Zamknij

Czy na Ursynowie powstanie aleja Paczkomatów?

11:41, 24.12.2023 Aktualizacja: 10:03, 30.12.2023
Skomentuj SK SK

Mieszkańcy Pasażu Ursynowskiego protestują przeciwko planom postawienia kolejnego paczkomatu w ich okolicy. Twierdzą, że urządzenia te zagrażają estetyce, bezpieczeństwu i zieleni na osiedlu. Spółdzielnia "Ursynów", która wydała pozwolenie na paczkomat, broni swojej decyzji. Czy na Ursynowie powstaje swoista aleja Paczkomatów?

Paczkomaty to coraz popularniejszy sposób na odbieranie zakupów internetowych. Wiele sklepów oferuje możliwość wysyłki do paczkomatu, co jest wygodne i szybkie dla klientów. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z rosnącej liczby blaszanych skrzynek na ulicach. Na Ursynowie mieszkańcy zorganizowali protest przeciwko planom postawienia kolejnego paczkomatu przy garażu na Pasażu Ursynowskim. Twierdzą, że w tym rejonie - przy tej samej uliczce - znajdują się już trzy inne paczkomaty i że nowe urządzenie spowoduje wzmożony ruch przez samochody z paczkami.

Coraz więcej blaszaków

Mieszkańcy wystosowali petycję dotyczącą planowanego paczkomatu Orlenu przy ul. Pasaż Ursynowski 7, którą do tej pory podpisały 64 osoby. Argumentami sypią jak z rękawa: brak chodnika, brak miejsca na postój dla samochodu dostawczego z paczkami, w promieniu 100 metrów są już trzy inne paczkomaty, a także, że cierpi na tym zieleń. Wskutek postawienia paczkomatów wycinane są bowiem żywopłoty a trawniki są betonowane. Mieszkańcy są zdania, że paczkomaty powinny być stawiane w miejscach jak np. parkingi, pod supermarketami, czyli w takich, w których nie psują estetyki i nie utrudniają ruchu, a także życia.

Opinie wśród sąsiadów są jednak podzielone. Przeważają głosy przeciwko postawieniu paczkomatu, ale są też te za. Niektórzy mieszkańcy uważają, że paczkomaty to wygoda i oszczędność czasu, a problem ruchu można rozwiązać poprzez ograniczenie godzin dostawy. Inni twierdzą, że paczkomaty to nieodłączny element współczesnej cywilizacji i że trzeba się do nich przyzwyczaić.

Mieszkam na Pasażu Ursynowskim 1 i wbrew protestom mieszkańców mamy zalew paczkomatów pod oknami. Dosyć niszczenia zieleni i robienia labiryntu z blaszanych pudeł

– protestuje pani Katarzyna, która podpisała petycję.

To beznadziejne i niebezpieczne miejsce - duży ruch samochodowy

– dodaje pani Agata.

Podpisuję, ponieważ niedaleko można odebrać paczki Orlen u szewca. Przy paczkomatach pełno jest kartonów, ponieważ ludziom nie chce się wyrzucać ich do specjalnych kontenerów. Obok są już dwa inne paczkomaty zaburzające piękną zieleń, która od wielu lat tam rośnie

- pisze pod petycją kolejna pani Agata.

Uważam, że wszelkie tego typu inwestycje powinny być konsultowane z mieszkańcami, których mieszkania sąsiadują z danym projektem. Zarząd, któremu jest powierzona odpłatna opieka nad naszą nieruchomością, przy podejmowaniu każdej decyzji powinien brać pod uwagę nie tylko stronę finansową zagadnienia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo korzystających i pogorszenie komfortu życia spółdzielców, w których imieniu zarządzają nieruchomością

- argumentuje pani Aleksandra.

[ZT]22956[/ZT]

"To dodatkowy przychód - zmniejsza obciążenia spółdzielców"

Co na to spółdzielnia? SBM "Ursynów" po długim czasie od zadania przez nas pytań wreszcie odpowiedziała na nie. Tłumaczy, że paczkomat to dodatkowa usługa dla mieszkańców, która nie wpływa negatywnie na otoczenie. Zapewnia, że paczkomat zostanie "odpowiednio zabezpieczony i oświetlony", że nie będzie przeszkadzał w utrzymaniu porządku i czystości na terenie osiedla, a także poprawi finanse spółdzielni. 

Zarząd SBM Ursynów na podstawie par. 91 Statutu stara się w miarę możliwości pozyskiwać dodatkowe przychody w poszczególnych nieruchomościach tj. najem lokali usługowych, miejsc postojowych, dzierżawy terenu czy najem powierzchni reklamowych. Każdy dodatkowy przychód dla nieruchomości zmniejsza obciążania ponoszone przez ich użytkowników

- odpowiada spółdzielnia. 

Aby zabezpieczyć mieszkańców, na uliczce zmieniono organizację ruchu. 

Na terenie pomiędzy budynkami Pasaż Ursynowski 7 a Pasaż Ursynowski 5 wprowadzona została stała organizacja ruchu z wydzieleniem znakami D40 ,,Strefa zamieszkania", obwiązuje tu ograniczenie prędkości do 20 km/h a pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo.

To - zdaniem spółdzielni - zapewnia elementarny porządek na ulicy i sprawi, że samochody kurierów nie będą "rozjeżdżały pieszych". Jak będzie w praktyce? To się okaże, gdy paczkomat Orlenu zostanie postawiony przy garażu na Pasażu Ursynowskim 5. To będzie pierwsza na Ursynowie osiedlowa uliczka z aż czterema paczkomatami.

[ZT]20604[/ZT]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

XyzXyz

14 6

Jak przeszkadza, to sobie na poczcie paczki odbierajcie.

10:23, 25.12.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JurekJurek

10 5

Protestują stare babki ktote6nie zamawiają a może zlikwidować wszystkie ławki śmietniki też można

13:08, 25.12.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%