Zamknij
REKLAMA

Jakie losy bazarku "Na dołku"? Protesty sąsiadów, zaskarżenie decyzji i deklaracja burmistrza

11.07, 29.11.2022 Sławek Kińczyk Aktualizacja: 17.40, 05.12.2022
Skomentuj SK
REKLAMA

Protest sąsiadów przyszłego miejskiego targowiska u zbiegu Braci Wagów i Płaskowickiej. Bazarek za dwa lata ma wrócić na "Dołek". Burmistrz zapowiedział, że nowe targowisko prowadzić będzie dzielnica.

Mieszkańcy bloków z ul. Braci Wagów 20 i al. KEN 49 nie wyobrażają sobie powrotu bazarku "Na Dołku" pod ich okna. Doskonale pamiętają bałagan, hałas i uciążliwości komunikacyjne. Na swoich oknach i balkonach wywiesili banery z hasłami protestacyjnymi. "Nie dla ciężarówek pod oknami", "Nie dla bazaru!" - to tylko niektóre z nich.

- Wszyscy podzielamy pogląd, że bazar na Ursynowie powinien być, ale w lokalizacji najmniej uciążliwej dla mieszkańców. Wybrana lokalizacja jest najgorsza z możliwych. Nie tylko my, ale też radni, proponowaliśmy lokalizację na wysokości stacji Orlenu do wysokości biurowca Natpoll - mówi przedstawiciel protestujących mieszkańców Jarosław Minor.

- Burmistrz nie wyklucza organizacji potańcówek na terenie targowiska, pod naszymi oknami. Mamy oglądać je z okien i oklaskiwać? - dodawał mieszkaniec.

Każdy chce bazarku, ale nie pod swoimi oknami

W poniedziałek o przyszłości "Dołka" rozmawiali radni z dzielnicowych komisji oraz mieszkańcy. Posiedzenie zwołano na wniosek dwóch radnych Macieja Antosiuka z Projektu Ursynów i Antoniego Pomianowskiego z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

- Ponieważ sprawa ta budzi bardzo dużo emocji, uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest konstruktywny dialog z władzami dzielnicy, które wsłuchają się w potrzeby obu stron - argumentował Antosiuk.

Burmistrz Robert Kempa przypominał, że powrót bazarku w stare miejsce to wynik konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2016 roku dotyczących tzw. parku linearnego, czyli przyszłego Parku nad POW. Większość mieszkańców opowiedziała się wówczas za powrotem targowiska na teren u zbiegu ul. Płaskowickiej i Braci Wagów. Niewielu wskazywało inną lokalizację - przy biurowcu Natpollu, w znacznym oddaleniu od zabudowań mieszkalnych, przeciwko czemu zresztą protestowali mieszkańcy z bloków w rejonie ul. Lanciego, również wywieszając wielkie banery z hasłami protestacyjnymi. Jednym słowem każdy widzi w dzielnicy bazarek, ale nie pod swoimi oknami.

- Dzielnica powołuje się na konsultacje z 2016 roku. Problem w tym, że proponowane rozwiązania mają mało wspólnego z wynikami konsultacji. W ich trakcie nie było miejsc parkingowych dla 44 samochodów ciężarowych. Nie było również parkingu na 34 samochody, które są w zupełnej bliskości bloku Braci Wagów 20. Powoływanie się na konsultacje z 2016, które dotyczyły innego zakresu bazaru, jest nieadekwatne - mówił Jarosław Minor z bloku przy Braci Wagów 20, sąsiadującego z obszarem, na którym ma powstać nowe targowisko oraz park nad POW.

Burmistrz przyznał, że koncepcja parku linearnego stworzona na podstawie konsultacji przewidywała inne rozwiązania - m.in. wielkie zadaszenie stoisk handlowych i budynku handlowego. Po wybudowaniu POW ta koncepcja okazała się jednak nierealna, ze względu na konstrukcję i nośność tunelu. Dlatego dzielnica w ubiegłym roku zamówiła stworzenie koncepcji targowiska miejskiego uwzględniającą aktualne warunki techniczne.

- Powierzchnia na targowisko jest natomiast identyczna z tą z konsultacji społecznych. Wszystkie zmienione kwestie biorą się z nośności konstrukcji tunelu POW. Profesjonalna pracownia miała uzgodnić warunki z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz przygotować możliwe rozwiązania - tłumaczył burmistrz.

Jak będzie wyglądało miejskie targowisko "Na dołku"?

Na wizualizacjach z nowej koncepcji widać szereg 31 wiat handlowych położonych wśród zieleni, parking dla sprzedawców do sprzedaży z samochodów (44 miejsca), a po drugiej stronie (bliżej bloku Braci Wagów 20) parking dla kupujących na 34 miejsca. 

Targowisko i miejsca aktywności lokalnej mają się ciągnąć od ul. Braci Wagów (tamtejszy parking ma zniknąć) do wysokości dawnego sklepu Air Bike w bloku przy al. KEN 49. Pozostały teren aż do alei KEN ma być placem miejskim z fontanną.

ZOBACZ: Tak ma wyglądać projektowane targowisko w starym miejscu - źródło: koncepcja opracowana na zlecenie dzielnicy w 2022 roku

[FOTORELACJA]4921[/FOTORELACJA]

Mieszkańcy z bloków przy Braci Wagów i al. KEN 49 najwięcej zastrzeżeń mają do pomysłu 44 miejsc sprzedaży z samochodów oraz parkingu dla klientów pod ich oknami. Ich zdaniem to gwarancja bałaganu i hałasu. 

- Nie brano pod uwagę dotychczasowych doświadczeń bazaru, który powodował nieporządek, hałas i rozlewanie się nielegalnego handlu. To był dramat, to co się tam działo! - mówił Jarosław Minor.

Zwracali także uwagę na zastrzeżenia miejskich jednostek do koncepcji targowiska miejskiego nad tunelem POW. Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego oraz dzielnicowy Wydział Ochrony Środowiska alarmowały, że bazarek przerwie "linearność" parku. Decyzję o warunkach zabudowy dla targowiska zaskarżyła też spółdzielnia mieszkaniowa "Wyżyny", posługując się tymi samymi argumentami, które podnoszą mieszkańcy - że będą: hałas, problemy z kanalizacją, rozjeżdżanie samochodami zieleni oraz brak powiązania przestrzennego z ul. Płaskowickiej.

Burmistrz odpowiadał, że o losach tych uwag zdecyduje organ, który wydawał decyzję o warunkach zabudowy oraz Samorządowe Kolegium Odwoławcze, ale jego zdaniem nie są to zastrzeżenia do uwzględnienia.

- Gdyby przyjąć zastrzeżenia biura architektury, to musielibyśmy parkingi umieścić przy rondzie Krahelskiej, a sam bazarek bezpośrednio przy al. KEN, a tego mieszkańcy przecież nie chcieli - mówi burmistrz.

ZOBACZ: Taki teren zajmie nowe targowisko. Porównanie do dawnego bazarku "Na dołku"

Przedstawiciel mieszkańców mówił o kolejnych uwagach: - Doświadczony człowiek w handlu, operator dzisiejszego bazaru, do niedawna radny dzielnicy (Piotr Karczewski - obecnie prowadzący bazar tymczasowy na pętli - dop. redakcji) powiedział: "Nigdzie nie widziałem na świecie bazaru przeplatanego drzewami. Tak jakby nie mogli się zdecydować czy to park czy bazar. Kupcy będą się rozkładać na trawie". Dlaczego nie bierze się tego pod uwagę? - pytał Jarosław Minor.

Kempa: To dzielnica poprowadzi nowe targowisko

Burmistrz Kempa przypominał, że ten "doświadczony operator handlu" był i jest autorem bałaganu na bazarku "Na dołku".

- Chcemy pokazać nie tylko temu "doświadczonemu handlowcowi", ale wszystkim, że przestrzeganie zasad jest możliwe i dzielnica tego oczekuje. Można przecież wyegzekwować, że wszystkie stoiska tymczasowe znikają i pozostaje tylko infrastruktura stała, a teren jest posprzątany - stwierdził Robert Kempa.

I ogłosił, że miasto zdecydowało, że to dzielnica, a nie wyłoniony w konkursie podmiot prywatny, będzie operatorem nowego miejskiego targowiska.

- Spotkałem się z prezydentem Rafałem Trzaskowskim. Decyzja kierunkowa zapadła - dzielnica ma się przygotować do prowadzenia tego targowiska. Operatorem docelowego targowiska będzie zatem dzielnica. Mogę zadeklarować kupcom, że przewidujemy, że stawki będą na podobnym poziomie jak w lokalizacji tymczasowej na pętli. Będziemy też pracowali nad udostępnieniem miejsc parkingowych mieszkańcom, w dniach, gdy nie będzie handlu - mówił burmistrz Kempa.

Dziś (we wtorek, 29 listopada) dzielnica ma otworzyć koperty z ofertami na opracowanie projektu wykonawczego i projektu budowlanego nowego targowiska. Jeśli wykonawcy zmieszczą się w budżecie zaplanowanym przez urząd dzielnicy i wszystko zostanie przygotowane w terminie, to projekty powstaną na przełomie trzeciego i czwartego kwartału przyszłego roku, a samo targowisko powstanie do października 2024 roku. Dzielnica zapowiedziała, że projekt budowlany zostanie przedstawiony mieszkańcom.

Co zatem z tymczasowym bazarkiem na pętli przy Benedykta Polaka, które ma umowę dzierżawy terenu do 10 czerwca przyszłego roku? Czy będzie ono musiało zniknąć, a Ursynów straci targowisko?

- Wolą prezydenta jest zapewnienie mieszkańcom nieprzerwanej możliwości robienia zakupów. Najpóźniej w lutym przyszłego roku, poinformujemy, w jaki sposób to zrobimy - skwitował burmistrz Robert Kempa.

[ZT]20879[/ZT]

[ZT]20930[/ZT]

[ZT]20110[/ZT]

[ZT]16920[/ZT]

(Sławek Kińczyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (67)

BoomBoom

17 36

Nie można tego inaczej nazwać jak nieudolnością burmistrza. Projekt tunelu był znany, maksymalne obciążenia także, więc dlaczego tego nie uwzględnił w koncepcji? Czy ktoś w ogóle kontroluje ten projekt czy udają, że coś robią? To jest tylko marnowanie czasu, maskowanie że coś się robi z terenem nad tunelem i odpychanie rosnących problemów. Mija rok od uruchomienia tunelu i nic się nie zmieniło.
Panie burmistrzu, kończ Pan w końcu tę zabawę, przyjmij jakieś rozwiązanie i przełknij tę żabę zamiast ciągnąć to w nieskończoność. 11:45, 29.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Kazury6Kazury6

25 5

Konsultacje były w 2016 a pozwolenie na budowę tunelu z 2018 to jakim cudem projekt był znany? 12:35, 29.11.2022


BoomBoom

10 26

Najpierw przygotowuje się projekt, a potem uzyskuje pnb. Jak są zrobione obliczenia statyczne to wiadomo jakie będą przenoszone obciążenia i co ewentualnie można posadowić nad tunelem. Oczywiście mogą się pojawić jakieś zmiany w trakcie budowy.
Ale najpierw trzeba znać możliwości techniczne posadowienia ewentualnych budynków nad tunelem i wtedy robić projekt zagospodarowania terenu i konsultacje, a nie odwrotnie. Lata minęły i jesteśmy w punkcie wyjścia i z projektem, i z lokalizacjami funkcji. A czas płynie. 13:20, 29.11.2022


mestimesti

39 20

Po raz kolejny proponuje, by zamknąć targ w budynku. Skończy się problem hałasu i degradacji okolicy. Zaopatrzenie i handel możliwe wyłącznie wewnątrz, brak ramp czy dojazdów dla ciężarówek od zewnątrz. Dostawczaki pod ziemie, stamtąd towar windami towarowymi na stoiska. Parter budynku - handlowy. Parking dla klientów na dachu, nad nim daszek z fotowoltaiki. Parking dla klientów darmowy tylko przez pierwsza godzinę, potem slona oplata za każdą godzinę, by wymusić rotacje. Na ścianie w stronę zieleni można przewidzieć przeszklone bary, kawiarnia, itd. (pol ceny za parking dla klientów). Najpierw oczywiście warto pokombinować jak te droga inwestycje podciągnąć pod fundusze unijne, by do sfinansowania zostało 25 lub 50% kosztów. 11:46, 29.11.2022

Odpowiedzi:10
Odpowiedz

BoomBoom

20 36

Gdzie chcesz postawić tak kosztowny w budowie budynek, kto ma wyłożyć na niego kasę (fundusz unijny to mżonka) i jak on ma się finansowo utrzymać? Czynsze musiały być zabójcze dla handlu tego typu. 12:27, 29.11.2022


same korzyścisame korzyści

27 27

Przedłużyć Pileckiego do Belgradzkiej i budynek z bazarkiem posadowić koło górki Kazurki. Nikomu nie będzie przeszkadzał. 19:27, 29.11.2022


mestimesti

36 9

Boom, skoro kryty porządny targ może sie utrzymać w Budapeszcie, w Tallinie, w Rydze, nie wspominając o drugiej, bogatszej połowie Europy, to niby dlaczego w dynamicznej, bogatej Warszawie... nie?! Bo wolimy byljakosc? Bo kupowanie zima przemrożonych owoców i warzyw, a zakurzonych i przegrzanych latem sprawia nam frajdę? 19:58, 29.11.2022


BoomBoom

1 12

Mesti, nie odpowiedziałeś na moje pytania. A czy te zagraniczne obiekty wyglądają tak jak opisałeś i powstały niedawno? Dwa poziomy parkingów i jeden handlu? To się nigdy nie zwróci. A koszt działki i lokalizacji? I to gdy są do dyspozycji tanie hektary pustego gruntu nad tunelem? Twoja propozycja to mżonka niepotrafiących liczyć kosztów. 20:37, 29.11.2022


same korzyścisame korzyści

10 5

Nie trzeba daleko szukać. Kilka lat temu taki budynek z bazarkiem na parterze powstał w Warszawie przy ul. Szembeka. Niech burmistrz Kempa to przeanalizuje. 03:04, 30.11.2022


sdfghsdfgh

3 10

@mesti - bo przy obecnych cenach to się nie opłaci. Ludzi nie będzie stać na utrzymanie i dzielnica zostanie z niczym, prócz rachunków. Wybudowanie takiego miejsca to jest najmniejszy problem, ale utrzymanie go to już wyzwanie. 08:38, 30.11.2022


BoomBoom

7 12

Znam ten obiekt na Szembeka, wiem ile kosztował i za ile chcą go sprzedać. Wy chyba sobie nie zdajecie sprawy, że taki obiekt teraz to kilkadziesiąt milionów złotych i nigdy nie przyniesie zysku. Urząd gasi światło dla oszczędności, a wy chcecie budować coś tak kosztownego, jak leżą puste hektary do zagospodarowania nad tunelem? 12:18, 30.11.2022


MiniisMiniis

8 4

@same korzyści
Idź pan lobbować gdzie indziej. To przedłużenie nie ma sensu i nic nie poprawi. 21:20, 30.11.2022


mestimesti

8 4

Zapomnielisci zapytac kiedy zwróci sie ratusz, dom kultury, szkolą, biblioteka, mediateka, itd. Budynki użyteczności publicznej nie maja sie zwracać ani przynosić korzyści. Buduje sie je z podatków, bo sa potrzebne. Potem moga sie same utrzymac, ale nie musza. Owszem, obecna sytuacja ekonomiczna jest trudna, ale jednocześnie stwarza okazje np. na znacznie tańsze materiały. Po drugie: kryzys nie będzie wiecznie trwać. W ogóle, jeśli tylko prawo tego nie zabrania, to każdy deweloper powinien przed rozpoczęciem budowy zasilać kasę dzielnicy/gminy/miasta kwota "na poprawę jakości życia mieszkańców". I to obowiązkowo. Obecnie mamy sytuacje, ze zyski z budowy sa prywatne, a problemy - publiczne, czyli z naszych kieszeni, naszym zdrowiem, naszym tłokiem w metrze, brakiem miejsc parkingowych, przychodni, przedszkoli, itd. 10:34, 01.12.2022


BoomBoom

4 5

Obiekt handlowy nie jest obiektem użyteczności publicznej. A reszta to bredzenie niedouczonego socjalisty - amatora. 11:34, 01.12.2022


Kazury6Kazury6

22 35

Sądząc po zdjęciach będzie ciekawie i nie rozumiem mieszkańców KEN 49, skoro oni nie będą bezpośrednimi sąsiadami 12:32, 29.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

~gonzo~gonzo

23 0

Widziałeś wizualizację jak miałby wyglądać bazar na pętli zanim się tam wprowadził? Też wyglądał ciekawie, a bazarowa/handlowa mentalnośc to zweryfikowała 22:05, 29.11.2022


czekam czekam

24 42

Nie mogę się już doczekać zakupów na nowym bazarku. Panie Burmistrzu trzymam kciuki za sprawną realizację projektu. 13:59, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkanka Natolinamieszkanka Natolina

35 35

Przecież to Dołek był wcześniej a potem postawiono na jego miejscu blok mieszkalny. I zdziwieni, że bazarek pod oknem... 14:03, 29.11.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Mieszkaniec UrsynowaMieszkaniec Ursynowa

47 13

Tu nie chodzi o bazarek, ale o ten wieczny syf, zafoliowane namioty, śmieci. Jak handlarze nie potrafia utrzymać porzadku i sprzątać po sobie to niech handluja u siebie albo u burmistrza pod ratuszem. Skoro to taki cud na pewno wszyscy z checią będą dojeżdzać. 16:49, 29.11.2022


qwrqwr

7 11

~mieszkanka Natolina bazarek był tylko tymczasowo, do czasu wybudowania obwodnicy 12:42, 30.11.2022


tymczasowytymczasowy

2 1

@qwr a skąd takie informacje? Jak żyję tutaj od '84 tak sobie nie przypominam, jedynie co to można to ucywilizować. 08:03, 02.12.2022


tymczasowytymczasowy

31 43

Niech płaczą, a bazarek niech wraca!
Dlaczego? Bo jak kupowali mieszkanie to tam już był, więc "widziały gały co brały", przy przenosinach była mowa o tym, że wróci.
Inna sprawa to ucywilizowanie go - fakt, można by zbudować niewielki budynek handlowy, z parkinkiem na górze, dostawami od ul. Płaskowickiej i byłoby bardziej elegancko. To pewnie powinno się zadziać, ale teraz bez mazania się i płaczów, tak miało być i niech tak będzie! 14:30, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

obywatel budżetowyobywatel budżetowy

23 39

Kolejna grupa malkontentów, którzy nie potrafią zrozumieć, że zamieszkali w mieście i nie mogą liczyć na idealny porządek, spokój i harmonię, a przestrzeń miejska pełni różne funkcje. Forma i zakres bazarku zostały już dawno określone, na podstawie konsultacji społecznych, zdecydowana większość ludzi chciała ich w tym miejscu. Zapewne malkontenci protestujący nawet nie wzięli w nich udziału. Te głosy nie są moim zdaniem w ogóle warte uwagi. Sugeruję sprzedaż mieszkania i przeprowadzenie się w miejsce całkowicie odludne. 14:55, 29.11.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

nik nik

36 8

Cieszę się, że Twój głos jest coś wart :) ale znacząco mniej niż głosy mieszkańców.

Tu nie chodzi o idealny porządek, ale o brak gwarantowanego burdelu pod oknami 15:56, 29.11.2022


jimijimi

11 2

Zanim cos napiszesz, zastanów się. Warto sprawdzić o czym się pisze, teraz konkret - konsultacje były i dotyczyły bazarku - gdzie bazarek to dzisiejsza pierwsza linii ze stoiskami. Nie było mowy o stoiskach z autami. Nikt nie chce aby w sobotę i niedzielę o godz. 6 rano budził hałas i krzyki typu k..wa gdzie jedziesz.. O pozostawionym syfie, rozjeżdżonych trawnikach i chodnikach nie wspomnę 10:36, 30.11.2022


Serce UrsynowaSerce Ursynowa

10 2

Nie było żadnej oficjalnej ankiety wśród okolicznych właścicieli mieszkań na temat proponowanej lokalizacji Centralnego Targowiska Wwa nad tunelem POW (na koncepcje którego już wydaje się nasze pieniądze). Jakieś sondaże pod bazarkiem lub na stronie wielbicieli bazarku. Jak są jakieś profesjonalne i wiarygodne wyniki ankiety (z pytaniem- czy jesteś za bazarem na Ursynowie, nawet jakby miał być pod Twoimi oknami) - to proszę je umieścić na stronie Urzędu. Ja mieszkam niedaleko i nikt nigdy mnie o zdanie nie pytał (na bazar nie chodzę). 14:28, 30.11.2022


same korzyścisame korzyści

45 40

Przedłużyć Pileckiego do Belgradzkiej i przy gôrce Kazurce zrobić bazar. 15:04, 29.11.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

PauloPaulo

27 40

Człowieku! Jesteś jak pęknięta płyta, co w kółko gra to samo. Lobbujesz na korzyść developerów? Pod różnymi nickami wciąź wypisujesz te same teksty. 16:32, 29.11.2022


Warszawiak82Warszawiak82

41 26

Sensowny pomysł. Ale nic z niego nie będzie. Kazurianie są w dzielnicy na specjalnych prawach. Ciekawe dlaczego? Kto wpływowy tam mieszka? 16:43, 29.11.2022


swdfghjswdfghj

11 9

Lobbują to chyba tylko Kabaciarze i osoby z Kontancina, które chciałby wracając tędy do domu, omijając Płaskowickiej.
W chwili obecnejn nie za bardzo jest którędy poprowadzić tą drogę bo powstał park Cichociemnych, dzieciaki mają "hopki" i dobrze by było im to zostawić zamist żeby się szwendały po osiedlach, a ludziom tam mieszkającym samochody jeździłyby pod samym oknem (już i tak od strony POW jest duży hałas). O takiej drobnostce jak zabranie miejsc parkingowych nie wspomnę. 08:33, 30.11.2022


MiniisMiniis

12 5

@same korzyści Idź wreszcie stąd i przestań lobbować za tym durnym przedłużeniem. Ono nigdy nie powstanie, pogódź się z tym. Twój zysk 5 minut na przejazd jest żadną korzyścią, a przedłużenie byłoby tylko będzie utrapieniem dla mieszkańców rzeczywiście mieszkających w pobliżu. 21:16, 30.11.2022


PapugaPapuga

50 19

Czy środek mieszkaniowej dzielnicy w Europejskiej stolicy, to miejsce na targowisko na odkrytym powietrzu? Z całym tym syfem, błotem, śmiaciami, gnijącymi reszkami towaru, toi-toiami? Ktoś coś takiego widział w Pradze czy Budpapeszcie? Nie wspominając o Berlinie czy Wiedniu. Może rada dzielnicy wysłała by Burmistrza w delegacje po kilku europejskich stolicach, żeby miał jakieś wzorce? Dramat. Jak można być tak zaściankowym? Lata 90-te się skończyły!!!! Nikt nie robi targowiska wokół Pałacu Kultury tylko dlatego że tam było. Może na Stadionie Narodowym targowisko zrobić dookoła? Wolny teren, utwardzony są kible i parkingi. Kupcy by szczęśliwie wrócili na swoje miejsce. 16:55, 29.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nvmnvm

15 12

Widział w wielu miastach, np w Brukseli jest ogromny bazar, do którego można dojechać metrem, całkiem blisko od centrum, chciałbym żeby coś takiego było i u nas. Gdy mieszkańcy wprowadzali się do tych budynków, które zajęły zresztą sporą część, wcześniej należącą do bazarku, to mieli ten widok za oknami. Skąd nagle pretensje, widzieli co kupują i gdzie. Mi tam generalnie bazar by pod oknami nie przeszkadzał, miałbym bliżej, tylko że pod moimi oknami zbudowali nowy budynek, więc miejsca nie ma. Jedyne o co władze mogłyby zadbać, to aby nie wrócił jakiś dziwny pchli targ, który nielegalnie rozkładał się na trawie naprzeciwko bazarku. Towary śmietnikowe i pełno meneli się tam kiedyś kręciło. 09:39, 30.11.2022


MiejscowaMiejscowa

31 27

Czy te "geniusze" myślą, że oddamy choćby jedno miejsce parkingowe? Niedoczekanie. Bazarki, czy tam jakieś parki stawiajcie u siebie.... 17:01, 29.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KonKon

19 38

Kup sobie miejsce to bedziesz cos oddawac. 17:48, 29.11.2022


MantikMantik

19 13

Ten blok co tak protestuje powstał w miejscu dawnego bazarku na dołku. Tam był właśnie ten słynny dołek. 20:58, 29.11.2022


AAAAniaAAAAnia

19 32

"Nigdzie nie widziałem na świecie bazaru przeplatanego drzewami. Tak jakby nie mogli się zdecydować czy to park czy bazar. Kupcy będą się rozkładać na trawie". - Przepraszam a Pan Jarosław jest wyrocznią? To, że czegoś nigdy nie widział to nie znaczy, że to nie ma sensu. Popieram tutaj burmistrza Kempę - po prostu kluczowa jest egzekucja zasad. A co do samej lokalizacji - zawsze znajdą się protestujący.... 18:16, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiejski Wiejski

16 39

Niech wiesniaki wracają do siebie bo w mieście wszystko im przeszkadza. 18:39, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TROLLE 2TROLLE 2

10 46

Najkorzystniej byłoby ulokować bazar dla Ursynowa w pobliskich Jankach. Ciekawe, jakie propozycje dojazdu Panowie pis-radni przedstawia dla emerytow, oczywiście Puławska bez bus-pasa. 18:48, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mestimesti

29 30

Z sytuacji komentarzy pod tym artykułem widać jedno: nikt nie jest zadowolony, wszyscy wszystko... minusuja. Toż, mieszkańcy jednej z bogatszych dzielnic w Polsce, czyli inteligentni, wykształceni, bywali w świecie, przedsiębiorczy i zaradni, a co o bazarku to awantura bez rozwiązania. Moze rzućcie jakieś pomysły - w końcu ktoś cos wymyśli. W tekście jest jedna dobra informacja: ratusz bierze na siebie utrzymanie porządku. Wielki plus. Jednak łatwo przewidzieć, ze proponowane stoiska szybko beda zdewastowane. Ich funkcja "dekoracyjna" przez większość tygodnia tez jest dyskusyjna - przy głównej przelotowce dzielnicy (ba, przy dwóch przelotówkach). Moze lepsze by były alejki ze straganami całkowicie likwidowanymi w tygodniu, do czystego? Zaplanowane tak, by przez piec dni mogły służyć biegaczom, wrotkarzom, dzieciom, czy komukolwiek innemu. 20:12, 29.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

~gonzo~gonzo

34 5

Przeciwnicy bazaru dają dużo pomysłów-od podania miejsca do pomysłów za zrobieniem bazaru weekendowego. Zwolennicy natomiast poza słowami "bazar ma być"/"bazar był wcześniej" nic więcej nie wnoszą do rozmów. Osobiście jestem za wersją bazaru weekendowego pod ratuszem. Dziwi mnie to ,że garażówka może tam być a bazar już nie. Ratusz bez problemu mógłby rządzić i szybko poprawiać niedoróbki. Ja w żadne wizualizacje, zapewnienia ratusza na temat bazaru nie wierze. Wszyscy widzieli chyba wizualizacje i opisy bazaru na pętli-budki z tarasami, restauracje, ogródki. I co? I są syfiaste namioty ze skrzynkami, prowizoryczne ,rozpadające się ogrodzenie i wraki samochodów. O weekendowym bałaganie komunikacyjnym, parkowaniu gdzie popadnie, rozjechane trawniki w okolicy bazaru nie wspomnę.Był termin do kiedy będzie bazar i oprotestowali. Z nikim się nie liczą. Ciekawe jak handlarze dojadą do stoisk swoimi wrakami, gdzie je będą trzymać, gdzie będą zostawiali swoje skrzynie i jak będzie ogrodzony. 21:58, 29.11.2022


dssddssd

19 7

Była juz propozycja, której burmistrz (specjalnie z małej) nie dostrzega. Niech zrobią bazarek pod Ratuszem , na parkingu. Mozna potem wszystko ładnie posprzątać, a dzielnica zarobi. Handel od 6-7 do 13 max, potem sprzatanie. Druga opcja to podnająć na 2 dni w tygodniu parking pod Natpolem i zamienić go na bazarek z tymi samymi wymogami. Doskonałym przykładem jest bazarek pod halą Banacha, gdzie sa metalowe wiaty, które sa sprzątane na koniec dnia i plac nie straszy brudem i bałaganem. Do tego przydałoby się usunąc to koczowisko spod szpitala, bo ani to ładnie nie wygląda, ani ruchu przesadnego tam nie ma. 08:29, 30.11.2022


sąsiadsąsiad

27 8

jeżeli bazarek ma prowadzić dzielnica i tylko w weekendy to najlepszym miejscem jest parking przy ratuszu - z dala od bloków, blisko przystanki i metro i na pewno do poniedziałkowego ranka będzie posprzątane 21:04, 29.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RobiRobi

12 4

Zgoda!!! Świetny pomysł 23:50, 30.11.2022


BartBart

14 12

Ciekawe dlaczego nikt nie mówi o poszerzeniu Plaskowickiej zgodnie z pierwotnym planem. Burmistrz-wyrocznia sobie nie zyczy i sprawa zamknięta. Bazarek zablokuje to ostatecznie i już zawsze będziemy tkwić w korkach. Ale o tym już nikt nie mowi gdyż to przekracza możliwości perspektywicznego myślenia naszych radnych. Szkoda. A co do bazarku to i tak Pan K. będzie nim zarzadal, może z ramienia miasta, ale on to ma w kieszeni. TO są koledzy partyjni i ta inwestycja jest procedowana po trupach, bez żadnych konsultacji społecznych. Te z 2016 to zwykła ściema, nic innego. 21:41, 29.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZieeeeewZieeeeew

12 3

zastanawia mnie czyje interesy reprezentuje pan kempa.... 12:33, 30.11.2022


asteraster

41 27

Bazarek był jeszcze nim powstały bloki... szok i niedowierzanie, że kupując mieszkanie obok bazarku będzie sie mieszkało obok bazarku. 09:29, 30.11.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

TROLLE 2TROLLE 2

3 10

Aster, teraz jest moda na "haczyk". Mysle, że na 100% w protestach jest jakiś haczyk. 11:42, 30.11.2022


Głos rozsądkuGłos rozsądku

13 19

Argument w stylu >>był bazar Europa zanim powstał Stadion Narodowy to teraz musi być bazar na Narodowym 20:50, 30.11.2022


asteraster

16 6

No nie do końca - od samego poczatku budowy POW była mowa ze po ukonczeniu POW bazar tam wróci. 14:58, 01.12.2022


UPR 1954UPR 1954

17 14

Nie dla bazarku pod oknami szpitala południowego !!.Nie dla smrodliwych "dostawczaków".
Tam powinien być jeszcze jeden parking dla odwiedzających. 14:01, 30.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KronikKronik

8 6

Teren bazarku to grunt prywatny. Najpierw należałoby go wykupić za duże pieniądze, których zwyczajnie nie ma. 14:40, 30.11.2022


agnikagnik

10 11

proponuje wrócic do ojców i kopac tam kartofle, nie bedzie smrodu 21:45, 30.11.2022


Serce UrsynowaSerce Ursynowa

20 18

To nie jest bazar dla lokalnych mieszkańców (np. moja znajoma specjalnie przyjeżdża z Młocin). W weekendy rondo jest nieprzejezdne. We wszystkich kierunkach korek gigant. Wszyscy trąbią na siebie od wczesnego rana. Brak miejsc do parkowania dla mieszkańców w promieniu kilkuset metrów. Niech Burmistrz to sobie uświadomi i nie robi Centralnego Targowiska Warszawy w samym sercu Ursynowa. 14:15, 30.11.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

agnikagnik

17 15

co za bzdury opowiadasz. To jest bazar dla lokalnych mieszkańców. ja i wielu innych z okolic Belgradzkiej chodzimy na piechote na ten bazar i widze mnóstwo ludzi idących KEN z wózkami z lub na bazar. To ze od czasu do czasu jeżdżę do Konstancina w środy, to nie znaczy, ze bazar w Konstancinie nie służy lokalnym mieszkańcom. Nie opowiadaj tez bzdur , ze mieszkańcy nie moga z powodu bazaru zaparkowac. Mieszkańcy tu nocuja więc juz wieczorem zaparkowuja swoje samochody więc nie maja problemów oni ale ci co usiłuja przejechac kilkaset metrów samochodem 21:43, 30.11.2022


Głos rozsądkuGłos rozsądku

12 18

Brawo ~agnik za "logiczny" argument. Okoliczni mieszkańcy mogą się cieszyć, że wracając do domu w sobotę o 10 rano już wieczorem znajdą miejsce. Weź sobie ten śmietnikowy bazar pod okno lub do Sadku Natolinskiego. Będziesz mieć bliżej. My mamy korki pod oknami, wy będziecie mieć uwielbiany bazar. To jest kreatywny pomysł dla Burmistrza. 23:02, 30.11.2022


agnikagnik

27 20

Mnie wszystko jedno czy pan K. czy nie K będzie go prowadzić Przyzwyczaiłam sie do bazarku i nie mam zamiaru latac pod ratusz w te i z powrotem a jak mam wsiaśc do samochodu to wsiade i pojadę do konstancina w środę gdzie jest duzy bazar i nikomu nie przeszkadza, Zarobi konstancin a nie ursynów. Ludzie z tych bloków , które protestują nie maja nic do gadania bo kupili mieszkania gdy bazarek istniał. Można im powiedziec widziały gały co brały. Nikt nie mówił o likwidacji bazarku z powodu obwodnicy 14:25, 30.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Słomian PiotrSłomian Piotr

4 10

nie bo nie
wolę drogie warzywa i owoce przy Metrze Natolin z samochodów z Wyszkowa, bo jestem z Wyszkowa i mają najlepsze warzywa i owoce.
nie dla konkurencji !!!!!!! 19:13, 30.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaxMax

33 20

Bazarek był tam od lat. Jak się nie podobał to trzeba było zamieszkać w innym miejscu a nie teraz psioczyć. 20:58, 30.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RobiRobi

5 14

Może przesunąć bazar wyżej, pod rondo z ul. Stryjeńskich/Dereniowa? 23:46, 30.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sąsiadsąsiad

35 14


PRZECIEŻ GDY KUPOWALI MIESZKANIA W TYM BLOKU TO BAZAREK JUŻ TU BYŁ OD LAT. WTEDY IM NIE PRZESZKADZAŁ?? 12:30, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MatmelMatmel

11 6

Dlaczego nikt nie chce zbudować infrastruktury pod bazar(ek) na ul Pileckiego - vis a vis straży pożarnej - w miejscu gdzie było zaplecze budowy tunelu S2. Tam jest nieograniczone miejsce pod budowę bazaru, parkingów, zaplecza sanitarnego itd. Ja się nie dziwię mieszkańcom z KEN, Braci Wagów, czy sąsiadów obecnego bazarku na pętli. Chociaż jestem klientem, NIE chciałbym takiego widoku z okien i zarwanych weekendów. Jeżdżę ul. Płaskowickiej codziennie i widok kolorowych namiotów, kartonów, folii i przepięknego ogrodzenia to jest koszmar. Mieszkamy w stolicy Polski (!) a widoki, każdy widzi. Należy zbudować duży, wygodny, codzienny bazar do handlu (dla mnie w/w lokalizacja jest bezpieczna dla mieszkańców jak i dla klientów) z parkingiem, toaletami itd. Należy przy tym całkowicie zabronić handlu przy wejściach do metra, parkach, czy pod supermarketami itp., ponieważ to szpeci naszą dzielnicę. Kto chce handlować i kto chce kupić spotka się pod jednym adresem, codziennie. 06:16, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sindaysinday

1 0

Dlatego, Matmel, że to teren SGGW przeważnie, a oni mają swoje własne plany co do tych terenów. 14:21, 16.12.2022


GantzGantz

6 9

Czemu niektórzy z uporem godnym lepszej sprawy utrzymują, że Ursynów potrzebuje bazaru? Nikt tego dziadostwa nie potrzebuje, nigdzie. Mamy 21 wiek i szczerze wątpię by ktokolwiek robił zakupy wyłącznie w weekend i to na bazarze właśnie.
Ten wytwór lat `90 musi zniknąć z Ursynowa - raz na zawsze, bo gdzie by nie był zlokalizowany, zawsze będzie szpecił okolice i będzie powodem do wstydu i będzie tylko przysparzał kłopotów (hasał, śmieci, dojazd, parking).
Wont z bazarem, na pohybel "kupcom", a przysłowiowe staruszki, które tam niby lubą robić zakupy - do psychiatryka :) 00:52, 09.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wertwert

2 4

Nie dla bazarku!
Nad obwodnicą tylko park linearny!
Potrzebujemy zieleni i terenów rekreacyjnych. 07:14, 16.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MiejscowaMiejscowa

2 3

Nie dla bazarku i równe stanowcze "nie" dla parku! Najważniejsza potrzeba to zapewnienie miejsc parkingowych mieszkańcom okolicznych bloków. 09:33, 16.12.2022


MałaMała

1 0

Burmistrz niech lepiej pomyśli o miejscach parkingowych, których ewidentnie brak. Bazar ze szczurami, spalinami samochodów i bałaganem nikomu nie jest potrzebny. Prosze pytać mieszkanców ulicy Polaka i Kulczynskiego którzy mają bazaru dość. 22:10, 18.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%