Już po raz drugi dzieci z ursynowskich szkół i przedszkoli miały okazję przekonać się o tym, że szermierka to sport dla każdego. Dziś w Arenie Ursynów odbyło się spotkanie pod hasłem: „Integracja drogą do sukcesu”. Najlepsi polscy szermierzy otrzymali nagrody, a potem…
W pokazowych potyczkach wzięły udział zawodnicy pełno- i niepełnosprawne ruchowo. Zawodnicy chcieli przede wszystkim udowodnić dzieciakom, że będąc niepełnosprawnym także można uprawiać sport i osiągać sukcesy.
Po oficjalnych zawodach w których wygrali niepełnosprawni, każde dziecko mogło założyć maskę szermierską i spróbować swoich sił w walce na florety. To dzieciom podobało się najbardziej.
- Nie wiedzieliśmy o tym, że będziemy mogli spróbować powalczyć. To było najfajniejsze. Te uderzenia floretem nawet tym gumowym trochę bolą. Ja mam całą czerwoną rękę – opowiadają z uśmiechem Emil i Krystian z SP 330.
Swoich sił spróbowały nie tylko dzieci. Za gumowe miecze złapali także nauczyciele, którzy przyznali, że świetnie się przy tym bawili.
Szermierka to jedna z pierwszych dyscyplin sportowych, która zintegrowała pełno i niepełnosprawnych sportowców. Organizatorem spotkania był Polski Związek Szermierczy.
Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza
I jaki wniosek z tego? zlikwidować wszystkie rady nadzorcze w miejskich spółkach wszystkich, dość utrzymywania pasożytów, którzy udają, że nic nie wiedzą co się dzieje a za nic nie robienie zgarniają hajsy.
Kulfon
17:27, 2026-06-25
Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza
Typowe dla tych gnid zachowanie - ja nic nie wiem i to wszystko to wina PIS. Pssssst...Tak naprawdę to wiem ale za ch, nie powiem bo tak mi partia nakazała no bo by była afera i bym stracił stołek z korytem, swoje niby dobre imię (śmiech) i koleżanki oraz kolegów zaorał.
Normalny
17:25, 2026-06-25
Otwarto kolejny odcinek parku nad POW. ZOBACZ
Czy jest już gotowy parking przy bazarku ? Jeżeli nie to bardzo źle.
Wójt
16:51, 2026-06-25
Burzliwa sesja na Ursynowie. Chcą odwołać burmistrza
A pan Antosiuk mistrz intelektu może coś powie jak z drugim radnym łamią prawo wydoić kasę chodzi o spółdzielnię mieszkaniowe
Obu
16:27, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz