W turnieju Szach-Mat Arena wystartowało dziś 68 szachistów. W kategorii open zagrało 44 zawodników a w rywalizacji dziecięcej wzięło udział 24 śmiałków. Wśród dorosłych najlepszy był Jan Adamski, w kategorii do 14. roku życia triumfował Ryszard Ćwiek.
Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji ponownie ugościło zapalonych szachistów. Zawodnicy rozegrali po 7 rund, w każdej dysponowali 15 minutami. To zasady systemu szwajcarskiego - jednego z najpopularniejszych podczas zawodów.
Dzisiejsze pojedynki były bardzo równe, padło wiele remisów a zwycięstwa nikomu nie przychodziły łatwo. Gracze prezentowali wysoką formę - koncentracja i trening - to klucz do sukcesu.
- Gram lata, nawet nie jestem w stanie policzyć. Dziś po 5 rundach mam 2,5 pkt - nie jest źle, mam nadzieję, że to utrzymam. Zawodnicy są bardzo skupieni, dobrzy taktycznie, więc nie ma łatwych partii - komentuje Maciej Pac, ursynowski szachista z wieloletnim doświadczeniem.
Wśród dorosłych ponownie najlepszy był Jan Adamski - wielokrotnie nagradzany zawodnik - jeden z faworytów każdego turnieju w dzielnicy. Drugą pozycję zajął Sławomir Kędzierski a na trzecim stopniu podium uplasował się Błażej Kaleta.
Dzieciaki, choć było ich zdecydowanie mniej niż dorosłych, również zgotowały kibicom sporo emocji. Partie rozgrywane były żywiołowo i z szerokimi uśmiechami. Najmłodsi potrafią zdrowo rywalizować a porażki przyjmują na tzw. klatę. W kategorii do 14. roku życia zwyciężył Ryszard Ćwiek, tuż za nim znalazł się Szymon Poziomkowski. Trzeci był Stefan Ćwiek - brat triumfującego Ryszarda.
- Bardzo się cieszymy z dzisiejszych miejsc. Szachy są świetne, bo pomagają nam też w szkole. Uczymy się koncentracji i logicznego myślenia - mówią bracia Ryszard i Stefan Ćwiekowie.
Dodatkową nagrodę otrzymał najmłodszy zawodnik turnieju, Adam Mroczkowski. Mimo zaledwie 6 lat szachista dzielnie walczył ze starszymi kolegami. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.
Patronat medialny nad turniejem Szach-Mat Arena sprawowało Haloursynow.pl
ZOBACZ FOTORELACJĘ Z TURNIEJU:
Matka19:29, 23.04.2017
Brawa dla Rysia!
Po lewej zieleń, po prawej parking. Czy ratusz posłucha
Niech mieszkańcy Kazury zabierają z terenu publicznego nie tylko swoje samochody, ale też altany śmietnikowe! Mają ogromne osiedle, a, cwaniaki, swoje samochody i swoje śmieci wystawiają poza swój teren, na część, która powinna służy wszystkim.
2BORNOT2B
08:37, 2025-05-14
To droga czy tor przeszkód? Czy będzie wreszcie remont?
To są progi zwalniające dla tych co pasek od kakasku dopływ krwi do mózgu odcina
Kpw
07:55, 2025-05-14
Po lewej zieleń, po prawej parking. Czy ratusz posłucha
Kazury to nie osiedle, to stan umysłu. Nawet na zdjęciu z drona widać, że mają mnóstwo miejsca na placu w centrum osiedla, niech tam zrobią miejsca parkingowe - "na swoim". Ale nie, na terenie miasta, za darmo jest lepiej. Ja swoje miejsce, na moim osiedlu kupiłem i to jest normalne podejście do sprawy. Chcesz parkować - zapłać, samochód też był "za darmo"? Komuna we łbach kazurianów ma się widać świetnie. Postawili szlabany, bo nasze, a tutaj nie nasze ale ma być nasze. Co za gnomy.
Arc
07:36, 2025-05-14
Po lewej zieleń, po prawej parking. Czy ratusz posłucha
Tak garstka osób potrafi wpłynąć na wygląd otoczenia które będzie służyło przyszłym pokoleniom na lata. Podziwiam radnych że ugieli się tak łatwo - mam nadzieję że odbije im się to czkawką. Szkoda szkoda szkoda.
Łukasz
06:49, 2025-05-14