Zamknij

Herkules nie taki mocny. Młodzieżowcy Metra ograli seniorów z Sulejówka

11:47, 16.10.2024 Edyta Złotkowska Aktualizacja: 11:47, 16.10.2024
Skomentuj KS Metro Family II Warszawa KS Metro Family II Warszawa

Siatkarzy ursynowskiego Metra zobaczymy w tym sezonie nie tylko w rozgrywkach II ligi PZPS i młodzieżowych Mistrzostwach Polski poszczególnych kategorii wiekowych. Do rozgrywek wojewódzkiej II ligi mężczyzn została zgłoszona drużyna KS Metro Family II Warszawa.

Zespół zestawiony z chłopców z roczników 2006-2009 będzie rywalizować na Mazowszu z seniorami.

Postanowiliśmy zgłosić chłopców do rozgrywek II ligi mazowieckiej, ponieważ doszliśmy do wniosku, że potrzebują większej liczby jakościowych meczów niż może dać im rywalizacja w ligach młodzieżowych. Chcemy, żeby "ograli się" w konfrontacjach z bardziej doświadczonymi zawodnikami. To dla nich ważne w kontekście występów w młodzieżowych Mistrzostwach Polski, w których - jak co roku - Metro chce zajść jak najwyżej

- tłumaczy trener Kacper Trzosek.

Metro mocniejsze niż Herkules

Metrowcy mają za sobą już pierwsze spotkanie. W niedzielę wykorzystali atut własnego parkietu i pokonali w czterech setach SuperTeam UKS Herkules Sulejówek.

Już w pierwszym meczu zawodnicy pokazali, że dysponują dużym potencjałem. Zrealizowali większość założeń taktycznych, bardzo dobrze pokazali się na zagrywce. Nie brakowało jednak błędów i problemów komunikacyjnych, będziemy starali się to poprawić podczas kolejnych treningów. Przed nami mecz z SPS Konstancin, który na pewno będzie wymagającym rywalem dla naszej młodzieży

- podkreślił Trzosek.

Mecz inauguracyjny od początku układał się bardzo dobrze dla gospodarzy. W pierwszym secie o wypracowaniu dużej przewagi zadecydowały dwie serie serwisowe Jakuba Kamińskiego. Przyjezdni zupełnie nie radzili sobie z odbiorem, punkty padały albo bezpośrednio, albo po blokach i kontrach Metra. W drugim secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 5:5. Potem zawodnicy Herkulesa zaczęli popełniać błędy, a ursynowska młodzież bezlitośnie wykorzystywała każdą okazję do kontry.

Świetnie kierował grą drużyny Jan Janicki, urozmaicone rozegranie gubiło blok rywali, a kolejne punkty do dorobku Metra dorzucali Bielakowski, Bigos i Zhalezny (16:10). Trener Wasąg postanowił sprawdzić formę kolejnych zawodników, na placu gry pojawili się Marinicz i Polak. Przewaga gospodarzy jeszcze wzrosła (19:12). Wprawdzie potem trzy punkty z rzędu zdobyli zawodnicy z Sulejówka, ale końcówka należała do Metrowców. Kamiński uspokoił sytuację solidnym zbiciem po przekątnej, Marinicz dołożył potężną zagrywkę, a Buzun kontrował ze środka siatki (15:21). Niedługo potem partię zamknął Kamiński, popisując się dwoma asami serwisowymi.

Od początku trzeciego seta trener Wasąg zdecydował się na kolejne zmiany w swoim zespole, ale inicjatywę przejęli przyjezdni. Metro nie radziło sobie z przyjęciem zagrywek Wieczorka, popełniało też błędy w ataku (1:5). Wyrównanie nastąpiło bardzo szybko, tym razem trudnymi serwisami popisał się Foryś, a Marinicz i Hermanowicz dwukrotnie postawili mur, z którym zderzyli się atakujący Sulejówka (7:7). Jednak z biegiem gry szala przechylała się na korzyść gości, w tym secie Metrowcy częściej się mylili, a bardzo dobry fragment gry miał Mnich. Na domiar złego przy stanie 17:21 kontuzji ręki doznał Jacek Szczucki i musiał opuścić parkiet. Wiemy już, że kapitana zespołu kadetów Metra czeka około miesięczna przerwa w grze.

Niedługo po tej nieszczęśliwej sytuacji set zakończył się autowym atakiem Bielakowskiego (19:25). Niepowodzenie nie podcięło skrzydeł siatkarzom Metra. W czwartym secie ich gra wróciła na właściwe tory. Zza linii dziewiątego metra raził rywali Bielakowski, w ataku świetnie pokazał się Dominik Bigos, który dołożył też dwa bloki na Mnichu. Swoje konta punktowe powiększyli też Zhalezny i Kamiński (17:10). Tak wysoka przewaga była dla trenera Metrowców sygnałem do kolejnych roszad w składzie i ustawieniu. Herkules wykorzystał okazję i znacząco zmniejszył straty, punktowali Mnich i Pankratenkov. Przy stanie 18:21 Łukasz Wasąg poprosił o przerwę, a gdy i to nie pomogło, wrócił do ustawienia z Janickim i Bielakowskim. To wystarczyło, po kilku chwilach mecz zakończył Hermanowicz pięknym atakiem ze środka siatki.

"Chcemy wygrać jak najwięcej meczów"

Cenne, pierwsze zwycięstwo w sezonie tak skomentował kapitan Metra Family II, rozgrywający Jan Janicki:

Dość pewnie wygrywamy z drużyną z Sulejówka 3:1. Dobre funkcjonowanie bloku i zagrywki pozwoliły nam w czterech setach pokonać przeciwnika. Oczywiście nasi kibice również pomogli nam osiągnąć zwycięstwo.

Nasze cele na ten sezon są proste. Praktycznie wszyscy z naszej drużyny mają pierwszy raz doświadczenie z seniorską siatkówką, więc nie oczekujemy konkretnych wyników, lecz mamy nadzieję, że w konfrontacji ze starszymi kolegami uda nam się podnieść poziom siatkarskich umiejętności i prezentować po prostu coraz lepszą grę.

A na jaki wynik to się przełoży - zobaczymy. Na pewno będziemy chcieli wygrać jak najwięcej meczów.

KS Metro Family II Warszawa - UKS Herkules Sulejówek 3:1 (25:15, 25:16, 19:25, 25:22)Metro: Jan Janicki (K), Jan Bielakowski, Jakub Kamiński, Dominik Bigos, Stsiapan Zhalezny, Błażej Buzun, Maksymilian Kupiec (L), Mateusz Kowalczyk (L), Bruno Polak, Wiktor Marinicz, Jacek Szczucki, Filip Hermanowicz, Wiktor Foryś Trenerzy: Łukasz Wasąg, Kacper TrzosekHerkules: M. Szuba (K), P. Kruszewski (L), M. Oleksiak, K. Kimsztal, S. Pankratenkov, A. Lupa (L), Ł. Marcjanek, J. Nagiel, P. Jaroszek, B. Subzda, A. Wieczorek, L. Jadacki, E. Bojarski, M. Mnich