Nowa organizacja ruchu, wprowadzona w ostatnich dniach grudnia ubiegłego roku na skrzyżowaniu Ciszewskiego, Rodowicza "Anody" i Rosoła, miała usprawnić przejazd i poprawić bezpieczeństwo. Zamiast tego zafundowała mieszkańcom drogową gehennę. Pod koniec roku zamontowano tam nowe światła i wprowadzono korekty w geometrii.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
Największy problem pojawiał się w godzinach popołudniowego szczytu. Zmotoryzowani alarmowali, że skrzyżowanie zatyka się w sposób wcześniej niespotykany.
Po ostatnich zmianach na skrzyżowaniu, zmianie cykli świateł itd., dzień w dzień w okolicach godziny 17 są tu korki większe niż kiedyś. Dziś jest to już prawie cała ulica "Anody" od świateł przy SGGW aż tam gdzie dalej wzrok nie sięga
- relacjonuje nasz czytelnik, mieszkaniec Ursynowa, który mieszka przy skrzyżowaniu.
W sieci również narzekania na problemy na zmienionym skrzyżowaniu. Użytkownicy branżowego forum o inwestycjach Skyscraper City punktują nowe rozwiązania, wyliczając konkretne problemy z przepustowością.
Żona policzyła czas trwania cyklu w ciągu Rodowicza do Rosoła: 2 minuty czerwone, 40 sekund zielone. W przyrodzie nic nie ginie. Jak zamiast jednej fazy w ciągu poprzecznym są dwie, to komuś musi się pogorszyć. A ten osygnalizowany prawoskręt to w ogóle jakiś obłęd!
- wskazuje jeden z internautów.
Ten osygnalizaowany prawoskręt to wydzielony pas do jazdy w prawo z Rodowicza "Anody" w Ciszewskiego, który w wyniku przebudowy zyskał sygnalizację - dodajmy korzystną dla pieszych.

Kierowcy skarżą się jednak na "nadmiar" sygnalizacji oraz korki od Ciszewskiego aż po kampus SGGW. Frustracja narasta, a kierowcy poddają pod wątpliwość sam sens przeprowadzonych prac.
Punktowa inwestycja na drodze drugiego rzędu, totalnie niepotrzebna (naprawdę są pilniejsze potrzeby drogowe na Ursynowie niż budowa lewoskrętu na parking osiedlowy), popsuła sytuację ruchową na jednym z głównych ciągów międzydzielnicowych.
- zaznacza inny mieszkaniec.
Przypomnijmy, przebudowę rejonu skrzyżowania przeprowadził deweloper, który przy skrzyżowaniu wcześniej postawił apartamentowiec. W ramach umowy z ratuszem i na podstawie wytycznych z Biura Zarządzania Ruchem Drogowym oraz Zarządu Dróg Miejskich, przebudowano skrzyżowanie z wjazdem na parking przy ul. Gutta, postawiono tam światła na przejściu dla pieszych, przebudowano fragment ulicy Ciszewskiego, chodniki i wybudowano fragment drogi rowerowej. Z kolei na samym skrzyżowaniu Ciszewskiego z Rodowicza "Anody" i Rosoła postawiono zupełnie nową sygnalizację świetlną. Zmieniono organizację ruchu. Środkowy pas przed skrzyżowaniem z ulicą Rosoła w kierunku Nowoursynowskiej umożliwi jazdę na wprost ulicą Ciszewskiego.
Główną nowością, która bezpośrednio wpłynęła na płynność ruchu, jest bezkolizyjność manewrów. Rozdzielenie przejazdu w ciągu Ciszewskiego na osobne cykle sprawiło, że skręcające samochody przestały przecinać tor marszu ludziom na pasach.
Oczywiście przez to zielone jest krótsze niż było, a czerwone dłuższe. Na prawoskręcie z Anody zielone jest w czasie zielonego ogólnego dla jadących prosto i w czasie zielonego dla Ciszewskiego od Cynamonowej. Oczywiście te światła są bez sensu, ale przynajmniej piesi oraz rowerzyści muszą się dodatkowo zatrzymać
- diagnozuje sytuację jeden z mieszkańców.
Piesi mają jednak w tej sprawie odmienne zdanie i bronią nowego układu.
Niebezpieczna sytuacja jest, jak auta mają zielone i piesi też i to nie rzekome. To niebezpieczna sytuacja niezależnie od skrzyżowania. Ten problem rozwiązano.
- komentuje forumowicz ze Skyscraper City, popierający zmiany dla pieszych.
Ratusz zaznacza, że to inwestor zewnętrzny wciąż ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe działanie sygnalizacji.
Po wdrożeniu nowej organizacji ruchu Biuro Zarządzania Ruchem Drogowym m.st. Warszawy przeprowadziło kontrolę funkcjonowania skrzyżowania, w wyniku której stwierdzono nieprawidłowości, w tym dotyczące pracy sygnalizacji świetlnej. Uwagi zostały przekazane wykonawcy wraz z poleceniem wprowadzenia niezbędnych korekt.
- informuje stołeczny ratusz w odpowiedzi na pytania naszej redakcji.
Urzędnicy wyjaśniają również intencje wprowadzonych zmian, stawiając akcent na ochronę najsłabszych uczestników ruchu.
Celem modernizacji było przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. W ramach prac sygnalizacją objęto skręty w prawo z al. Rodowicza "Anody" oraz ul. Rosoła, a skrzyżowanie wyposażono w przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. Rozdzielono także w czasie obsługę skrętu w lewo na ul. Ciszewskiego.
- czytamy w odpowiedzi Biura Zarządzania Ruchem Drogowym.
Jak podkreślają urzędnicy, docelowy system będzie oparty o inteligentną detekcję, która ma uregulować kwestię zatorów.
Zastosowano tam detekcję ruchu i sterowanie zależne od natężenia ruchu, które po pełnym uruchomieniu będzie dostosowywało sygnały świetlne do aktualnego zapotrzebowania.
Miasto przejmuje nadzór nad skrzyżowaniem dopiero po zakończeniu wszystkich formalności i doprowadzeniu sygnalizacji do stanu zgodnego z projektem.
- podsumowują przedstawiciele ratusza.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
::news{"type":"see-also","item":"39253"}
wkurzony13:55, 20.02.2026
Jako mieszkaniec bloku z oknami wychodzącymi na Anody chciałbym serdecznie podziękować ZDM-owi za nowość pt. ogromne korki, dzięki którym mogę nawdychać się dodatkowej porcji spalin.
Mieszkając tu 30 lat, nigdy czegoś takiego nie widziałem. Ciekaw jestem również, ile wypadków z udziałem pieszych było na tym skrzyżowaniu. Zwłaszcza na prawoskrętach, na których przechodzą co jakiś czas pojedyncze osoby i nigdy nie miałem problemu z zatrzymaniem się jadących samochodów.
Paulo21:10, 21.02.2026
Podziękujmy władzom dzielnicy za te korki i za rzekę samochodów z Konstancina, Góry Kalwarii i Piaseczna. Po otworzeniu przejazdu (wielokrotnie oprotestowanego) przez Rosnowskiego, mamy na Rosoła problem
Pozostałe komentarze
Saruman13:38, 20.02.2026
Jeszcze gorzej będzie, jak zlikwidują wiadukt przy Pileckiego i Poleczki. Już teraz, szczególnie rano, tworzą się tam gigantyczne korki!!!
Zieeeew14:12, 20.02.2026
Pokażcie choć jedną inwestycję na przestrzeni ostatnich 5 lat, która polepszyła płynność ruchu w Warszawie. JEDNĄ. To co się obecnie wyprawia z ulicami to jak jakiś taniec małpy z brzytwą.
Jasio32114:35, 20.02.2026
W punkt!
Obserwator14:28, 20.02.2026
Był taki filmik gdzies w internecie. Jedzie 100 samochodów, a obok 100 osób w jednym autobusie przegubowym. Biorąc pod uwagę że w większości aut jedzie jedna osoba, to dobry przykład na alternatywny sposób poruszania sie po mieście.
~A15:16, 20.02.2026
I jechanie w tłumie z:
- zagilonymi ludźmi, którzy kichają prosto w twarz,
- głośno rozmawiającymi pasażerami
- Osobami z, delikatnie mówiąc, problemami z higieną
i wiele innych?
Dziękuję, wolę jechać w wygodnym aucie, gdzie mogę sobie puścić muzykę jaką chcę, ustawić temperaturę jaką chcę i nie musieć wdychać wyziewów 99 osób
ats20:30, 20.02.2026
To działa tylko jak jedziecie autobusem, ale zakładowym, do fabryki smrodu na tą samą zmianę, a potem w drugą stronę, do wioski do czworaków. Gorzej jest, jak choćby po 10 osób jechało w swoich kierunkach, bo wtedy ten autobus będzie krążył jak ursynowskie autobusy- wszędzie tylko nie do celu.
Wck14:32, 20.02.2026
W kolejnych wyborach samorządowych nadal na Miasto jest nasze i podobnych odszczepieńców lewackiej ideologii?
Jak się jeździ po mieście, gdzie dyrektorem ZDM jest gość po administracji z Pułtuska, aktywista rowerowy?
P14:41, 20.02.2026
Niech wszyscy dalej głosują na Trzaskowskiego który wszystko zważa i kolegę jego Kempe developera Ursynowskiego który zabodowuje gdzie się da. Wał za wałem.
Boom15:38, 20.02.2026
Nikt na Kempę nie głosował, bo to nie mieszkańcy wybierają burmistrza, tylko Rada Dzielnicy. Wykopcie tego szkodnika.
hfhhffffn18:47, 20.02.2026
Samochodziarstwo zawsze drze ryja. Jak ci korki przeszkadzają, pojedź metrem. Miasto nie jest z gumy i te wszystkie śmierdzące blachosmrody w mieście się nie zmieszczą. Poza tym, na skręcie w Ciszewskiego przy wejściu do biedronki pieszy ma zielone, a chamstwo w blachosmrodach jedzie, zamiast stać. I to jest zmiana na korzyść pieszych?
Wck15:14, 21.02.2026
Na wieś kmiocie wróć jak się samochodu boisz.
ats20:28, 20.02.2026
Jak ta inteligentna detekcja będzie działała jak przy przejściu obok migdałowej to powodzenia - przecież tam światła zmieniają się nawet jak nikt nie czeka na pasach, zupełnie losowo.
Lewoskręt z Ciszewskiego w Anody to jest jakieś nieporozumienie, te światła się tam już z raz czy dwa zawiesiły- jak stoisz w korku z powietrza, to po czasie zaczynasz obserwować światła. Tutaj można stać i patrzeć się na powtórkę wszystkich faz, gdy twój kierunek dalej stoi.
Zaś opowiastki o większym bezpieczeństwie to jest dopiero historia z palca, albo prosto od społeczniaka - sygnalizator na bezkolizyjnym prawoskręcie jest praktycznie olewany przez pieszych, ale to jeszcze małe miki, w porównaniu z sytuacją, gdy przejście na ciszewskiego ma zielone, jednocześnie z zielonym światłem prawoskrętu - tam ktoś musi załadować się na swoim czerwonym pod koła (myśląc że ma zielone, patrząc na synalizator Ciszewskiego), żeby znów gryzipiórki w urzędzie się obudziły.
Boom10:24, 21.02.2026
Ileż to razy stałem np. 3 cykle zmiany świateł na Al. KEN do lewoskrętu, bo wykrywanie nie działało. Zgłaszam, niby robią jakiś reset, a po 3 dniach to samo.
brygada23:23, 20.02.2026
Takich to "specjalistów" zatrudnia Ratusz. Banda niekompetentnych dyletantów którzy biorą gruby hajs za fuszerkę.
To samo działo się kiedyś przy Centrum Onkologii.
Oni nawet nie potrafią właściwie zaprojektować wysepek na skrzyżowaniach.
Kon_z_Valony12:20, 23.02.2026
Warszawsko-polska mysl inzynieryjna (drogowa). Innowatorzy od siedmiu bolesci. Ich motto: Co by tu jeszcze *%#)!& panowie?
Józwa00:53, 21.02.2026
Poza tym wcale nie ma 2 pasów na wprost w stronę skarpy, bo strzałki na znaku są przekreślone a na jezdni nienamalowane
wuj Leon22:55, 18.03.2026
Właśnie! Proszę prawidłowo oznakować skrzyżowanie. Bo będą kolizje. Ludzie przyzwyczaili się do innej organizacji ruchu. I nie gadać o czujności. Jesteście (Służby drogowe) od pomocy kierowcom i pieszym a nie od wymądrzania się
krasnal ogrodowy08:49, 21.02.2026
Czujniki przy przejściach dla pieszych i ścieżce rowerowej nikogo nie wyczuwają, jeśli nie wciśnie się guzika, to czeka się kolejny cykl. Sama przyjemność na mrozie albo w deszczu. To samo przy Leclercu.
WAW22:07, 18.03.2026
Wyczuwają tylko trzeba trochę poskakać, co by się diodka w czujniku zmieniła na czerwoną. Tym górnym czarnym
Iza10:29, 21.02.2026
Bezpieczeństwo pieszych? Buahahaha!!! Zapraszam na skrzyżowanie Wąwozowa/Relaksowa, gdzie bezpieczniej przechodzić na czerwonym, bo jakiś w kryzysie intelektu tak zaprojektował światła.
JolkaJolka12:00, 21.02.2026
Rafalala i jego fachowcy ciągle w formie dowalania mieszkańcom z każdej strony i to z ich pieniędzy, miasto absurdu totalnego!
BUHAHAHA!!!13:17, 21.02.2026
Ursynów to stan umysłu. Tak samo jak Rosja 😂😂😂
Józwa19:34, 21.02.2026
Poza tym wcale nie ma 2 pasów na wprost w stronę skarpy, bo strzałki na znaku są przekreślone a na jezdni nienamalowane
Smutny student19:41, 21.02.2026
Jako pieszy i student SGGW regularnie przebywający w tej okolicy nie jestem zadowolony z modernizacji. Światła pod WHBIOZ tylko utrudniają przejście na drugą stronę jak i przejechanie, a zlikwidowane miejsca parkingowe i wycięte drzewa na rzecz zasadzenia drzew są wątpliwą decyzją
meme19:43, 21.02.2026
KIEDY CISZEWSKIEGO-BIS???!!!
Marcin21:42, 21.02.2026
No właśnie, coś wiadomo,kiedy to ważne połączenie z Wilanowem w końcu powstanie?
~URS21:43, 20.03.2026
NIGDY!
Precz15:42, 22.02.2026
Janusze że wsi projektują stolicę wespół z inżynierami z Etiopii
Takie skutki. Wszechobecna głupota
Panie wójcie Ursynowa a ławek przy chodnikach w odpowiedniej ilości dla seniorów jak nie było tak nie ma
Pan Buk11:06, 23.02.2026
tak samo po zmianach panów w kaskach jest sygnalizacja na KEN przy Koncertowej. Światła ustawione są tak że tworzą się korki. Skuterów oczekujących na przejazd w ogóle nie wykrywa. Po każdej zmianie jest coraz gorzej. Niestety nikt się tym nie interesuje.
Kon_z_Valony12:24, 23.02.2026
Wyjazd z Herbsta w KEN. W godzinach szczytu kolejka aut siega do wjazdu na wysokosci Pasazu Ursynowskiego. Wszystkie czekaja na skret w prawo (!). Na jednej zmianie swiatel przejada maks. 3-4 samochody. Robta tak dalej, inzyniery - Wdzieczni Mieszkancy.
Korbol16:09, 23.02.2026
Tyle co se pogadacie. Chyba że ktoś się wkurzy i np: podpali sterowanie tymi światłami, jak dajmy na to fotoradar w Alejach ...
Lokalny Mieszkaniec 10:15, 24.02.2026
Dalej głosujecie na Partie polityczne w wyborach samorządowych … proponuję zapoznać się z ordynacją wyborczą i pogonić w końcu wszelkiej maści polityków z Samorządu. Wyobrażacie sobie co nagle zrobiło by 10000 osób żujących z tego że są namaszczeni?
Sam pracuję z nimi już od 30 lat jako człowiek bez pleców i niedobrze mi od ich fachowości po znajomości.
Pozdrawiam zdrowo myślących wiem że jest ich sporo ale ciężko się przebić w świecie gdzie Partia wie lepiej i układa nam życie na każdym kroku.
zdrowy 10:17, 24.02.2026
W punkcik kolego
Piotr07:18, 26.02.2026
Ratusz kolejny raz psuje ukice na ursynowie. Za to powinny być konsekwencje karne. Zepsuli też Romera. Zrobili takie zawijasy przed przejściami ze człowiek jadąc nie patrzy na przejście tylko patrzy czy nie przyłoży w krawężnik. Te przejścia zrobiły sie teraz bardzo niebezpieczne dla pieszych. Kolejne oklaski dla psujów ulic. Mam dla was radę. Odwalcie sie od irsynowskich ukic. One były zaprojektowane przez mądrych ludzi.
Ursyn22:16, 18.03.2026
Proszę o doszkolenie. Jadę Gandhi w kierunku Nugat przecinając Rosoła. Dwa pasy jadą w prawo, mają strzałki kierunkowe. Dwa lewe - jeden lewy w lewo, drugi prawy lewo, wprost. Światło zwykłe, zielone lub czerwone. Skąd mam wiedzieć, że ci z naprzeciw, z Nugat nie pojadą na wprost. A stoją. Dlaczego brak strzałek kierunkowych ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Blok na Ursynowie zawali się? Mieszkańcy przerażeni
Zwracam uwagę, że żadne wzmacnianie części nadziemniej nie pomoże, bo przyczyna leży w podłożu gruntowym, którą należy wyeliminowąć w pierwszej kolejności. Przeczytałem w innym artykule, że jedna z części budynku posadowiona na iłach, które są gruntami ekspansywnymi. Jeśli tak jest to, wykonanie po sąsiedzku tunelu, który obniżył poziom wód gruntowych w całej okolicy rzeczywiście może przyczyniać się do wzmożonych osiadań. W takich przypadkachtrzeba wykonac posadowienie pośrednie pod budynkiem, czyli np. pale wiercone Jet Grouting, które podeprą istniejące fundamenty o głębsze warstwy gruntowe o odpowiedniej nośności. Dopiero po zatrzymaniu osiadań można przystąpić do spinania części nadziemnej i łatania dziur.
KAAN Technik
22:23, 2026-06-21
Psia Górka na Ursynowie nagrodzona!
nasi mali przyjaciele i chodzący i latający potrzebują wody do picia - życia
@
19:35, 2026-06-21
Parking na Polinezyjskiej gotowy. Czemu tak długo?
Cóż przy foto panek (dawny kiosk ruchu) ul. Polinezyjska do dzisiaj są popękane płytki chodnikowe przy słupku które powstały w trakcie naprawy i są do dzisiaj.... i nikt tego nie widział i odebrał pierwszy odcinek
emeryt
17:44, 2026-06-21
Kempa straci funkcję w radzie nadzorczej Szpitala Połud
Co to za kara, usunięcie że stanowiska? Niech oddaje wszystkie "ciężko" zarobione pieniądze skoro niczego nie przypilnował i nadzór żaden. I wynocha z Urzędu Dzielnicy. Z takimi kompetencjami ..... pewnie kolejną karą będzie oddelegowanie do Parlamentu Europejskiego. Załatwią mu kolesie z KO. Taki zwykle los spotyka nieudaczników partyjnych. A tam to już raj na ziemi. Nóż się w kieszeni otwiera.
Anik
14:16, 2026-06-21