Magazynier odpowiada za przyjmowanie, wydawanie i układanie na terenie magazynu materiałów przychodzących i wychodzących. Obsługuje zarówno dostawy, jak i wydania. Musi przy tym pilnować, czy zgadza się ilość oraz rodzaj wydanego asortymentu. Mogą to być zarówno surowce wykorzystywane w produkcji, jak i gotowe wyroby, a także artykuły podlegające odsprzedaży czy też przesyłki, dla których magazyn jest tylko przystankiem w drodze.
Zadaniem magazyniera jest również układanie artykułów zgodnie z kluczem – tak, aby osoby, które pracują na inną zmianę lub zastępujące go w czasie urlopu, mogły bez problemu odnaleźć interesujące je przedmioty.
Podstawową umiejętnością wymaganą od magazyniera jest skrupulatność i dokładność. Magazyn to nie miejsce dla bałaganiarza – konieczne jest utrzymywanie absolutnego porządku. Dlatego właśnie idealny magazynier to osoba dobrze zorganizowana i godna zaufania, biorąca swoje obowiązki na serio.
W zależności od specyfiki firmy, pracodawca może wymagać od magazyniera określonych umiejętności lub uprawnień. Należą do nich m.in. obsługa wózków widłowych, obsługa programów komputerowych i skanerów kodów kreskowych, możliwość pracy na wysokości czy zdolność do pracy w godzinach nocnych, w weekendy i święta oraz w systemie zmianowym.
W wielu firmach przed magazynierami stoją atrakcyjne możliwości awansu. Przede wszystkim może on przechodzić na lepiej płatne stanowiska w ramach samego magazynu, np. wraz z podnoszeniem swoich kwalifikacji (np. po uzyskaniu określonych uprawnień). Jeżeli przełożeni są zadowoleni z jego pracy, sam może również dostać pod zarządzanie grupę osób, jako kierownik sekcji czy całego magazynu.
Możliwy jest również awans w strukturze samej firmy a z czasem – wykonywanie innego zawodu. Dobrym przykładem jest tutaj spedytor lub logistyk, których praca jest nierozerwalnie związana z funkcjonowaniem magazynu. Po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia i uzupełnieniu wykształcenia, magazynier może próbować swoich sił w rekrutacji na te stanowiska.
W Warszawie oferty pracy dla magazynierów płyną przede wszystkim z dużych firm logistycznych, gdzie potrzeba wielu rąk do przeładunku towarów, a także z przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, utrzymujących duże stany magazynowe. To właśnie od tych firm warto rozpocząć poszukiwania pracy jako magazynier.
Najświeższe oferty dla magazynierów z Warszawy możesz znaleźć na portalach zamieszczających ogłoszenia o pracę, gdzie przy okazji zweryfikujesz opinie o potencjalnym pracodawcy.
Jeśli chcesz naprawdę dobrze zarobić jako magazynier w Warszawie, daj pracodawcy coś, czego nie mają inni kandydaci. Skorzystać z kursów i szkoleń podnoszących twoje kompetencje. Dbaj również o zdrowie – podczas okresowych badań medycyny pracy będzie ono szczegółowo weryfikowane.
Dopiero wchodzisz na rynek pracy i potrzebujesz pierwszego zatrudnienia? Na początek najlepszą wizytówką będą dobre chęci i optymistyczne nastawienie, a także dyspozycyjność i otwartość na zdobywanie nowej wiedzy, w tym na udział w kursach i szkoleniach.
30 lat Ursynowa z metrem! Gierek nie chciał tej budowy
Polska została sprzedana przez Balcerowicza za długi Gierka - tak, ma swój wkład
Gardner16
06:24, 2025-05-16
Źle zaparkował, wyciągnął broń. Szokujący incydent
deportacja.
Twój nick
06:20, 2025-05-16
Park POW: Plac zabaw z Misiem otwarty, fontanna działa!
Na rurze od misia jest wymieniony producent (napis jest wielki), zgadnijcie z jakiego kraju przyjechał miś ?
adek
02:55, 2025-05-16
Łopata kontra psie dołki. Nietypowa akcja ursynowianina
To kolejny przykład na to jakim sadyzmem jest trzymanie psów w blokach. A później takie psychiczne bydle, zmaltretowane zamknięciem w małym mieszkaniu, jeszcze potrafi zaatakować i pogryźć dziecko.
dr2
23:17, 2025-05-15