Zamknij

Czy korzystanie z wirtualnego biura jest bezpieczne?

17:27, 24.08.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 17:30, 24.08.2020
Skomentuj materiały prasowe materiały prasowe

W Polsce usługa wirtualnego biura jest stosunkowo nowym rozwiązaniem, jednak z roku na rok zyskuje na popularności. Na czym polega idea? Biuro wirtualne to, jak najbardziej realne biuro, które udostępnia innym przedsiębiorstwom swój adres oraz pomoc wykwalifikowanego personelu. Bezpieczeństwo takiego rozwiązania należy rozpatrywać w dwóch aspektach.

Aspekt faktyczny

Analizując zagrożenia, jakie niesie za sobą korzystanie z wirtualnego biura, warto przede wszystkim mieć na względzie te, które wiążą się z zawarciem umowy z nieodpowiednim usługodawcą. Ważne, by była to profesjonalna i zaufana firma, świadcząca usługi na najwyższym poziomie (https://wirtualne-biuro-warszawa.eu/). Trzeba mieć również pewność, że korzystanie z danego adresu będzie miało wymiar długookresowy (zmiana adresu firmy jest trudna i czasochłonna). Najlepszym rozwiązaniem jest zawarcie umowy z podmiotem, który jest pełnoprawnym właścicielem danego lokalu.

Profesjonalizm pracowników, to kolejny aspekt, który należy mieć na uwadze. Firma zatrudniająca wykwalifikowany personel (https://biuro-wirtualne-warszawa.eu/) gwarantuje bezpieczeństwo i prawidłowość świadczonych usług, ze szczególnym uwzględnieniem korespondencji kierowanej do klienta. Często zagubienie czy przeoczenie ważnego dokumentu, może mieć poważne konsekwencje prawne lub finansowe dla przedsiębiorstwa. Lepiej tego unikać.

Aspekt Formalno-Prawny

Korzystanie z wirtualnych biur spotykało się często z niekorzystnym dla przedsiębiorcy odbiorem przez organy skarbowe. Biura często narażone były na odmowę nadania numeru NIP. Powszechną praktykę stosowaną przez urzędników stanowiły również wzmożone kontrole przedsiębiorstw posługujących się wynajętym adresem. Działania te, spotkały się jednak z krytyką sądów administracyjnych i zostały w skuteczny sposób ukrócone.

Z całą pewnością można stwierdzić, że korzystanie z wirtualnych biur w obecnym porządku prawnym jest całkowicie legalne. Nie powinno podlegać jakiejkolwiek ocenie przez organy skarbowe i rejestrowe. Stało się tak na mocy rozporządzenia wydanego w 2014 roku przez Naczelny Sąd Administracyjny. Wynika z niego, iż w obecnych realiach działalność gospodarcza może być prowadzona w dowolnych miejscu, także z uwzględnieniem wirtualnych biur.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%