Zamknij
ZOBACZ

Fotoradar na Pileckiego bije rekordy! Przez wiadukt, który idzie do wyburzenia?

Sławek Kińczyk Sławek Kińczyk 13:05, 10.02.2026 Aktualizacja: 13:12, 10.02.2026
45 Fotoradar na Pileckiego bije rekordy! Przez wiadukt, który idzie do wyburzenia? Fotoradar przy Pileckiego (SK)

Zaskakujące dane z Ursynowa! Fotoradar przy ulicy Pileckiego, który przez lata nie wyróżniał się w statystykach, nagle wystrzelił na czoło niechlubnego rankingu. Z najnowszych danych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wynika, że w 2025 roku urządzenie "ustrzeliło" ponad 10 tysięcy piratów drogowych, stając się jednym z najskuteczniejszych w Polsce. Czy to będzie argument za... wyburzeniem pobliskiego wiaduktu?

Jeszcze rok temu fotoradar przed skrzyżowaniem ulic Pileckiego i Herbsta był jednym z wielu w stolicy. Dziś to absolutny rekordzista w Warszawie i ścisła czołówka krajowa. Jak wynika z raportu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, w 2025 roku urządzenie zarejestrowało aż 10 260 naruszeń prędkości. To daje mu trzecie miejsce w Polsce (!) wśród fotoradarów stacjonarnych, tuż za urządzeniami w Krzyszkowicach (woj. małopolskie) i Bieruniu (woj. śląskie).

::addons{"type":"only-with-us", "color":"black"}

Skąd tak nagły wzrost liczby mandatów? Kierowcy zachodzą w głowę, czy nie doszło do błędu w pomiarach, ale kluczem do zagadki może być ukształtowanie terenu i niefortunna geometria drogi.

Co dalej z ulicą Pileckiego i wiaduktem?

Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa, nie jest zaskoczony tymi wynikami. W rozmowie z naszą redakcją wskazuje, że specyfika zjazdu z wiaduktu nad ulicą Puławską sprzyja przekraczaniu prędkości o niewielkie wartości. I to takich właśnie kierowców łapie fotoradar.

Statystyki GITD potwierdzają te słowa – większość, bo aż 57,8 proc. wszystkich przekroczeń w Polsce mieści się w przedziale 11-20 km/h ponad limit.

Czy przekraczanie prędkości stanie się argumentem za wyburzeniem wiaduktu? W ubiegłym roku ratusz zlecił analizy, które mają odpowiedzieć na pytanie, jak usprawnić ruch w rejonie skrzyżowania Puławskiej, Poleczki i Pileckiego. W grę wchodzi wariant z pozostawieniem przebudowanego naziemnego skrzyżowania. Tym bardziej, że jak mówią drogowcy, wiadukt jest w fatalnym stanie technicznym. Jego wyburzenie jest właściwie pewne, pytanie - czy zostanie odtworzony.

Burmistrz Robert Kempa podkreśla, że wiadukt nie jest już tak kluczowy jak kiedyś, bo ruch przejął tunel POW. Problemem jest co innego.

Największym problemem jest wyjazd z Zielonego Ursynowa od strony lotniska. Tam ten pas do skrętu w lewo w Puławską, w stronę centrum, jest zapchany. Samochody blokują pas do jazdy na wprost.
Drugim problemem jest brak wydzielonej strefy w lewo, jak się wyjeżdża z Pileckiego w stronę Piaseczna.
I to są największe dwa problemy, a nie wiadukt.

- argumentuje włodarz dzielnicy.

Decyzje mają zapaść niebawem. Jak zapowiada burmistrz, na przełomie lutego i marca planowane jest spotkanie, na którym omówione zostaną wyniki analiz ruchu w tym rejonie. Zostały one zamówione przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Mają one stać się podstawą do zaprojektowania zmian na skrzyżowaniu. Miasto chce stworzyć zadanie inwestycyjne obejmujące zresztą nie tylko samo skrzyżowanie z Puławską, ale cały ciąg ulicy Pileckiego – aż do skrzyżowania z Ciszewskiego i Roentgena przy Onkologii. Mieszkańcy nowego osiedla przy ul. Zięby oczekują m.in. pełnego skrzyżowania z ul. Herbsta, z kolei wielu kierowców marzy o zmianie geometrii kolejnej krzyżówki, przy ul. Ciszewskiego i Roentgena.

[ZT]36089[/ZT]

Czy fotoradar zniknie razem z wiaduktem? Zdaniem burmistrza – niekoniecznie.

Ja uważam, że (fotoradar - dop. redakcji) będzie potrzebny mimo wszystko, bo tam jest jednak konkretna odległość. Ale najpierw załatwmy sprawę wiaduktu, czy będzie, czy nie będzie, w jakiej formule, a potem rozmawiajmy o radarze, a nie na odwrót.

- podsumowuje Kempa.

Tymczasem kierowcom pozostaje zdjąć nogę z gazu – zwłaszcza na zjeździe z "górki" przy Pileckiego. 10 tysięcy mandatów w rok to chyba wystarczająca przestroga.

::addons{"type":"only-with-us", "color":"black"}

[ZT]37961[/ZT]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (45)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Pozostałe komentarze

PauloPaulo

33 4

Szkoda, że chcą rozebrać ten wiadukt. :-( Był bardzo przydatny. Znacznie ułatwiał dojazd.

14:00, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

zieeeeewzieeeeew

4 0

ale deweloper ma utrudniony dojazd do swojej inwestycji mikrokroapartamentów i momentalnie zdecydowano, że wiadukt trza rozebrać. I tak sobie tu żyjemy w kraju zarządzanym przez polityczków skaczących jak im zagrają patodeweloperzy.

17:25, 15.02.2026

IrfyIrfy

20 15

Tak. Szczyt urzędniczej inwencji. Trzypasmówka, prosta jak dzida, przedzielona od drugiej trzypasmówki *%#)!& barierką, żeby nikomu nie chciało się przełazić. Tam spokojnie można jechać stówą i szybciej i nic się nie stanie. Ale nie. Postawmy fotoradar, żeby kroić ludzi. I jeszcze wyburzmy wiadukt, żeby skroić jeszcze więcej. Poza godzinami, w których zrobią się tam korki po wyburzeniu wiaduktu. Hej, urzędasy! Jak chcecie kogoś koniecznie okraść, to się zabierzcie za dostawców żarcia na motorowerach. Wprowadźcie sobie uchwałę, że kasujecie firmy, które to przewożą. Glowo i inne Uber eatsy. Wtedy dopiero zgarniecie kokosy. Ale nie, zaraz, one są mocne i stać ich na dobrych prawników, nie to co jakieś żuczki w toyotkach...

14:09, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:4
Odpowiedz

BoomBoom

6 3

Puławska i ten wiadukt to właśnie miejsca na podwyższoną prędkość jak np. na Czerniakowskiej. Ale w zamian za to, szczególnie przy Wyścigach, policja ma idealną miejscówkę na nabijanie kasy.

16:52, 10.02.2026

Sąsiad z górySąsiad z góry

3 5

Fotoradar stanął w tym miejscu gdy na przejściu dla pieszych kilkanaście lat temu zginęło dziecko. Ale *%#)!& będzie pisał o trzypasmówce.

08:43, 12.02.2026

uwielbiam_gumowe-gacuwielbiam_gumowe-gac

6 0

Ale nie było tam wtedy świateł. Światła powstały, fotoradar z d..... pozostał.

11:05, 12.02.2026

Stary z ORMOStary z ORMO

1 4

Wystarczy jeździć przepisowo i żaden fotoradar nie przeszkadza. Powiem więcej, żeby fotoradar zrobił ci zdjęcie musisz przekroczyć prędkość o o 11 km/h. Więc trzeba być deb... żeby dać się złapać.

15:53, 12.02.2026

dr2dr2

23 8

Trzaskowski i PO chcą za wszelką cenę stracić poparcie na Ursynowie. Wjeżdżając na Ursynów jadąc od centrum trzeba wykonać lewoskręt, a więc najbardziej korkujący manewr na skrzyżowaniach. Jadąc od centrum, kto nie mieszka na samym początku osiedla, wybiera wiadukt przy Pileckiego, bo tam po zakręcie jest szeroko, a domy odsunięte od ulicy. Po wyburzeniu wszyscy będą skręcać wiaduktem przy dol. Służewieckiej, a tam korki i nakładanie się ruchu z kilku kierunków. Potem korki na miejskiej i węższej KEN z wieloma światłami. Mieszkańcy na pewno ucieszą się ze smrodu aut w korkach.

15:17, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

uwielbiam_gumowe_gacuwielbiam_gumowe_gac

8 6

"Mieszkańcy" obrobiliby Doopiarzowi knagę nawet gdyby zamknął im wszystkie ulice na Ursynowie.

15:30, 10.02.2026

obserwatorobserwator

8 0

Myslę że mieszkańcy zdecydowanie dadzą po raz kolejny mandat zaufania.

19:54, 10.02.2026

PytaniePytanie

8 1

Czy ktoś wie czy ten radar łapie w dwie strony? Z tego co kojarzę jak się wyjeżdza z Herbsta na Pileckiego nie ma żadnego znaku.

15:51, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

BoomBoom

6 2

Nie łapie, to stary typ.

19:05, 10.02.2026

mmbmmb

2 0

nie łapie, ale znak "kontrola prędkości" jest - przed skrzyżowaniem z Herbsta

08:17, 11.02.2026

PiotrPiotr

18 3

Chciałem tylko przypomnieć, że ten fotoradar postawiono tam w czasach gdy nie było świateł na skrzyżowaniu z Herbsta i nie było przy tym skrzyżowaniu przejścia dla pieszych przez Pileckiego. Dwa, nieistniejące już, przejścia dla pieszych (bez świateł) były na wysokości Bekasów i Czapli. Fotoradar bije rekordy bo wcześniej robił zdjęcia jak pojazd przekraczał prędkość o 20+ km/h a od jakiegoś czasu (od roku?) robi fotki gdy przekraczana jest prędkość o 10+ km/h.

16:08, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WoyekWoyek

21 11

Bardzo dobrze, w ogóle na Ursynowie to powinno być więcej fotoradarów, np. w samej Alei Ken jest kilkanaście miejsc, w której samochody jadą szybciej niż przepisowe 50 km/h

16:17, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

atsats

6 5

bo może jako jedna z głównych alei w dzielnicy, powinna przestać udawać bycie jakimś deptakiem z 50km/h?

12:24, 11.02.2026

TubylecTubylec

0 0

Zwłaszcza po 16

15:38, 13.02.2026

Kierowca Kierowca

20 4

Wystarczy spojrzeć jak wygląda skręt w lewo z Puławskiej w Półeczki. Wiążę się to z blokadą ruchu Puławskiej do Piaseczna. Wyobraźmy sobie, że taki skręt będzie na Ursynów. Czyli Puławska kolejnym skrzyżowaniem doblokowana. Zostawcie na litość boską ten wiadukt, i tak jeździ się po nim jednym pasem więc i ociazenie można tak zmniejszyć. Pomyślcie o rozbudowie wylotu z Poleczki do centrum i z Ursynowa na Piaseczno, a nie zastanawiacie się jak utrudnić nam zycie

16:17, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

mmbmmb

2 0

Jeździ się po nim jednym pasem? A czemuż to?

20:27, 10.02.2026

obserwatorobserwator

6 27

Na Pileckiego jeden pas jest w zasadzie zbędny. Na wiadukcie też ruch nieduży. Jest metro, którym można szybko pojechać do centrum i nie tylko.

19:51, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:4
Odpowiedz

MarjanMarjan

16 2

To se dojeżdżaj.

19:58, 10.02.2026

obserwatorobserwator

3 12

I se często jadę. Z Ursynowa do Centrum 20 minut i nie szukam miejsca do parkowania.

23:39, 10.02.2026

atsats

8 0

wow, kozacko- patrzcie chłop mieszka w metrze i dojeżdża gdzieś obok I NIE SZUKA MIEJSCA.
Ciekawe, czy jeszcze słyszał o komforcie i wygodzie podróży, gdy jednak coś nie leży po trasie metra, albo gdy nie ma pogody na spacerowanie. No ale to pewno jakiś "postępak" który może sobie marznąć drałując ze stacji metra do celu albo szukać przesiadek w deszczu.

12:27, 11.02.2026

GenerałGenerał

0 0

Generalnie ścieżka rowerowa

01:17, 13.02.2026

__

10 6

"niewielkie wartości" - 20 km/h. To tak "tylko" o 40% za dużo. Dodajmy, w miejscu gdzie większość kierowców ma świadomość, że istnieje fotoradar i zwalniają...

21:36, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TmkTmk

21 7

Burmistrz z nadania podobnie jak Trzaskowski niszczy infrastrukturę. Wiadukty to na całym świecie sposób na porządkowanie i upłynnienie ruchu. U nas niszczymy to co mamy. We Włoszech na zadupiu co chwilę wiadukt, albo tunel. U nas radar na autostradzie obudowanej parkanami, z chodnikami bez pieszych wiele metrow od jezdni. Bezmyślnie, czy złośliwość?

21:43, 10.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

kurkawodnakurkawodna

8 2

Jak by to powiedzieć.. najgorszy możliwy mix, głupota i UE. Aha, nie można zapomnieć przy okazji o niewidzialnych rękach szwagra, gdzie takie przebudowy sporo kosztują i można przytulić parę złotych. Idealne warunki - wygrywa przetarg najtańsza firma pod którą jest ustawka, a potem się remontuje co kilka lat dalej dojąc forsę

07:20, 11.02.2026

CzarekCzarek

9 1

ten wiadukt należy wyremontować . w zeszłym roku bezkolizyjnie korzystał z niego samochód straży pożarnej.

09:19, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

mmbmmb

0 0

I zapewne zaraz potem pojawiło się ograniczenie ciężaru i wysokości pojazdów, które mogą z tego wiaduktu korzystać. Wyborna historia zaiste, milordzie.

08:24, 12.02.2026

WbjsWbjs

12 0

Wiadukt powinien być wyremontowany ! A co do radaru , no cóż , wystarczy jeździć przepisowo !

10:27, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KorbolKorbol

4 0

Prawko z czipsów wyjęte, kierownik pipa co na drogę nie patrzy (taki kazurianin, tylko JA JA JA) no i mamy efekt - więcej kaski z fotoradaru.

10:50, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarbolKarbol

13 1

Wyburzenie wiaduktu, to nie będzie jak strzał w kolano - tylko od razu w głowę!
Takie automatyczne wykreślenie się z list wyborczych. Ale co ja tam wiem, przecież nie ja doradzałem mówić że będzie na żyletki ...

10:54, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KorbolKorbol

8 1

Wyburzeniu wiaduktu można sobie wyobrazić już dziś patrząc na lewoskręt z Puławskiej w Romera.
Tu skręcają tylko mieszkańcy najbliższych budynków, reszta skręca wcześniejszym wiaduktem, bo przecież nie mogą skręcić z Pileckiego w lewo w Herbsta. Przecinanie Puławskiej w Romera to jest wyzwanie, aż dziwne że jest tam tak mało wypadków.

11:12, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WarszawiakWarszawiak

11 1

no właśnie, panie czaskoski, co jest bardziej potrzebne - wiadukt w tym miejscu , czy zmiana neonów w metrze, na co lepiej przeznaczyć pieniądze?

12:18, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

atsats

10 4

"mieści się w przedziale 11-20km/h ponad limit"
NOOO FAKTYCZNIE 60-70KM/H NA TRZYPASMOWEJ ALEI Z PASAMI ZIELENI PO BOKACH TO JEST LITERALNIE ZBRODNIA

12:23, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ColinMcrColinMcr

7 3

10 tyś ślepców na drogach, to porażający wynik ukazujący mały % oblicza kiermanów mających kompletnie wywalone na jakiekolwiek przepisy 😂

17:00, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

SarumanSaruman

12 2

Ręce precz od wiaduktu!!! Już w ogóle nie będzie można swobodnie wrócić do domu, tylko będzie stanie na tym nieszczęsnym skrzyżowaniu. A te bajki o fotoradarze, to tylko jakaś przykrywka. Pan Kempa każdą decyzją działa na szkodę mieszkańców Ursynowa!!!

18:09, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

GandalfGandalf

4 2

Mój bardzo stary przyjacielu czarodzieju, powiedz no jak to jest że uruk-kemp ma od lat czasów starych zwojów tak duże poparcie wśród hobbitów jeśli działa na szkodę ogółu?

19:13, 11.02.2026

BoomBoom

2 2

To nie mieszkańcy wybierają burmistrza. Nie wiesz o tym?

11:27, 12.02.2026

kolakola

1 3

Na wiadukcie można wyznaczyć jeden pas, na środku

22:54, 11.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

kurkawodnakurkawodna

5 2

Tak i najlepiej obok drogę dla rowerów, i na górze światła i przejście dla pieszych ;)

05:58, 12.02.2026

Chory_na_głowę_człekChory_na_głowę_człek

3 0

A przystanek? tak by ludziki roszczeniowe, głównie wyborcy czajkowskiego spadali od razu w dół i nie bez prawa głosu??

11:43, 12.02.2026

TubylecTubylec

3 1

Chyba jutro pojadę zapisać się w historii jakieś 54km/h na trzech pasach. Czy to rosyjskie generały z okolicznych szop kazały ustawić to urządzenie żeby zachować klimat 100 syrenek i fiatów jeżdżących tą ulicą w momencie kiedy się tam sprowadzali? Czy to może jest rosyjska buta?

01:01, 13.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomekTomek

4 1

Oczywiście bezsensowne ograniczenie w tym miejscu, którego żałosną ilustracją jest ten radar. Utrzymywanie w tym miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/godz dowodzi braku wyobraźni, wiedzy lub dobrej woli. Ograniczenie do 70 km/godz ma sens. W takiej sytuacji radar niechby pozostał, gdyż wielu mistrzów zapragnie pomykać stówą. Co do wiaduktu to przydałby się jeszcze jeden, do skrętu z Pileckiego w kierunku Piaseczna.

08:14, 13.02.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%