Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od 2004 organizuje ogólnopolską akcję "Tydzień Bibliotek". Program promuje czytelnictwo i działalność bibliotek, rozpoczyna się w Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Ma pokazywać młodym ludziom, jak ważne jest czytanie książek oraz jak ważny jest zawód bibliotekarza. W tym roku program startuje pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka”
Z tej okazji Ursynoteka przygotowała mnóstwo atrakcji dla mieszkańców naszej dzielnicy. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci i młodzieży.
W środę o godz. 18 w Czytelni Naukowej archeolog prof. Karol Myśliwiec opowie o swojej książce „Delta Nilu: reminiscencje archeologa”. Natomiast o godzinę później w UCK „Alternatywy” o swoich doświadczeniach opowie znany dziennikarz radiowy i fotoreporter Marcin Kydryński.
Dwa dni później, w piątek o godz. 17:30, uczestnicy będą mieli okazję pobawić się słowem oraz zaprezentować swoją twórczość na „Święcie Limeryków”. Dla osób zainteresowanych psychologią, w sobotę o godz. 17.20 odbędą się warsztaty „Mapa marzeń – spełnij swoje cele, zrealizuj marzenia”. Poprowadzi je Alicja Janowska. Tego samego dnia w UCK „Alternatywy” o godz.11 odbędzie się spotkanie i warsztaty z aktorką Edytą Jungowską w konwencji ze świata Astrid Lingren.
Na zakończenie Tygodnia Bibliotek - w poniedziałek o godz. 17 - wernisaż wystawy „Mityczne Potęgi” Julii Wróbel. Będzie on połączony z warsztatami graficznymi.
Biblioteka Publiczna im. J. U. Niemcewicza działa od 1994 roku. W jej skład wchodzi m.in. 5 bibliotek dla dzieci, 8 wypożyczalni dla dorosłych oraz oddział Zbiorów Multimedialnych. Ursynoteka prowadzi też w oddziale przy ul. Barwnej minimuzeum Ursynowa, w którym można zobaczyć odtworzony gabinet Juliana Ursyna Niemcewicza, patrona dzielnicy oraz samej Ursynoteki, a także typowy pokój na Ursynowie z lat 80. XX wieku.
Biblioteka ma zarejestrowanych ok. 42 tys. czytelników i w ubiegłym roku zanotowała prawie 532 tysiące wypożyczeń.
Ranking szkół podstawowych 2025. Jak wypadł Ursynów?
niżej sie nie dało ? nie no co za *%#)!& XDDDD . każda osoba która chodzi do szkoły podstawówy wam powie że nie ma normalniej szkoły na ursynowie . SKIBIDIIIIIIIIIIIIIII nie no pozdro mordeczki
uczen_ursynów
21:33, 2025-06-16
33-latek raniony nożem w brzuch podczas Dni Ursynowa
a co to dzieciom przeszkadza? nie dosc,ze im przeszkadzali to jeszcze chcieli wrzucic do internetu, chamstwo!
gromuald
17:39, 2025-06-16
Mali szachiści walczyli o tytuł mistrza Ursynowa
To fajnie, że dzieci grają w "grę królów". Szachy są bardzo kształcące. Kiedyś dość często grywałem w szachy z moim tatą i z wujkiem (bratem mamy). Teraz nie mam już na to czasu, a szkoda...
Paulo
17:18, 2025-06-16
33-latek raniony nożem w brzuch podczas Dni Ursynowa
Ja się zastanawiam co w głowie ma ta dziewczyna. Albo inaczej: czy coś ma w głowie. Bo wyraz twarzy nieskalany myśleniem.
Weronika
17:10, 2025-06-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz