Przed 13:00 nad Ursynowem pojawiły się samoloty i śmigłowce wojskowe biorące udział w defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego. Wcześniej paradowały nad Alejami Ujazdowskimi.
Biało-czerwone barwy na niebie doskonale widoczne z Ursynowa pojawiły się po rozpoczęciu defilady w Alejach Ujazdowskich. Chętnie obserwowali je mieszkańcy wysokich budynków, zwłaszcza we wschodniej części dzielnicy, skąd były najlepiej widoczne. Chwilę później mogliśmy z oddali zobaczyć śmigłowce SW-4 Puszczyk, W-3 Sokół, Mi8 i Mi17 oraz szturmowe Mi-24 a także amerykańskie Apache, Chinook i Black Hawki.
Nieco bliżej Ursynowa przeleciały samoloty transportowe CASA C-295M, Hercules i Bryza oraz szkolne Orliki. Jednak najlepiej widoczne były samoloty bojowe: F-16 i MiG-29 i Su-22. Te ostatnie z hukiem przeleciały nad centrum Ursynowa.
W sumie w defiladzie sprzętu lotniczego wzięło udział ponad 60 jednostek.
ZOBACZ SAMOLOTY Z DEFILADY NAD URSYNOWEM:
Ursynowski skarb sakralny. Przez lata wzbudzał emocje!
Kontrowersje interpretacje itp itd Po prostu kicz zrobiony za tanie pieniadze czesto budzacy oburzenie i wysmiewany a juz zlozenie Jezusa do trumny moze tylko swiadczyc ze ten jakis Masluszczak nie byl raczyl zapoznac sie z przekazami religi chrzesacijanskiej Wstyd!
hbn
16:18, 2026-04-11
Ursynów z nową linią autobusową. Wszystko przez remonty
No cóż... Szkoda, że linia powstaje tylko przez remonty. Na Ursynowie brakuje linii autobusowych. Metro to nie wszystko.
Paulo
16:10, 2026-04-11
Nowe buspasy w Warszawie. Ruszyła petycja
To Trzaskowski mówi, że jak samochody stoją w korku a obok nich przejdzie co jakiś czas autobus to powietrze będzie czyste.
Wck
14:36, 2026-04-11
Radny z Ursynowa w centrum „fortepianowej afery”
Przedwojenny fortepian za 2-4 tys.? Chyba ten kto to gada nie zna wartości przedwojennych mebli. Prawdopodobnie klawisze z kości słoniowej. Ja też miałam przedwojenne pianino po babci ale ze względu na te klawisze nie chciałam sprzedawać ( kupiec był ) bo by mnie CITES ścigał. Wolałam oddać na działkę i w zimnej chałupie niszczeje od 20 ponad lat. Jest przysłowie "lepiej z mądrym zgubić niż z *%#)!& znaleźć" Tym *%#)!& są przepisy, które stosuje państwo w stosunku do osób , które chcąc pozbyć się ruchomości rodzinnych np. instrumentu klawiszowego z kości słoniowej, traktowani są jak handlarze.
a
13:25, 2026-04-11
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz