Biznes

Zamknij

Rodzinno-sąsiedzki handel pod chmurką. Lipcowa garażówka za nami FOTO

Marta Siesicka-Osiak 15:21, 07.07.2019 Aktualizacja: 02:02, 26.09.2025
5 Rodzinno-sąsiedzki handel pod chmurką. Lipcowa garażówka za nami FOTO MSO

Letnie niedziele to świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Ursynowskie wyprzedaże garażowe stwarzają taką możliwość, a przy okazji pozwalają zarobić parę złotych. Frekwencja po raz kolejny dopisała!

- Najpierw wspólne porządki, potem segregacja zabawek i ubrań, na koniec pakowanie do walizek i pudeł, a w niedzielę – kierunek garażówka! – tak opisują swoje przygotowania Kasia i Damian, którzy całą rodziną szykowali się w sobotę się na wyprzedaż pod ratuszem.

Na wielu stoiskach można dziś był spotkać całe rodziny, rodzice i dzieci sprzedawali osobno albo razem, ale twierdzili zgodnie, że to dla nich świetna zabawa. Jedni wprost pisali na kartkach na co zbierają pieniądze np. „na jeszcze więcej książek”, inni dopiero w rozmowie ujawniali swoje cele „na słodycze, bo mama nie chce mi kupować”.

Najmłodsza sprzedawczyni – Julia – dopiero nauczyła się siedzieć, ale swoim wdziękiem przyciągała do stoiska rodziców kolejnych klientów.

Wśród kupujących było wielu przejeżdżających rowerzystów, niekoniecznie z Ursynowa, których zainteresował tłum ludzi na tyłach ratusza. Nie zabrakło też czworonożnych klientów, którzy cierpliwie towarzyszyli właścicielom podczas zakupów. A czasem sami coś nawet mierzyli...

Nie dało się dzisiaj nie zauważyć, że handlujący są coraz lepiej przygotowani do wyprzedaży. Wielu z nich zainwestowało w wieszaki, inni radzą sobie z pomocą suszarek. Na stoiskach pojawiają się też lustra. – Brakuje tylko przymierzalni, ale może coś niedługo wymyślą – śmieje się pani Irena, oglądając sukienki.

Kolejna wyprzedaż odbędzie się dopiero 25 sierpnia, a następne: 8 września, 22 września, 6 października, 17 listopada i 8 grudnia. Haloursynow.pl jest patronem Ursynowskiej Ratuszowej Wyprzedaży Garażowej.

W GALERII ZDJĘCIA Z NIEDZIELNEJ GARAŻÓWKI:

(Marta Siesicka-Osiak)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

rafałx89rafałx89

2 4

a podatek od przychodu zapłacony...?

16:45, 07.07.2019
Wyświetl odpowiedzi:4
Odpowiedz

RopRop

5 1

Nie wiadomo, ale zawsze możesz donieść do odpowiedniego urzędu. To strasznie modne ostatnio.

18:48, 07.07.2019

MartekMartek

6 0

Gdyby był podatek od głupoty to ten kraj byłby drugą Szwajcarią.

21:23, 07.07.2019

ZnużonaZnużona

1 5

Jestem znużona zaczepnymi nagłówkami artykułów, i pierwszym zaczepnym komentarzem autora, żeby sztucznie rozniecić dyskusję.
Czekam na dobre dziennikarstwo, które przestanie siać hejt i niezdrową ciekawość, szczególnie w takich lokalnych portalach.
Czekam na artykuły, które budują wspolnotę i pozytywne relacje społeczości, a nie dzielą:) już dość !!!

17:35, 09.07.2019

AdamNatolinAdamNatolin

5 1

Do pani znużonej - a co tu jest zaczepnego? Przeczytałem teraz dwa razy i nie widzę. Gdzie hejt w tytule czy w artykule? Więcej chyba tego w twoim komentarzu :-) Także masz racje: przestań siać hejt.

17:55, 09.07.2019


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Lawina aut przejeżdża przez Ursynów. Są najnowsze dane

Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego w wyrzutniach spalin z tunelu nadal nie zainstalowano filtrów.

Pytajnik

02:00, 2026-04-18

Co się (nie) dzieje na Wilczym Dole? Inwestycja stanęła

Pieniądze wyrzucone w błoto, tamtędy nigdy nie powinna biec żadna ścieżka rowerowa, cześć korzeni drzew juz zostala uszkodzona, za chwilę bedzie wiatr czy burza i będzie pretekst żeby wyciąć wcześniej uszkodzone i oslabione drzewo. Ścieżka rowerowa powina być bezpośrednio przy ulicy lub wyznaczony pas dla rowerów na ul. Wilczy dół. Mniejszy wydatek i bez szkody dla przyrody, takie proste i oczywiste ale pieniadze łatwą ręka można wywalić. Po pierwsze zajmijcie sie parkujacymi tam pod szkołą busiarzami i długimi samochodami przez które nie można przejść chodnikiem i zasłaniają widok na ulicę przez co jest niebezpiecznie zarówno dla rodziców którzy wyjeżdżają z parkingu oraz dla dzieci ktore przechodzą przez ulice do szkoły. Na tej ulicy jest wolna amerykanka z parkowaniem i samochodami a szkoda bo dzieciaki jeżdżą tam na rolkach co jest oczywiste bo to jest przy szkole i boisku. Zajmijcie sie realna poprawa bezpieczeństwa zamiast rozkopywac korzenie, dewastowac krzaki i wydawać kupę kasy! Tamta okolica była wiele razy rozkopaywana a wy dalej tam grzebiecie, za 2 lata znów sie zmieni koncepcja i znów sie wtopi kolejne pieniądze.

Kbt

01:19, 2026-04-18

Nowy obowiązek dla właścicieli zwierząt. Inaczej kara

Tylko on i jego ekipa tak umiejętnie potrafią okradać obywateli, rząd absurdów niewidzianych od 30 lat.

Donaldino

21:25, 2026-04-17

Dziki na Ursynowie. Prezydent powołuje zespół

Szok że on jeszcze coś robi po rozpier_doleniu całego miasta i argumentacji iż to wszystko to wina PiSu 🤣

Eryczek

21:23, 2026-04-17

0%