Zamknij

Marzysz o własnej agroturystyce? Zobacz, jakie studia przygotują Cię do prowadzenia i pracy w gospodarstwie

[email protected] + 00:07, 25.12.2024 Aktualizacja: 00:08, 25.12.2024
mat. prasowe mat. prasowe

Rozwój zawodowy często zaczyna się od pasji, która nadaje kierunek naszym działaniom. Inspiruje Cię natura i chciałbyś rozwijać karierę w rolnictwie? Własny biznes agroturystyczny to Twoja wizja przyszłości, ale nie wiesz, jakie musisz posiadać kwalifikacje? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak studia rolnicze wpłyną na Twoją karierę!    

Studia rolnicze – idealny wybór dla pasjonatów przyrody

Jeśli ukończyłeś studia pierwszego stopnia na kierunku nierolniczym, a jednocześnie fascynuje Cię ekologia i chciałbyś założyć własne gospodarstwo agroturystyczne, najlepszym uzupełnieniem Twojego wykształcenia będzie rolnictwo. Studia podyplomowe z tej dziedziny dadzą Ci wiedzę o działaniu rynków rolnych, poznasz zasady zarządzania agrobiznesem, a także nauczysz się wykorzystywać najnowsze technologie w działaniach związanych z glebą i uprawą. 

Co wyróżnia studia rolnicze oferowane przez Wyższą Szkołę Kształcenia Zawodowego? Ukończenie tego kierunku zwalnia Cię z obowiązku zdawania egzaminu państwowego w OKE – Twoje kwalifikacje rolnicze zostaną automatycznie uznane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Kolejnym atutem jest możliwość zakupu gruntów rolnych oraz otwarcia własnego gospodarstwa. Absolwenci mają pełne uprawnienia rolnicze, które otwierają drzwi do pozyskiwania dopłat, dotacji oraz innych form wsparcia dla rolników.

Rolnictwo – program studiów bliski naturze

Na pierwszym semestrze rolnictwa zgłębisz podstawy gleboznawstwa i chemii rolnej, aby zrozumieć, jak dbać o jakość gleby, co jest kluczowe dla obfitych i zdrowych plonów. Nauczysz się również techniki uprawy roli i roślin, poznając nowoczesne metody agrotechniczne dostosowane do różnych upraw. Program obejmuje także hodowlę i chów zwierząt gospodarskich, gdzie poznasz szczegóły pielęgnacji, żywienia i opieki nad zwierzętami.

Nie zabraknie również zajęć z zakresu ochrony roślin i środowiska, które pozwolą Ci skutecznie zapobiegać chorobom roślin i dbać o bioróżnorodność. Program oferuje również solidne podstawy w obszarze ekonomiki i organizacji gospodarstw rolnych – nauczysz się planowania budżetu, analizy kosztów i zarządzania finansami gospodarstwa.

Nauka obejmie także aspekty zrównoważonego rolnictwa i jego roli w minimalizowaniu negatywnego wpływu działalności rolniczej na środowisko oraz wiedzy na temat wykorzystania nowoczesnych maszyn i sprzętów rolniczych.

Studia podyplomowe – czy warto się zapisać?

Studia podyplomowe to forma kształcenia przeznaczona dla osób, które ukończyły już studia wyższe (zarówno I, jak i II stopnia). Trwają zazwyczaj od 2 do 3 semestrów, a ich głównym celem jest dostarczenie specjalistycznej wiedzy i konkretnych umiejętności zawodowych. Czy warto poświęcać miesiące na dodatkową naukę? Zdecydowanie tak! Studia podyplomowe mają wiele zalet:

  • Podnoszenie kwalifikacji zawodowych – to idealny sposób na zdobycie nowych kompetencji, które otworzą drzwi do awansu lub zmiany ścieżki kariery. Świadczą o tym, że nie tylko masz już solidne wykształcenie, ale także jesteś gotowy do nieustannego rozwoju i doskonalenia umiejętności;
  • Szybki czas nauki – w przeciwieństwie do studiów I i II stopnia, podyplomówka trwa 1,5 roku, co umożliwia bardzo szybkie zdobycie kwalifikacji do np. zmiany branży;
  • Elastyczność nauki – studia podyplomowe zazwyczaj prowadzone są w trybie zaocznym lub z wykorzystaniem metod nauki online, co pozwala łączyć naukę z pracą zawodową, rodziną czy innymi obowiązkami.

Jakościowe studia w WSKZ

Dzięki kwalifikacjom uzyskanym na studiach rolniczych będziesz w stanie połączyć swoją sympatię do zwierząt i natury z satysfakcjonującą pracą zawodową. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego oferuje kształcenie realizowane na platformie edukacyjnej online, a materiały są opracowywane przez doświadczoną kadrę z Polski i zagranicy. 

Po zakończeniu wybranego kierunku każdy uczestnik otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które spełnia wymagania wynikające z nowelizacji rozporządzenia dotyczącego dokumentacji potwierdzającej przebieg i ukończenie studiów podyplomowych oraz kształcenia specjalistycznego.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%