Wiadomości

Zamknij

SGGW sprawdza ursynowskie powietrze. Nie jest źle! VIDEO

Edyta Piotrowska 17:19, 26.02.2014 Aktualizacja: 11:09, 14.10.2025
Skomentuj SGGW sprawdza ursynowskie powietrze. Nie jest źle! VIDEO EP

25-metrowy maszt, a na nim skomplikowany system czujników – tak właśnie wygląda stacja meteorologiczna SGGW. Co mierzy aparatura? Wszystko, co związane jest z klimatem i jakością powietrza. Halousynow.pl przyjrzał się stacji z bliska. Byliśmy na miejscu z naszą kamerą.

- Maszt to główna część stacji. Są tam umieszczone przyrządy do pomiarów: czujniki temperatury powietrza, prędkości i kierunku wiatru, są urządzenia do pomiaru promieniowania słonecznego – wylicza dr inż. Tomasz Rozbicki z Zakładu Meteorologii i Klimatologii – Obok masztu są urządzenia, które prowadzą pomiary wysokości opadów atmosferycznych.

To nie koniec. Stacja bada także jakość powietrza na Ursynowie. Sprawdzane jest między innymi stężenie tlenku węgla, dwutlenku węgla, ozonu, tlenków azotu i pyłów zawieszonych. Co pokazują? Okazuje się, że na Ursynowie nie jest aż tak źle.

Ale stacja służy nie tylko do przeprowadzania badań. Jest miejscem, w którym studenci zapoznają się z działaniem urządzeń i prowadzeniem pomiarów.

Jak działa stacja i co dokładnie się w niej znajduje? To można zobaczyć na naszym VIDEO

[WIDEO]61[/WIDEO]
(Edyta Piotrowska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Co tak głośno na Ursynowie? Ruszyły Ursynalia

To nie juewenalia tylko dochodowa impreza komercyjna, bilety po 100 zł. Podobna do niedawnego koncertu w Wilanowie. Tylko że tam wyrzucili dyrektora. Powinniśmy się zorganizować i walczyć z tym hałasem, pisać do instytucji, zawiadamiać prokuraturę, śledzić, kto dostaje w łapę, aby się zgodzić na taki koncert.

Goryl

15:30, 2026-05-23

Co tak głośno na Ursynowie? Ruszyły Ursynalia

O ile sam fakt grania do pierwszej jest kontrowersyjny, to mnie oburza fakt, ze sami artyści dość mocno klneli, na imprezie było nie było sygnowanej logo uczelni wyższej, co tez sie nioslo na pół dzielnicy. Niech pan mr polak sobie "napierdala ostatnie kawałki bo mindfuck wjechal na pełnej i jest *%#)!& na jakimś festiwalu popularniejszym.

Strzeleckiego

14:24, 2026-05-23

Horror z linią 136. Trzy godziny czekania na autobus!

Żwirki i Wigury 17/37. 02-134 warszawy. kuba antos(ja); aka(ewelina machniewicz) i asia (joanna matusiak) będziemy mieszkałyśmy w mieszkaniu 37 w domu 17 przy ul.żwirki i wigury w warszawie od 1 czerwca 2026 roku. aka i asia będziesz kochała, przytulała i całowała kuby antosa(ja). ja(kuba antos) będę przytulałem, kochałem i całowałem aki i asi. bartek antos nie żyje.

bartek antos nie żyj

13:50, 2026-05-23

Co tak głośno na Ursynowie? Ruszyły Ursynalia

Panie redaktorze... pana postawa pozostawia wiele do życzenia. Proponuję oszczędzić sobie wstydu takim czymś.

Czytelnik

12:29, 2026-05-23

0%