Zamknij
REKLAMA

Primus - szkoły, do których uczniowie chcą chodzić

15.30, 06.03.2019 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 17.09, 06.03.2019
Skomentuj Fundacja Primus

Świetna podstawówka i liceum na Ursynowie? Od lat szkoły Fundacji Primus wyróżniają się na ursynowskim rynku edukacyjnym. Warto zastanowić się nad posłaniem dziecka do renomowanych kabackich placówek oświatowych.

Primus to nazwa na Ursynowie doskonale znana. Słynie z wysokiej jakości edukacji, zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jak i szkoły średniej. Uczniowie i absolwenci Primusa wyróżniają się wszechstronną wiedzą, ponadprzeciętną znajomością języków obcych, umiejętnością radzenia sobie w życiu codziennym oraz aktywnością w życiu społecznym.

W 2017 roku na bazie zbierającego świetne oceny gimnazjum powstało liceum Fundacji Primus - NLO im. Roberta Schumana. Wkrótce rozpoczyna się kolejna rekrutacja na rok 2019/2020.

- Przykładamy dużą wagę do poziomu nauczania, nasi uczniowie uczą się na lekcjach, a nie na korepetycjach. Jednocześnie traktowani są indywidualnie, po partnersku i z szacunkiem - mówi z przekonaniem Krzysztof Adamowicz, dyrektor Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Roberta Schumana Fundacji Primus.

Liceum stawia na języki, uczniowie uczą się dwóch języków obcych, w małych grupach, na różnych poziomach zaawansowania, przez minimum 4 godziny tygodniowo. Część lekcji prowadzi native speaker, dla wszystkich dostępne są wyjazdy i wymiany zagraniczne.

- To dlatego nasi uczniowie są świetnie przygotowani do egzaminów np. FCE i CAE w przypadku języka angielskiego - dodaje Adamowicz.

Atutem działającego od dwóch lat liceum jest zaangażowana i kompetentna kadra pedagogiczna. Nie można nie wspomnieć o tym, że w klasie uczy się zaledwie do 18 uczniów, a szkoła dysponuje nowoczesnym budynkiem ze świetną bazą sportową. Kompleks położny jest przy ul. Zoltana Baló 1 - kilka kroków od stacji metra Kabaty.

Bardzo dobre recenzje na Ursynowie zbiera także prowadzona przez Fundację szkoła podstawowa. Lidię Bodaszewską, dyrektor NSP z Primusa pytamy o receptę na sukces tej placówki.

- W rozwijającym się w zawrotnym tempie świecie stawiamy na nowoczesne technologie. Podczas lekcji wykorzystujemy tablice interaktywne, multibooki i iPady. Pracujemy metodami projektów i WebQuestów, które angażują uczniów i sprawiają, że nauka to przede wszystkim przyjemność. Zależy nam, aby dzieci były ciekawe świata, kreatywne, a przede wszystkim szczęśliwe - mówi dyrektor NSP

Nowością w szkole jest tzw. zintegrowane nauczanie językowo-przedmiotowe - CLIL - czyli nauczanie dwujęzyczne wg autorskich programów. Ponadto uczniowie sami mogą wybierać przedmioty, które chcą rozszerzać, niezależnie od wybranego profilu klasy.

- Bardzo dbamy o naszych uczniów, wierzymy w ich umiejętności i wspieramy każdego dnia w osiąganiu małych i większych sukcesów. Jeśli chcesz być częścią naszej społeczności, a swojemu dziecku zapewnić to, co najlepsze to Primus jest Twoim rozwiązaniem – zaprasza w rozmowie z nami dyrektor Lidia Bodaszewska.

Klasy w podstawówce liczą do 16 dzieci, a od 7 klasy - do 18 uczniów. Szkoła podstawowa mieści się w nowoczesnym, ekologicznym budynku i słynie z bogato wyposażonych pracowni przemiotowych oraz świetlicy z własnym placem zabaw.

- Do dyspozycji uczniów są też hala sportowa, boisko i siłownia plenerowa. Nie bez znaczenia jest też stołówka ze zdrowymi i urozmaiconymi posiłkami - dodaje prezes Fundacji Primus Agnieszka Rychlicka. - Nasze szkoły prowadzimy od 26 lat i możemy pochwalić się wieloma sukcesami i renomą, ale najważniejsze dla nas zawsze jest dobro uczniów i dzięki temu wszyscy czują się u nas dobrze.

Rekrutacja do podstawówki i liceum rusza już wkrótce! Więcej o szkołach Fundacji Primusa na stronie: www.primus.com.pl.

(REKLAMA)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%