Zamknij

Jakie bariery możesz napotkać wynajmując biuro w Warszawie?

10:42, 20.12.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 10:45, 20.12.2020
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Niestety nie zawsze możemy wynająć biuro, nawet jeżeli tego chcemy. Nie chodzi tutaj o zasoby portfela, ale o kilka innych kwestii. Wielu właścicieli nieruchomości prowadzi dokładną weryfikację przyszłych najemców. W ten sposób chcą oni uniknąć problemów i nieprzyjemności związanych z wynajmem lokalu biurowego. Sprawdź, jakie problemy możesz napotkać chcąc wynająć biuro w Warszawie?

Młodym firmom trudniej wynająć biuro w Warszawie

Niestety, im krótszy staż firmy, tym mniejsze zaufanie budzimy wśród wynajmujących i właścicieli nieruchomości. Średnio co trzecia firma upada w ciągu pierwszego roku swojej działalności, nic więc dziwnego, że niedoświadczeni przedsiębiorcy nie wzbudzają zaufania.

Młode firmy, które istnieją od niedawna nie mają zbudowanej stabilnej pozycji, nawet mimo utrzymywania płynności finansowej. Może to powodować, że w awaryjnych sytuacjach nie będzie ona posiadała odpowiedniego zaplecza finansowego. Powoduje to, że właściciele biurowców podchodzą do młodych przedsiębiorców z wyraźną rezerwą.

Dobrym rozwiązaniem będzie znalezienie oferty wynajmu nieruchomości, która posiada bardziej elastyczne warunki wynajmu lub krótką umowę. Wówczas nawet krótki staż firmy nie powinien być problemem.

Brak działalności gospodarczej

Często zdarza się, że nowo powstałe firmy od razu poszukują lokali na wynajem w najlepszych warszawskich lokalizacjach. Zaliczają się do nich biura na Ursynowie, Śródmieściu, Woli czy Żoliborzu. Uniemożliwia to wówczas podpisanie umowy najmu, gdyż spółka musiałaby być w tzw. organizacji.

Najczęściej umowę najmu biura możemy podpisać po tym, jak podpisany został wcześniejszy akt notarialny lub firma została wpisana do rejestru KRS. Jeżeli mamy działalność gospodarczą, powinna ona być aktywna oraz widnieć w rejestrze CEIDG.

Poręczyciel w wynajmie biura

Kiedy najemca lub przedsiębiorca jest niewystarczająco wiarygodny finansowo, można przedstawić poręczyciela, który zaświadczy o wypłacalności firmy oraz jej wiarygodności. Oczywiście dla najemcy jest to świetne rozwiązanie ułatwiające cały proces. Wynajmujący musi jednak liczyć się z tym, że w przypadku jakichkolwiek problemów, to poręczyciel będzie obciążony finansowo. Poręczycielstwo zostaje również brane pod uwagę w przypadku zdolności kredytowej, nic więc dziwnego, że nie decydujemy się często na bycie poręczycielem.

Jak podnieść wiarygodność w oczach wynajmującego?

Jeżeli chcemy sprawić, aby wynajmujący obdarzył nas większym zaufaniem, warto zaproponować rozwiązania, które sprawią, że wynajmujący będzie dodatkowo zabezpieczony w razie nieprzyjemności. Może to być np. zaproponowanie wyższej kaucji czy gwarancja bankowa. Dobrym rozwiązaniem będzie również skorzystanie z usług agencji nieruchomości komercyjnych. W Warszawie pomagają one z wynajęciem powierzchni biurowych dla działalności i firm.

Wynajem biura – podsumowanie

Niezależnie od tego czy spełniamy któraś z powyższych opcji czy nie, warto podchodzić indywidualnie do każdej oferty i starać się wypracować dobre warunki, które pozwolą nam na wynajęcie tego obiektu, który chcemy.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%