W grudniu stołeczni policjanci przeprowadzili 822 kontrole pojazdów wykonujących przewozy osób - głównie kierowców pracujących dla Ubera, Bolta i innych platform. Wyniki są bardzo niepokojące.
Za ujawnione naruszenia policjanci nałożyli w sumie 164 mandaty karne na łączną kwotę blisko 20 tysięcy złotych oraz sporządzili 24 wnioski o ukaranie do sądu
- informuje podkom. Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji.
W trakcie prowadzonych kontroli wyszło również na jaw, że 6 kierujących przebywało na terenie Polski nielegalnie. Innych 3 kierowców było poszukiwanych. Funkcjonariusze zatrzymali także 9 praw jazdy i 54 dowody rejestracyjne. Akcja objęła cały teren Warszawy, w tym Ursynów, gdzie szczególnie intensywnie korzysta się z platform przewozowych.

To nie pierwsza taka akcja, która ujawnia nieprawidłowości wśród kierowców przewożących pasażerów. Jak informowaliśmy w październiku, podczas wcześniejszych kontroli również wykryto kierowców bez uprawnień, pijanych za kierownicą oraz posługujących się sfałszowanymi dokumentami. Problem jest więc systemowy, a policja jest tego świadoma.
Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym to jeden z priorytetów stołecznej policji, dlatego działania będą kontynuowane
- mówi podkom. Wiśniewski.
W akcji "Bezpieczne przewozy" brali udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KSP, wszystkich warszawskich komend rejonowych, a także Straży Granicznej i Inspekcji Transportu Drogowego.
Dla pasażerów korzystających z platform typu Uber czy Bolt są następujące: nie zawsze profil w aplikacji gwarantuje bezpieczeństwo. Warto sprawdzać dane kierowcy przed rozpoczęciem kursu i zgłaszać nieprawidłowości bezpośrednio do platform.
[ZT]37125[/ZT]
Kolejny deweloper chce budować. Armagedon na Makolągwy
Uważam, że miasto powinno jednak się otrząsnąć i zacząć dyktować warunki deweloperom, a nie być bierne jak jest obecnie. Niepotrzebna kolejna szkoła i niepotrzebne utrudnienia dla funkcjonowania szpitala.
Twój nick
05:36, 2026-02-18
Kino wraca na Ursynów. W innym miejscu
UCKA to instytucja kierowana przez syjonistę i jawnego antykatolika pana Czubaszka. Jest to w opinii ludności jak i mojej persona oślizgła moralnie o parszywej przeszłości. Chodzenie do UCKA to afirmacja obecnego reżimu i będzie odnotowana.
Adam
23:04, 2026-02-17
Kino wraca na Ursynów. W innym miejscu
Clickbait. A bilety powinny być płatne po 10 zł i więcej filmów.
Mat
21:58, 2026-02-17
Droższe śmieci w Warszawie w 2026. Stare stawki wracają
A mnie zastanawia dlaczego osoba samotna ma płacić tyle samo co 4 osobowa rodzina.. kiedy skończy się to "piętnowanie" na każdym kroku... to człowiek produkuje śmieci a nie mieszkanie... znowu się płaci za innych
Luna
20:37, 2026-02-17
0 5
Ludzie korzystają bo sa tańsi
4 0
No właśnie nie do końca... Ceny przejazdów zależą od warunków pogodowych, natężenia ruchu, korków na mieście i jeszcze paru innych czynników. W końcu może się okazać, że rachunek za kurs wyjdzie drożej niż w standardowej korporacji.
3 0
ja z nich nie korzystam,wolę dopłacić Polakowi na normalnej taksówce
0 0
Zapomnialas napisac, ze ksiadz w kosciele jest drozszy i na tace zbiera.
3 1
no to w zależności jak policzymy licznik daje to prawdopodobieństwo na poziomie 1-2%. Ciekawe jakie procenty by wyszły, jak by skontrolować cierpów z korporacji taksówkarskich.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz