Czy zimowy trening powinien różnić się od jesiennego lub wiosennego? Zdecydowanie! Przede wszystkim: zestaw ćwiczeń najlepiej zmieniać co jakiś czas, bo mięśnie szybko przyzwyczajają się do danych układów, przez co trening przestaje być efektywny. Po drugie: zima to czas, kiedy mniej ruszamy się na zewnątrz, dlatego możemy skupić się na realizowaniu różnych celów treningowych. Które ćwiczenia sprawdzą się najlepiej?
Przygotowując jednostki treningowe, nie wolno pominąć rozgrzewki. Wie o tym każdy, ale w praktyce, traktujemy te kilka minut po macoszemu. Rozgrzewkę również warto zrobić wieloetapowo, zaczynają na przykład od jazdy na orbitreku, czy marszu na bieżni. Wstęp do właściwego treningu powinien trwać od dziesięciu do dwudziestu minut.
Nie każdy ma w domu odpowiedni metraż, by wstawić orbitrek lub bieżnię, jednak każdy znajdzie miejsce, by zamontować taśmy TRX. Wymyślił je kiedyś pewien amerykański komandos, a dzisiaj możecie używać ich w każdej siłowni - tej domowej również. Taśmy pozwalają na wykonywanie ćwiczeń, które ujędrnią i wysmuklą całe ciało i pięknie wyrzeźbią mięśnie. Jeżeli temat cię zainteresował, przeczytaj przewodnik o taśmach TRX dla początkujących. Gdzie kupić i jak je zamontować w domu?
Efektywny trening wysiłkowy, który przyniesie szybkie efekty - to właśnie kettlebell. Z tym prostym sprzętem, który zmieści się w każdym mieszkaniu, wykonasz intensywny trening całego ciała, angażując wszystkie partie mięśniowe.
Zimą rzadziej wychodzimy na spacery, a wieczory spędzamy najchętniej na kanapie. A gdyby tak zamienić kanapę na rower stacjonarny i spalić nawet kilkaset kalorii, na przykład oglądając serial? To opcja na codzienny, przyjemny trening, który pomoże spalać tkankę tłuszczową. Duży wybór takiego sprzętu znajdziesz w sklepie prosportowy.pl.
Jeżeli zimą za mało się ruszasz, stepper stanie się idealnym rozwiązaniem! Sprzęt niewielkich rozmiarów, znajdzie swoje miejsce nawet w kawalerce. Korzystając ze steppera nie tylko spalisz kalorie, ale również wzmocnisz mięśnie pośladków, ud i łydek. Jeżeli weźmiesz w dłonie hantle, możesz dodatkowo wzmocnić mięśnie ramion.

Zima to świetny czas, aby skupić się na rozciąganiu. Miłośnicy siłowni często ignorują tę bardzo ważną część treningu, a to może prowadzić do kontuzji i problemów zdrowotnych. Wystarczy zwyczajna mata, by rozciągnąć mięśnie nóg, grzbietu, zrolować kręgosłup i zadbać o odpowiednią relaksację. Warto pamiętać, że aby rozciąganie przyniosło efekty, trzeba wykonywać je codziennie, a przynajmniej po każdym treningu, poświęcając danej partii mięśni kilka minut. Efekty będą zaskakujące, bo zaczniesz się się wiele lepiej czuć, a efekty ćwiczeń siłowych będą jeszcze lepsze.
Bez względu na to, czy ćwiczysz w domu, czy na siłowni, okres zimowy sprzyja stawianiu sobie konkretnych celów, które łatwiej osiągnąć właśnie w tym okresie. Latem chętniej biegamy, chodzimy na basen czy wybieramy się na rowerowe wycieczki. Wykorzystajmy zimę, by wzmocnić mięśnie, rozciągnąć je i przygotować doskonałą formę na wiosnę.
Wystąpienie burmistrza na sesji 25 czerwca ws. Szpital
W skrócie: Szanowni! 1. Tylko zasiadałem! Bralem hajs, bo był dobry, fajnie się zasiada. I jeszcze sobie pozasiadam. A mój prezydent (ten od Warszawy) jest najepszy, buzi buzi! 2. do 4. No szambo się rozlało trochę. Nad zatuszowaniem pracują nasi najlepsi ludzie, którzy dopilnują, aby żadnych nieprawidłowości nie wykryto! 5.-6. właściwie to samo, co w poprzednim zdaniu. Z tym, że kruk krukowi przecież oka nie wykole, to chyba jasne. Co do meritum - prosiaczka znałem. Dobry chłopak jest i ma fajnych kolegów. Poza tym nic nie wiedziałem, bo jako członek Rady Nadzorczej mam za zadanie pilnować, żeby chodziły mi przelewy. Co do wykorzystywania pomieszczeń, nie mam pojęcia. Co innego, gdyby była w nich kasa dla mnie. Wtedy bym wiedział. Ale tam się chyba kogoś leczyło, a ja się NIGDY nie leczyłem, nie mam nic do ukrycia! Dlatego oczekuję, że sprawom zostanie rzetelnie ukręcony łeb!
Irfy
15:30, 2026-06-25
Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza
Nic nie wiedziałem! Ja tylko zasiadałem! Bo jestem od zasiadania. I kasy przyjmowania. I dalej będę zasiadał, bo stołka, na którym raz zasiądę, nie oddam nigdy. Najwyżej razem z nim zostanę przesunięty do innej rady nadzorczej. Albo dwóch, żebym nie był stratny. I dalej będę tak nadzorował, żeby kumplom i ich rodzinkom było dobrze. Bo chyba od tego są te rady, no nie? Poza tą kasą, rzecz jasna. Ale ta się należy za samo szlachetne urodzenie przecież. O odpowiednim uszwagrowieniu nawet nie ma co wspominać. Też bym sobie pozasiadał. Solennie obiecuję, że wykażę się co najmniej takim samym brakiem wiedzy, jak pan burmistrz. Tylko tę kasę mi musicie dać, bez tego z zasiadania nici!
Irfy
14:21, 2026-06-25
Nocne krzyki na Poloneza! Co się stało?
Nocna prohibicja już zbiera żniwo. Sporu zapas alkoholu pod ręką. Upalny wieczór i przemoc domowa rozkwita. Takich sytuacji będzie masa. Prohibicję wprowadzili ludzie który nigdy nie pili i nie mieli problemu z alkoholem. Przeciw prohibicji zupełnie nie protestowali producenci i dystrybutorzy alkoholu. Bankructwa, utrata miejsc pracy, zysków nic z tych rzeczy. Cisza. Oni o alkoholu wiedzą dużo, mają wyniki badań. Świetnie wiedzą że dzięki prohibicji sprzedadzą więcej bo ona zawsze powoduje wzrost spożycia :).
Warszawiak82
13:55, 2026-06-25
Były ordynator nie chciał zeznawać bez pełnomocnika
W pato państwie z białoruskimi standardami rządzącym przez ludzi konia, pijaka i zupy i temu podobnego elementu politycznego strach iść do prokuratury bez adwokata i cokolwiek mówić bo zaraz obrócą to przeciwko Tobie albo będą grozić najbliższym lub co gorsza zabiją Cię metodą kgb usuwając pod dywan z wyjaśnianiem przyczyn śmierci przez kolejne 10 lat.
Robb
13:49, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz