Zamknij

Dodaj komentarz

Foki na start, czyli maluchy kochają pływać! FOTO

Sławek Kińczyk 15:29, 21.04.2018 Aktualizacja: 18:09, 16.10.2025
1 SK SK

Pierwsze zawody w życiu, wielkie emocje i ogromna radość z pływania! 50 maluchów wzięło udział w imprezie "Foki na start!" organizowanej przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Dla foczek - czyli najmłodszych miłośników basenu - to zawody, na których trzeba się pojawić. Organizowane są dwa razy do roku na pływalni przy Koncertowej. Są pierwszym sprawdzianem z rywalizacji, a dla większości uczestników początkiem pływackiej pasji.

- Nie lubię wody, po prostu dobrze się pływa w tak ciepłym basenie! - wyznaje nam tuż przed swoim startem Łukasz. Na 25 metrach długości basenu daje z siebie wszystko.

- Impreza jest przeznaczona głównie dla przedszkolaków, to są też uczniowie zerówek, pierwszoklasiści. Dla większości z nich to pierwsze spotkanie z wodą i profesjonalnymi zawodami. Pływanie jest popularne i chcemy, aby nadal tak było - mówi Karolina Bigos z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ZAWODÓW:

[FOTORELACJA]2860[/FOTORELACJA]

Na zawodach panował duch sportowej rywalizacji, doping był bardzo głośny, a najgłośniej oklaskiwani byli ci, którzy z wielką wytrwałością, często jako ostatni, docierali do mety. Dzieci z rocznika 2012 i młodsze, pływały na grzbiecie i na brzuchu, ale bez "rękawków". Do pomocy miały makaron lub deskę. Często płynęły z rodzicami.

- Córeczka zawsze lubiła pływać. To fajna impreza, uczy samodzielności, wytrwałości i dążenia do celu - mówi pani Ania, której córka zadebiutowała dziś w "Fokach na start!".

- Trzymam za wszystkich kciuki, niezależnie od tego czy będziecie pływać rekreacyjnie czy wyczynowo. Warto pływać! - przekonywał wiceburmistrz Antoni Pomianowski. Dumnym ze swoich wyników dzieciom wręczał nagrody - dyplomy, puchary i słodkie upominki.

Choć zawody prowadzili profesjonalni sędziowie a dla małych pływaków liczył się każdy ułamek sekundy, wszyscy uczestnicy imprezy byli jej zwycięzcami. Kolejny sprawdzian przed nimi już jesienią, w kolejnej edycji "Fok na start!".

VIDEO: "Foki na start" w pływalni na Koncertowej

[WIDEO]237[/WIDEO]
(Sławek Kińczyk)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

AZXAZX

1 0

Super!!! Gratulacje dla maluchów:)

20:57, 21.04.2018
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Nowa strefa płatnego parkowania na Ursynowie!

A gdzie mają zaparkować np. goście spoza Warszawy przyjeżdżający ze starszymi dziadkami w odwiedziny? To mnie martwi, bo wokół wszędzie szlabany

Gość

01:44, 2025-11-15

Drzewo i tablica pamięci patrona ursynowskiej ulicy

Szopka dla przygłupów z udziałem najbardziej oślizgłego patafiana Berlińskiego sekretarza prezes Ewy Bieńko. Ja rozumiem, że ta pani dyryguje tym słodkim grubaskiem ale rada nadzorcza ma więcej członków czy ktoś mógłby łaskawie wytłumaczyć jej, że rada nadzorcza ma pilnować zarządu i rozliczać go z działań na rzecz NAS mieszkańców? Z tej szopki nic nie wynikło. Ja chce mieć czyste i bezpieczne osiedle, chce żeby był 24 godzinny monitoring i patrole ochrony bo na osiedlu jest bardzo niebezpieczne, w nocy tłuczone szkło i awantury, handel narkotykami, strach zwrócić uwagę bo można dostać nożem albo w najlepszym wypadku być zwyzywaną, podpalane śmietnikiem i samochody to już standard. A co robi spółdzielnia? Eventy i aktorem Łukasiewiczem i Burmistrzem Ostrowskim - matołkiem po Collegium Humanum. Brawo wy rado nadzorcza. Bo to, że prezesik panicznie odczuwa strach przed kobietami to wiemy wszyscy ale niech ktoś opanuję tą szaloną emerytkę bo jeden (zg)redaktor Roginski już tysiące wypompował że spółdzielni na swoje głupoty a teraz ma już do duetu koleżankę równie mądrą co on. My mamy dzieci na tym osiedlu i najważniejsze dla nas jest ich bezpieczeństwo a nie chore pomysły garstki oszołomów nudzących się na emeryturze.

Asia

22:26, 2025-11-14

Kolejny odcinek parku nad POW gotowy! Kiedy otwarcie?

Dobrze....barrrdzo dobrze.Niech wracający do siebie "Leminggrad" stoi w korkach na Płaskowickiej na tym jednym pasie.

PL54

16:33, 2025-11-14

Ursynów uczci wizjonera zjednoczonej Europy

Czekamy na fotorelacja tłumów które przybyły w piątek o 12.00 w 10C stać i słuchać co pensjonariusze DPSu mają do powiedzenia. Drzewko oczywiście się przyjmie bo jak wiadomo listopad to początek okresu wegetacyjnego. Proszę o dokładne sprawdzenie z przemowy prezes Bieńko i jej sekretarza Berlińskiego. Czy był (zg)redaktor Roginski? Czy jego płomienna przemowa porwała setki mieszkańców do dalszego topienia pieniążków z czynszu na jego zaczną gazetkę która tak świetnie nadaje się do uszczelniania okien? Czy był nasz poeta Wojtuś Dąbrowski? Może coś zaśpiewał o tym że Kaczyński to stary bezdzietny kawaler co mieszka z kotem. Kogo przysłało SGGW? Panią Krysie konserwatorkę sanitariatu z wydziału technologi żywienia nutrii?

XD

15:43, 2025-11-14

0%