz