Zamknij
REKLAMA

Radośnie i kolorowo. Promni na scenie UCK! FOTO

15.20, 22.01.2023 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 19.13, 22.01.2023
Skomentuj UCK Alternatywy
REKLAMA

Piękne kolędy z pogranicza polsko-ukraińskiego, a przede wszystkim niesamowity, pełen energii, taniec ludowy! W sobotę na scenie UCK "Alternatywy" wystąpił zespół ludowy Promni z SGGW. Grupa sławi swoją uczelnię na całym świecie.

W styczniu rozpoczynamy nowy rok i zaczynamy karnawał. Huczny start 2023 roku zafundowało publiczności Ursynowskie Centrum Kultury "Alternatywy". Na wielkiej teatralno-widowiskowej scenie w sobotę zaśpiewał i zatańczył Ludowy Zespół Artystyczny "Promni" ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Promni to grupa studentów zafascynowanych tańcem i folklorem polskim. Powstała przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w 1972 roku z inicjatywy studentów oraz Zofii Solarzowej, pedagog kulturalnej i krzewicielki kultury ludowej, której imię zespół nosi po dziś dzień.

W repertuarze znalazły się kolędy i pieśni noworoczne z pogranicza polsko-ukraińskiego. Zespół wykonał także polskie tańce z regionów południowego Podlasia, okolic Rzeszowa oraz Łowicza. Było radośnie, pięknie i kolorowo.

Dopiero w tym roku Promni będą hucznie obchodzić swoje 50-lecie. Zaplanowano koncerty i wydarzenia z udziałem tancerzy i muzyków.

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MCZMCZ

1 1

Zespół Promni jest wspaniałą wizytówką Uczelni , Warszawy i Ursynowa.
Dziękuję za piękno, które wnosicie . 12:13, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%