Niektóre są maleńkie, inne to prawdziwe olbrzymy. Są też takie, które śpiewają a... ich głos jest mylony z płaczem dziecka. Kury ozdobne, bo o nich mowa w ten weekend rządzą na Ursynowie!
Blisko 800 kur ozdobnych z całego kraju możemy podziwiać w obiektach sportowych SGGW przy Ciszewskiego 8. Na wystawie zaprezentowano kury z całego świata - Chin, Japonii czy Holandii. Na zwiedzających czekają ptaki różnorakiej maści i wielkości - od najmniejszych kurek świata, jakimi są Seramy, do największych i najcięższych, do których należą Brahamy czy Kochiny osiągające wagę nawet do 10 kg. Wszystkie... świetnie przygotowane!
- Kury są tutaj gwiazdami, więc muszą być odpowiednio przygotowane - opowiadają wystawcy. - Przed wystawą konieczna jest kąpiel z prawdziwego zdarzenia, do tego manicure, czyszczone dzióbki i piękna fryzura.
Hodowcy zaprezentowali piękną kolekcję wyśmienicie umięśnionych bojowców o posępnym spojrzeniu i „gołębim sercu” oraz kury długopiejące a wśród kur Ayam Ketawa charakteryzujące się niezwykłym śpiewem do złudzenia przypominającym śmiech szczęśliwego dziecka.
Ale to nie koniec atrakcji. Koło Naukowe "Aves" zaprezentowało drapieżników, była też... hodowla krewetek akwariowych Kumak Shrimp. Nie zabrakło akcesoriów dla zwierząt.
Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze zobaczyć wystawy mamy dobrą wiadomość. Kury będę stroszyć pióra jeszcze do godziny 18:00. Jutro wystawa czynna jest od 10:00 do 16:00.
ZOBACZCIE NASZĄ FOTORELACJĘ
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Radni Ursynowa przeciwko prohibicji w Warszawie
W sumie, po co zakaz sprzedaży, skoro to Żabka czynna 6-23 wykosila konkurencję w postaci monopolowych (na Ursynowie przynajmniej). Mnóstwo pijaków przychodzi po małpki z samego rana :( czy taki zakaz naprawdę zmusi pijaków do ograniczenia picia? Najpierw zakaz dla Żabki za wystawianie mobilnych reklam piwa na chodniku!!
Kum kum
02:02, 2025-08-28
Nowa strefa płatnego parkowania na Ursynowie!
Tak samo powinien uczynić właściciel parkingów wzdłuż ulicy Jeżewskiego od al. KEN, aż do ul. Rosoła. W godzinach między 9 a 18 możliwość zaparkowania samochodu pod domem graniczy z cudem, bo miejsca parkingowe blokują pojazdy z tablicami podwarszawskich miejscowości. Mają trzy stacje metra dalej P+R (przy Metrze Stokłosy), ale po co, skoro można "uprzyjemnić" życie mieszkańcom Kabat i usadzić wygodnie d..ę w pustym metrze na pierwszej stacji, żeby dojechać do swojej korpo.
Michał
01:34, 2025-08-28
Radni Ursynowa przeciwko prohibicji w Warszawie
BOJĘ SIĘ ŻE ZA ROK ZDECHNĘ LUB ZACHORUJĘ BO W WIEKU 36 CZĘSTO SOM CHOROBY,ŚMIERĆ,SIWIENIE,ŁYSIENIE ITD.😭💩
DWIE DUSZE
23:50, 2025-08-27
Radni Ursynowa przeciwko prohibicji w Warszawie
PO MARIHUANIE POTRAFIĘ WYMYŚLEĆ BARDZO SKĄPLIKOWANE LOGICZNE LUB NIELOGICZNE POMYSŁY NP DZIŚ.STRASZNIE ŚMIESZNE LUB BARDZO NIE PRZYJEMNE POMYSŁY.
WIELKI KOT CZARNY
23:48, 2025-08-27