Zamknij
REKLAMA

Co robić w weekend na Ursynowie? LISTA IMPREZ

16.08, 20.01.2023 Kamil Witek Aktualizacja: 16.09, 20.01.2023
Skomentuj pixabay
REKLAMA

W weekendy na Ursynowie nie da się nudzić. Zawsze znajdzie się jakiś koncert czy warsztaty. Nie inaczej będzie w sobotę i niedzielę. Na mieszkańców czeka wiele atrakcji!


Piątek, 20 stycznia


Weekend na Ursynowie zaczyna się już w piątek wieczorem i to koncertowo. Na scenie w Galerii Projekt Cafe przy al. KEN 20a wystapią Pola Deptuła, Ola Ptaszyńska oraz Michał Miczołek, którzy przygotowali dla słuchaczy swoje interpretacje piosenek z gatunku pop. Start o godzinie 20. Bilety w cenie: "dowolna kwota do kapelusza dla muzyków".


Sobota, 21 stycznia


Sobotni poranek na Ursynowie będzie okazją dla najmłodszych do pogłębienia swojej wiedzy. O godzinie 11 w Czytelni Naukowej Ursynoteki przy ul. Lachmana 5 wystartują warsztaty „Bursztyny” dla dzieci w wieku 6-12 lat. Poprowadzi je geolog dr Agnieszka Marcinkowska. Zapozna młodych naukowców z historią bursztynu oraz jego właściwościami fizycznymi i chemicznymi. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy pod nr tel. 22 855 52 20 lub mailowo na adres [email protected].


Po południu natomiast mieszkańców czeka spotkanie z kulturą. W Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” przy ul. Gandhi 9 o godz. 14:30 rozpocznie się bowiem 2. edycja FAK - Festiwalu Kultury Alternatywnej. Podczas imprezy grupa młodych artystów z liceów imienia Lajosa Kossutha oraz Jana Kochanowskiego zaprezentuje swoje liczne talenty. Festiwal został podzielony na sekcje i na każdą obowiązuje oddzielna bezpłatna wejściówka do zdobycia w recepcji lub online. W sobotę widzów czekają pokazy filmowe (od 14:45) i teatralne (od 17).


Tego samego dnia i również w „Alternatywach” słuchacze będą mieli okazję poczuć jeszcze odrobiny świątecznej magii. O godzinie 17 rozpocznie się muzyczno-taneczne widowisko Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI im. Zofii Solarzowej z SGGW. Zespół zaśpiewa już nieco zapomniane kolędy i pieśni noworoczne z polsko-ukraińskiego pogranicza oraz wykona tańce z regionów Podlasia, Rzeszowa i Łowicza.


Gdyby ktoś wolał jednak bardziej stonowane brzmienie fortepianu, to powinien udać się do Dzielnicowego Ośrodka Kultury „Ursynów” przy ul. Kajakowej 12b. Tam o godzinie 18 rozpocznie się koncert „Fortepianowe Opowieści”. Dorota i Rafał Gogolewscy przygotowali dla słuchaczy ciekawy repertuar. Oprócz takich klasyków jak Chopin, Beethoven czy Brahms będzie można usłyszeć utwory Celine Dion, Imagine Dragon czy Rammstein. Podczas koncertu wystąpi także Szymon Domurat. Gość specjalny zaprezentuje słuchaczom kilka własnych kompozycji. Wstęp bezpłatny. Rezerwacja miejsc pod nr tel. 22 125 56 02.


Niedziela, 22 stycznia


W niedzielę w „Alternatywach” świętowanie Dnia Babci i Dnia Dziadka! O godzinie 11 - dla dzieci w wieku 4-6 lat - oraz godzinie 12 - dla dzieci w wieku 7-9 lat - wystartują warsztaty „Pop-up kartka dla Babci i Dziadka!”. W ich trakcie najmłodsi stworzą pamiątkowe kartki. Nie będą to jednak typowe kartki okolicznościowe. Będą bowiem trójwymiarowe. W grupie dla starszych dzieci zostały ostatnie miejsca. Bilety (5 zł) do zdobycia w recepcji lub online


Niedziela to również drugi dzień Festiwalu Alternatywnej Kultury w ursynowskich „Alternatywach”. Tak samo jak pierwszego dnia na widzów i słuchaczy czekają dwie sekcje - na każdą obowiązuje oddzielna wejściówka. Tym razem uzdolnieni licealiści zaprezentują się od literackiej (od 14:55) i muzycznej strony (godz. 16:45). 


Chętni, którym po sobotnim koncercie wciąż będzie mało świątecznych pieśni, będą mieli okazje posłuchać ich na Zielonym Ursynowie. O godzinie 16 w cerkwi Hagia Sophia przy ul. Puławskiej 566 rozpocznie się koncert kolęd. Wystąpią chóry - prawosławne i katolickie - dziecięce, młodzieżowe i parafialne. Słuchaczy zapewne zaciekawi także występ chóru etiopskich ortodoksów. Wstęp wolny.

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%