Ratusz podpisał umowę z firmą Daccor Dawid Korycki na prace remontowo-budowlane na parterze urzędu. Przebudowa stanowisk kasowych już ruszyła, a przez przeszklone ściany budynku mieszkańcy mogą obserwować postęp prac. Po starych kasach zostało już tylko wspomnienie.
Według umowy remont ma zostać wykonany w ciągu 90 dni od daty jej podpisania. Szacujemy, że zakończy się on do połowy sierpnia. W części remontowo-budowlanej to koszt 422 000,00 zł. Wartość wyposażenia będzie znana po przeprowadzeniu przetargu
- informuje Paweł Ciach, rzecznik ursynowskiego ratusza.

Wskazane przez ratusz ramy czasowe dotyczą jedynie remontu. Wyposażenie UrsynLabu ma pojawić się w ciągu miesiąca od zakończenia prac. Dostawca wyłoniony zostanie na drodze przetargu.
Przebudowa wypełnia obietnice w sprawie lokalu dla przedsiębiorczych. UrsynLab od 2024 roku nie ma stałej siedziby - w sali sesyjnej rady dzielnicy organizowane są spotkania z zaproszonymi gośćmi, a w innych salach ratusza - porady dla przedsiębiorców. Po przebudowie na parterze powrócą tzw. gorące biurka do dyspozycji chętnych, czyli darmowa przestrzeń coworkingowa.
UrsynLab w nowej lokalizacji będzie funkcjonował jako przestrzeń wspierająca przedsiębiorczość, rozwój zawodowy i aktywność mieszkańców. To miejsce otwarte dla osób, które chcą rozwijać swoje kompetencje, realizować pomysły biznesowe oraz korzystać ze wsparcia ekspertów i lokalnej społeczności
- wyjaśnia Paweł Ciach.
::news{"type":"see-also","item":"40175"}

Urzędnicy zapowiadają szkolenia, warsztaty oraz wykłady poświęcone m.in. prawu, marketingowi, finansom, technologiom i funduszom europejskim. Mieszkańcy będą mogli także korzystać z indywidualnych konsultacji z księgowymi, prawnikami, pracownikami Wydziału Działalności Gospodarczej czy przedstawicielami ZUS.
Czasowe zamknięcie tradycyjnych okienek kasowych wymusiło zmianę organizacji obsługi interesantów. Po zakończeniu modernizacji główna kasa urzędu zostanie na stałe przeniesiona do nowo powstałego punktu przy stanowisku numer 1. Kasa ta ma ruszyć w poniedziałek 8 czerwca.
Boom10:18, 08.06.2026
To ile potrwa przygotowanie tego miejsca? Pół roku? Rok?
RobertNatolin13:53, 08.06.2026
Kiedy znaczne zmniejszenie pensji anty-ludzkich urzędników i ukrócenie ich przywilejów (np. wolny każdy dzień w dzień świąteczny)? państwo jest dla obywateli czy dla elito-urzędniczo-politycznej mafii????
Paulo16:03, 08.06.2026
No dobra... Na portalu wp.pl widziałem podobny artykuł z tym samym zdjęciem. Przypadek?🙂
odkrycie17:59, 08.06.2026
Paulo, a ty myślisz, ze takie portale nie współpracują też z innymi, większymi? Słaby z ciebie Inspektor Gadget ;-)
Paulo21:01, 08.06.2026
Do "odkrycie": to nie kwestia tego jakim jestem "inspektorem", tylko kwestia rzetelności dziennikarskiej. Chyba taka nie istnieje...
mieszkaniec22:22, 08.06.2026
Demolka, czy remont? bo to nie to samo.
Zniesmak21:12, 10.06.2026
Ile lat ponosimy koszta indolencji ursynowskich urzędników. Można było przeznaczyć na ten projekt pomieszczenia w budynku przy Szolc Rogozińskiego (po Straży Miejskiej). Ale oczywiście niedasie. Płacili spółce prowadzącej Mutikino za najem pod projekt UL i za pustostan na Szolcu. A można było wyremontować i dodatkowo wynająć lokalnym firmom, ale oczywiśćie lepiej było płacić za utrzymanie pustej powierzchni (i to nie mało- pewno na dzień dzisiejszy uzbierało się już około 2 miliony) To tego uczyli na tych studiach MBA w Collegium Tumanum, które to kończyli nasi włodarze?
Boom21:27, 10.06.2026
Każda złotówka wydana na tę ruinę to złotówka stracona. To jest przykład impasu na styku urzędu i mega kiepskiej spółdzielni, gdzie zarząd zmienia się szybciej niż pory roku. Ten budynek powinien być już dawno rozebrany i zastąpiony nowym budynkiem mieszkalnym zgodnie z mpzp. Ale ten impas będzie jeszcze trwał latami.
Zniesmak21:43, 11.06.2026
A kto doprowadził budynek do takiego stanu? Wyszły lata zaniedbań i braku konserwacji. A odpowiedzialni za taki stan rzeczy ciągle mają się świetnie w ratuszu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
jak mieli ubezpieczenia murów i reszty , to przeżyją... gorzej, jak chcieli zaoszczędzić i nie zabezpieczyli się wcześniej
Warszawiak
12:36, 2026-06-28
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
kto ma odebrać telefon: SM IMIELIN powstała 18.02.1992 Blok zbudował rząd Tunel zbudował rząd. Ktoś wie?
Zagadka
12:33, 2026-06-28
Policja mówiła do pustych krzeseł
może jak zaczniecie realnie dbać o bezpieczeństwo i sprawiedliwość, przestaniecie zamykać sprawy od razu po zgłoszeniu, to zyskacie szacunek i ludzie będą poświęcali wam czas...
Normalny
12:33, 2026-06-28
PINB: Katastrofa budowlana na Hirszfelda
Jak można tak po prostu nie odbierać telefonu przy tej katastrofie? Szok!
Sinai
11:37, 2026-06-28