Poranki i wieczory są już bardzo chłodne a to oznacza, że... lato dobiega końca! - Jest zimno, ale urokliwie - mówią ursynowianie i chętnie korzystają z ostatnich letnich spacerów, podziwiają pojawiające się w przyrodzie pierwsze oznaki jesieni.
Kalendarzowa jesień już od jutra. Ale nieco wcześniej było już widać pierwsze oznaki tego, że nadchodzi. Zżółknięte liście, jarzębina, chłodne poranki i wieczory... i coraz bardziej melancholijny nastrój, który udziela się prawie wszystkim.
- Wprowadziłam się na jesieni na Ursynów dokładnie 20 lat temu i zawsze tak wychodziło, że najważniejsze momenty w życiu zdarzały się na tę porę roku. Ślub, dzieci... Muszę przyznać, że mam sentyment do tej pory roku - mówi Joanna.
Mimo chłodu i wiatru jesień to piękna pora roku. Kolory drzew i krzewów, nie tak ostre promienie słoneczne - to najbardziej nam się podoba we wrześniu, październiku i listopadzie.
- Mnie osobiście zachęca do spacerów bardziej niż lato czy wiosna. Uwielbiam patrzeć jak dzieci bawią się kasztanami. I rośliny teraz są najpiękniejsze. Oczywiście niedługo będą wołania o niezagrabione liście czy wyłączone kaloryfery, ale tak to już bywa - śmieje się Marzena, opiekująca się zielenią na Ursynowie.
ZOBACZCIE PIERWSZE OZNAKI JESIENI NA URSYNOWIE
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Koty opanują Ursynów! Rusza wyjątkowa wystawa
na dzień dzisiejszy w schronisku na paluchu przebywa 176 kotów, zaś w domach tymczasowych osób prywatnych (wolontariuszy) w całej Polsce - kilkadziesiąt razy więcej... samo olx to ponad 18 tys ogłoszeń kotów "nierasowych"
meme
19:08, 2025-11-28
Deweloper wykłada karty na stół. Co powstanie po Tesco?
większy sklep powinien być za samo to, że ludzie kupili w Echu mieszkania w jednym z bloków na dole, a patrząc na plany to jeszcze wybudują z 10 boków, gdzie robić zakupy, w Lidlu na Stryjeńskich albo na Rosoła to są trzy przystanki autobusowe, po to się kupuje mieszkanie, żeby był i większy sklep na miejscu, a nie jeździć samochodem albo autobusem, sam deweloper powinien o tym wiedzieć, powinien być plan na sklep a nie malutki typu żabka jak chodzą plotki na Kabatach
AW
17:31, 2025-11-28
Park nad POW. Nowa część oficjalnie otwarta!
mnie brakuje pięknych, schludnych paczkomatów: przykładowo takich, jak na skwerku przy Pileckiego vis a vis Onkologii
@
15:49, 2025-11-28
W nocy i rano ślisko! IMGW ostrzega przed oblodzeniem
Proszę te ostrzeżenia wysyłać do konkretnych podmiotów tak by nie zaspali z ogarnianiem chociaż chodników.
Q
14:27, 2025-11-28