Zamknij

Czym się różni rower trekkingowy od roweru miejskiego?

[email protected] + 11:46, 23.02.2023 Aktualizacja: 11:49, 23.02.2023
mat. prasowe mat. prasowe

Nie bez powodu istnieje wiele wariantów modeli rowerów, które są dostosowane do różnych typów jazdy - i po odmiennych nawierzchniach. Odmienna rama, hamulce, błotniki, ułożenie kierownicy i przerzutki sprawiają, że te jednoślady powinny być dostosowane do potrzeb właścicieli. Planujesz kupić rower i nie wiesz, czy lepiej postawić na model trekkingowy, czy też może na miejski? Jesteś w dobrym miejscu. Z chęcią podpowiemy, na co należy zwrócić uwagę.

Czym charakteryzuje się rower miejski?

Rowery miejskie najczęściej są wyszczególnione na podkategorie z uwzględnieniem płci osoby, która będzie na nich jeździła. Rowery miejskie męskie przykładowo mają węższe i dłuższe siodełka. Ich kierownica jest bardziej rozłożysta, dostosowana do szerszego ułożenia ramion. Również rama jest inna - w damskich wariantach posiada charakterystyczne wcięcie, dzięki któremu nie trzeba zadzierać wysoko nogi przy wsiadaniu. Ponadto bez trudu można jeździć w długich sukienkach czy spódnicach.

Rower miejski - jak nazwa wskazuje - jest dostosowany do poruszania się po mieście. Jest lekki, bez trudu można go wnosić po schodach czy prowadzić przez miejsca, w których jazda jest niemożliwa. Ponadto często posiada ozdobne koszyki na bagażniku. To doskonały wariant, jeśli chcesz jeździć przede wszystkim do pracy, uczelni czy na zakupy. Jednak dłuższe wyprawy - i to po wymagającym terenie mogą być bardzo problematyczne.

Kiedy warto sięgnąć po rower trekkingowy?

Nie chcesz, aby rower służył Ci wyłącznie do przejażdżek po asfaltowych, równych drogach? Planujesz także udać się w wyprawę po leśnych ścieżkach, górzystych odstępach czy też innych, wymagających nawierzchniach? Jeśli tak, to model trekkingowy sprawdzi się doskonale! Rowery trekkingowe męskie, jak i damskie są wyjątkowo uniwersalne i wszechstronne. Łączą w sobie najlepsze cechy klasycznych, “miejskich” modeli, jak i górskich typów. Dlatego swój potencjał w pełni pokażą osobie, która lubi jeździć w różne miejsca na jednośladzie.

Należy jednak pamiętać, że rowery trekkingowe bywają znacznie droższe niż ich miejskie odpowiedniki. Mogą - choć nie muszą - być także cięższe, zwłaszcza, jeśli sięgniecie po stalową ramę. Najlepiej sprawdzi się ta, wykonana z aluminium, karbonu lub tytanu.

Jak dobrać rower do swoich potrzeb?

Przede wszystkim musisz określić, po jakim terenie planujesz jeździć - jest to naprawdę kluczowa kwestia. Ponadto, jeśli dopiero przymierzasz się do rozpoczęcia przygody z kolarstwem, nie warto przepłacać i stawiać od razu na ekskluzywne warianty. Producenci tacy jak Romet oferują naprawdę wysokiej jakości rowery - i to w przystępnej cenie, które posłużą Ci przez lata.  Nabyć je można w sprawdzonych sklepach branżowych jak na przykład Rowerzysta.pl (https://www.rowerzysta.pl/). Pamiętaj także, aby ramę roweru dostosować do swojego wzrostu. Inaczej zamiast przyjemnej, relaksującej jazdy, skażesz się na katusze, jeśli wybrany model będzie zbyt wysoki lub niski.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%