Zamknij
REKLAMA

Iluminacja świąteczna w Warszawie już działa. Mikołajkowe metro też!

14.12, 04.12.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 14.23, 04.12.2022
Skomentuj R. Motyl
REKLAMA

W przedmikołajkową sobotę prezydent stolicy uruchomił iluminację choinki bożonarodzeniowej na placu Zamkowym. Działają już także świetlne ozdoby na Trakcie Królewskim. A na pierwszej linii metra możemy spotkać mikołajkowy pociąg.

W sobotę wieczorem uroczyście zapłonęły lampki na choince, która ma prawie 28 metrów wysokości. Prezydent Rafał Trzaskowski uruchomił oświetlenie wielkim przyciskiem w towarzystwie dzieci. Na placu Zamkowym zgromadzili się nie tylko mieszkańcy stolicy, ale również nasi sąsiedzi za wschodniej granicy, którzy poszukują w Warszawie odrobiny spokoju i uśmiechu.

Rozświetlony świąteczną iluminacją Trakt Królewski stanie się deptakiem - we wszystkie grudniowe weekendy wyłączony zostanie z ruchu samochodowego i będzie pełnił rolę spacerową.

Przez kryzys energetyczny iluminacja będzie wyłączana codziennie przed północą. Jak informuje stołeczny ratusz, ma to wymiar symboliczny, bo iluminacja od wielu lat opiera się o energooszczędne diody eko-LED.

Także w sobotę na rynku Starego Miasta ruszyło lodowisko. To najładniejsze lodowisko w Warszawie będzie czynne codziennie od 13 do 21.

Świątecznie jest także w komunikacji miejskiej. Jeździ już mikołajkowy pociąg metra, który możemy spotkać na pierwszej linii codziennie aż do końca przyszłego tygodnia. Świątecznie oklejony tramwaj od niedzieli jeździć będzie na linii nr 9. Na warszawskim ulicach spotkamy też mikołajkowy autobus.

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%