Irygacja pochwy to płukanie wewnętrznych ścian pochwy płynem do tego przeznaczonym. Najwygodniej wykorzystać do tego celu zestaw do irygacji, który zawiera specjalne urządzenie oraz płyn o korzystnym działaniu dla flory bakteryjnej. Zobacz, jakie są wskazania do irygacji pochwy, jak często można powtarzać płukanie i jak to zrobić krok po kroku, tak aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.
Dolegliwości związane z infekcją intymną, takie jak świąd, pieczenie czy przykry zapach z pochwy, często łagodzimy, stosując nasiadówki przygotowywane z ziół lub specjalnych preparatów aptecznych o działaniu przeciwzapalnym. To doskonały sposób przynoszący szybką ulgę. Zioła, takie jak rumianek czy kora dębu, łagodzą podrażnienia, zwalczają bakterie oraz koją pieczenie i ból. Niemniej jednak nasiadówki pozwalają na dotarcie jedynie do sromu oraz zewnętrznej części ścian pochwy.
Dobrym rozwiązaniem jest natomiast irygacja pochwy, czyli dosłowne płukanie pochwy. Nie należy do tego celu stosować ziół, a jedynie odpowiednie preparaty. Taki zabieg pozwala na wprowadzenie płynu wprost do pochwy przy pomocy specjalnego irygatora. Pochwa jest bogato unaczyniona i ma dużą powierzchnię przenikania. Dzięki irygacji możemy przyśpieszyć leczenie infekcji oraz zapewniamy sobie komfort i świeżość.
Irygacja pochwy może być wykonywana również jako profilaktyka po zabiegach ginekologicznych, które zwiększają ryzyko infekcji intymnych. Warto zaznaczyć, że nie należy na własną rękę wykonywać irygacji w ciąży! Nie jest to również sposób na codzienną higienę intymną.
Po irygator do pochwy warto więc sięgać sporadycznie, w przypadku wyraźnej potrzeby. Zdarza się, że kobiety wykonują irygację pochwy po stosunku. To dobry sposób na przywrócenie świeżości, jednak i w tym przypadku powinien być stosowany sporadycznie. Specyficzny zapach miejsc intymnych jest sprawą zupełnie normalną, a nadmierne płukanie i częste stosowanie zapachowych środków może jedynie zaburzyć naturalną florę bakteryjną. To z kolei zamiast zapewniać świeżość, zwiększa skłonność do infekcji.
Do irygacji pochwy nie należy stosować również żadnych domowych specyfików. Sprawdzają się specjalne płyny oraz czysta, przegotowana woda. Wszelkie domowe eksperymenty nie są dobrym pomysłem, ponieważ działaniem oczyszczającym również mogą nadmiernie eliminować korzystne bakterie.
Irygacja pochwy wykonywana wodą działa jedynie oczyszczająco, może więc eliminować zalegającą spermę lub pozostałości krwi po menstruacji. Natomiast płyny do irygacji zwykle zawierają środki o bardziej kierunkowym działaniu, np. chlorowodorek benzydaminy, który wykazuje właściwości:
Płyn do irygacji, może być stosowany przez 7 dni 2 razy dziennie, chyba że lekarz zaleci inne dawkowanie.
Produkty do irygacji pochwy najczęściej zawierają irygator z płynem gotowym do użycia. Preparaty zwykle mają temperaturę pokojową i nie wywołują dyskomfortu w trakcie aplikacji. Pamiętaj, aby nie przechowywać ich w lodówce.
Jak zrobić irygację pochwy?
(materiał reklamowy)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Czy Magda Gessler dobiła Karpielówkę?
Właśnie wrociłam z Mikołajek i okazuje się że najlepiej sprzedaje się tzw Bar mleczny - choć tylko z nazwy jeśli chodzi o produkty. Jest tam 7-8 stałych potraw ceny bardzo niskie - zupa 8 zł drugie danie ok 22 zł - kolejka jest taka że czeka się na stolik a pozostałe restauracje stoją puste. Może coś takiego ?
del
07:37, 2025-07-22
Szlabany uratują osiedle przy Koncertowej?
Kolejny sukces naszej świnki pepy. Dużo paplania na walnym a gucio z tego będzie. "Szanowni Państwo Szanowni Państwo" jestem prezesik i mam mały bardzo interesik. Mam tyle sukcesów na koncie ale nie powiem jakich bo nie pamiętam. Ile jeszcze musi się nie wydarzyć żeby mieszkańcy zrozumieli, że nasz prezes działa ma szkodę spółdzielni?
XD
04:57, 2025-07-22
Szlabany uratują osiedle przy Koncertowej?
I to dlatego uchwalono, aby w budynkach w pobliżu metra było mniej miejsc parkingowych dla mieszkańców - przecież mają metro. A oni mają samochody - choćby po to aby wyjechać na wczasy - i gdzieś muszą je zaparkować.
albert
23:03, 2025-07-21
Szlabany uratują osiedle przy Koncertowej?
W rejonie metra Stokłosy oraz ul. Zamiany , Jastrzębowskiego i ZWM 13 parkują samochody z rejestracją inną niż warszawska. Osoby dojeżdżające (np. z okolic Piaseczna) do pracy w Środmieściu parkują samochody na Osiedlu Stokłosy i kontynują podróż metrem. Ponadto mamy w Warszawie Strefę czystego transportu, która również wpływa na ilość parkujących pojazdów. Nic dziwnego, że Spółdzielnia Stokłosy chce ograniczyć, ilość parkujących,obcych samochodów w głębi Osiedla.
Maria
22:08, 2025-07-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz