Zamknij
REKLAMA

W środę EKOdzielnia na Ursynowie! Wszystko o ekologicznym stylu życia

18.54, 13.12.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 19.56, 13.12.2022
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Co zrobić, by żyć zdrowiej, ekologiczniej i z troską o przyszłość kolejnych pokoleń? Tego będzie można się dowiedzieć w środę na imprezie Ekodzielnia w UCK "Alternatywy".

Organizatorzy środowej imprezy - ursynowska fundacja "W sercu matki" oraz fundacja PZU - chcą przekonać ursynowian do zdrowszego i bardziej ekologicznego trybu życia. 

- Chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważne są postawy ekologiczne i ekonomiczne, szczególnie przed Świętami Bożego Narodzenia, gdy sprzedaż drastycznie rośnie, wskutek czego nasza planeta zaśmiecana jest wieloma zbędnymi produktami - mówią organizatorzy.

Od godz. 12 do 15 w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" przy ul. Gandhi 9 (stacja metra Imielin) będziemy mogli odwiedzić eko-stoiska. Dowiemy się na nich jak ograniczyć produkcję śmieci w domu, jak segregować odpady, jak planować zakupy i gdzie w naszej okolicy zbierane są elektrośmieci. Na miejscu będzie można oddać lub wymienić książki, odzież i tekstylia, zabawki, drobny sprzęt RTV i AGD, dekoracje świąteczne i bibeloty.

Będzie też stoisko poświęcone eko-kuchni - idei zero waste, zaletach ekologicznej żywności - oraz stoisko związane z ekologicznym stylem życia, gdzie dowiemy się m.in. jak pozostać aktywnym, jak dbać o kręgosłup, zmierzymy swoje BMI, sprawdzimy znamiona skórne w specjalnej aplikacji oraz zapoznamy się z zasadami dobrej diety.

W programie są także krótkie prelekcje ekspertów: 

  • 12:00-12:30 “Wytrwać do wiosny w dobrej formie”, dr n. o zdrowiu Mariola Borowska, Rzecznik Zdrowia PZU
  • 12:35-13:05 “Wpływ ekożywności na zdrowie człowieka”, prof. SGGW Renata Kazimierczak
  • 13:10-13:40 “Wprowadzanie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci i dorosłych”, dr n. o zdr. Hanna Wilska, specjalista żywienia
  • 13:45-14:15 “Kręgosłup a kontakt wzrokowy – od pediatrii do geriatrii”, dr n. o zdr. Joanna Surowińska, specjalista fizjoterapii DNAJSPEDIATRICS, nauczyciel IVG e.v
  • 14:30-15:00 “Ksenoestrogeny – co robić, aby pozostać zdrowym?”, dr n. med. Katarzyna Jankowska, specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii

 

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%