Znamy laureatów XXIII edycji dzielnicowego konkursu plastycznego na „Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe”. Jury wybrało te najpiękniesze zrobione przez uczniów ursynowskich szkół podstawowych. A wybór był bardzo trudny. Młodzi szopkarze popisali się niesamowitą wyobraźnią.
Na początek trochę statystyki. W konkursie wzięło udział 11 szkół, 170 uczniów wykonało 159 prac, z czego na wystawę zakwalifikowano 37 szopek. Jury przyznało 14 wyróżnień i 8 nagród. Co oceniano? Przede wszystkim poziom artystyczny i oryginalność prac, użycie ciekawych materiałów oraz precyzję wykonania.
- To zawsze jest trudny wybór z czego zrobić szopkę, trzeba wiedzieć z czego trzeba zrezynować, żeby efekt był oczekiwany, żeby nie przedobrzyć, co czasami się zdarza - mówiła przewodnicząca jury Barbara Bielecka-Woźniczko, znana ursynowska artystka.
Prace można było oglądać od 20 grudnia w ratuszu. Były szopki m.in z papieru, koralików, gliny, zrobione w szklanej kuli, walizce i w formie karuzeli. Bartek Jażdżyk zrobił szopkę z niecodziennych materiałów.
- Jest z kamieni przywiezionych z Bieszczad i Chorwacji. Są tez muszelki i rozgwiazdy. Zlepiłem je dwuskładnikowym klejem - mówił uczeń PSP nr 6.
Ogłoszenie wyników poprzedził występ zespołu "Ósemki i Szesnastki" z Domu Sztuki przy Wiolinowej. Potem były już dyplomy i nagrody dla najlepszych młodych artystów.
Za najpiękniejsze szopki, jury w składzie: Barbara Bielecka-Woźniczko (artysta plastyk) – przewodnicząca jury, Dorota Ałaszewska (artysta plastyk) i Hanna Sadowska (Wydział Kultury) uznało prace uczniów:
Wyróżnienie otrzymali:
W tym roku w konkursie wzięło udział 11 ursynowskich szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa STO nr 1, Prywatna Szkoła nr 6, Szkoła Podstawowa nr 16, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 47, Szkoła Podstawowa nr 81, Szkoła Podstawowa nr 96, Szkoła Podstawowa nr 303, Szkoła Podstawowa nr 313, Szkoła Podstawowa nr 318, Szkoła Podstawowa nr 319, Szkoła Podstawowa nr 336.
Kąpiele dzieci w fontannach. "Nie mamy wyboru"
Wybór jest prosty wyjście na basen w Powsinie z 2 dzieci to 94 złote, zaś ewentualna wizyta u pediatry na NFZ bezpłatna, a leki jeśli refundowane zmieszczą się w kwocie do 20plz. Trzeba albo wprowadzić tani rodzinny bilet na basen albo zlikwidować bezpłatną opiekę medyczną, w przeciwnym wypadku zawsze jakiś bąbelek będzie się w fontannie "hartował".
Warszawiak82
09:33, 2025-07-14
Po burzy na Ursynowie. Wierzba przed ratuszem powalona
Jak wina, to tylko tuska
kurkawodna
08:35, 2025-07-14
Dodatkowe światła i przejście na Puławskiej
Jest tam obustronna drog dla rowerów, jest buspas. Dobrze ze powstanie kolejny przejazd dla rowerów. Alternatywy dla samochodów, miejmy nadzieję zachęca do zmiany środka transportu. W sumie powstające właśnie Nowe Centrum Warszawy mozna przemierzać pieszo.
Mieszkaniec
07:28, 2025-07-14
Kąpiele dzieci w fontannach. "Nie mamy wyboru"
Warszawa by mogła dofinansować bilety na basen dla dzieci warszawskich w lecie, ale 700 tysięcy złotych pójdzie z pieniędzy podatników na „Łuk LGBT+" zaproponowany przez Linusa Lewandowskiego, aktywistę LGBT ze Stowarzyszenia Homokomando. Prezydent Trzaskowski nie widzi problemu, bo to budżet obywatelski.
OnPaste
20:56, 2025-07-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz