Paczkomaty przeróżnych firm kurierskich na stałe wpisały się już w miejski krajobraz Ursynowa. Nudne prostopadłościany przypominające szafki w szatni zakładu produkcyjnego dla jednych są znakiem czasów, dla innych przykrym kompromisem szpecącym miejskie przestrzenie. InPost wpadł na pomysł zmienienia tego stanu rzeczy, organizując konkurs na najlepsze paczkomatowe grafiki. Ma to pomóc paczkomatom lepiej wpasować się w krajobraz, a wręcz stać się jego integralną częścią. To już szósta edycja konkursu ArtInPost.
Pokaż nam swoją okolicę – tę, z którą czujesz prawdziwą więź. Stwórz projekt urządzenia Paczkomat, który odda unikalny charakter Twojego miejsca i stanie się częścią lokalnego krajobrazu na dłużej
- zachęcają organizatorzy.
W artystycznym współzawodnictwie udział postanowiła wziąć mieszkanka Ursynowa Beata Szmidla-Kurył. Jej praca wyróżnia się na tle innych bardzo profesjonalnym wykonaniem i nowoczesnym stylem. Jest tu i Miś Ursynek, i Las Kabacki, metro, czereśnie z lokalnego bazarku czy rowerzystka, która właśnie odebrała paczkę.
Praca wręcz ocieka smaczkami i detalami nawiązującymi do lokalnego kolorytu. Żaden element nie jest tu przypadkowy i każdy ma swoje ukryte znaczenie.
Jest też kino, nie Multikino, bo Multikina oczywiście już nie ma, ale jest centrum kultury Alternatywy. Stąd to koło taśmy filmowej, które przedstawia dzień i noc. Dzień i noc, że Ursynów tak naprawdę żyje i w dzień, i w nocy.
- mówi pani Beata.
Beata na co dzień projektuje plakaty i grafiki w instytucji sportowej. Jak sama podkreśla, nie jest rysownikiem, a ilustrację i szeroko pojęty rysunek traktuje jako odskocznię od swoich codziennych obowiązków. Kobieta od lat mieszka na Ursynowie i czuje się mocno związana z tym miejscem.
Postanowiłam, że wezmę udział w tym konkursie i stworzę coś fajnego o Ursynowie. Zastanowiłam się, jakie punkty charakterystyczne Ursynowa są dla mnie ważne i wszystkie je wypisałam. Potem powstał szkic. Jednym z najważniejszych punktów było dla mnie metro. Metro łączy wszystko na Ursynowie, ludzi i miejsca
- tłumaczy artystka.
Projekt ursynowskiego paczkomatu powstał w ciągu jednego weekendu. Najpierw jako szkic, później jako grafika komputerowa. Beata liczy, że jej pomysł na uczynienie paczkomatów bardziej przyjaznymi, spodoba się głosującym.
Ja nie rysuję zawodowo. Nie jestem jeszcze jakoś znana w środowisku ilustratorów, więc myślę, że to jest fajny konkurs dla osób, które chcą pokazać, że ich pasją jest rysowanie. Mają okazję pokazać swoją pracę lokalnej społeczności zamiast chować ją do szuflady. Byloby fajne gdyby moja praca pojawiła się na moim pobliskim paczkomacie. Byłaby wielka duma i radość!
- mówi Beata.
W poniedziałek 23 czerwca ruszyło głosowanie na najlepsze projekty, które trafią na paczkomaty InPostu. Na pracę naszej sąsiadki można głosować pod tym linkiem. Zwycięzców ArtInPost 2025 poznamy do 10 lipca.
Somsiad12:41, 24.06.2025
Podkreśla wszechobecny ultra kicz całego miasta a nie tylko dzielnicy 🤣
Paulo15:32, 24.06.2025
Kolejny, bezwartościowy artykuł tego redaktora(?). Nic nie wiadomo, co, gdzie, kiedy. Pewnie informacja pojawi się po moim wpisie i to zgodnie ze współczesnym trendem "dziennikarstwa", czyli na swym końcu artykułu, jak już inni przeczytają. Czekam na hejt ze strony redakcji (bo już był nie raz).
red18:08, 24.06.2025
Ale czego chcesz się jeszcze dowiedzieć? Napisz.
Paulo20:20, 24.06.2025
@red, to nie ja mam proponować treści na portalu, tylko redakcja. Ja mam artykuły oceniać, ponieważ jestem czytelnikiem. Czego nie można tu zrozumieć?
Andrzej 21:54, 24.06.2025
Ja przeczytałem. Chodzi o konkurs. Mieszkanka Ursynowa bierze udział. Zagłosuj. I już.
Paulo14:39, 25.06.2025
Ooo, ile hejtu w minusach na moją wypowiedź... Chyba cała "redakcja" HU, bo powiedziałem prawdę. Zawsze tak jest.
Natolin18:42, 24.06.2025
Tylko po co ten rower? Swoim zachowaniem rowerzyści nie zasłużyli na wyróżnienie.
Obywatel03:01, 25.06.2025
Podkreśla nastawienie władz i kierunek, rowerzyści dewianci ponad prawem są górą i ze specjalnymi przywilejami ha ha
Wojtek13:28, 25.06.2025
A co ma być? Kierowca? Czy człowiek klęczący?
Mimi08:46, 25.06.2025
Co za bohomaz, odpustowy, owsiakowy kicz. Masakra.
Filozof11:50, 25.06.2025
W projekcie zabrakło tylko kobiet z flecikami w kroczu na co ostatnio mogły patrzeć dzieci w centrum Warszawy.
Moher 15:29, 25.06.2025
Większość to komentarze od słoików. a nie mieszkańców Warszawy
Smutna wiadomość dla fanów kabaretu
Bardzo przykre. Bo ten Jej humor był niesamowity, inny niż inne. Już sam tembr głosu kazał czekać co będzie dalej... Andrzeju...
Fan
01:11, 2025-07-18
Młodzi z całego świata na Ursynowie. Polonia Camp 2025
Elity promujące Polskę? Ci, co plują na naszą kulturę, historię i język? Owsiak "róbta co chceta", "gdzie jest ten słoik", Rusinek - sekretarz komunistki-noblistki, co twierdziła, że lustracja to nienawiść? Otylia, która ma niby co promować? Bralczyk zwalczany za "Murzyna"? (Wyborcza mu już wybaczyła?) I Sikorski, który twierdzi że ZYSKALIŚMY NA II WOJNIE ŚWIATOWEJ. Dno... A bez tej lustracji to teraz mamy to co mamy w sądownictwie i nie tylko.
I to mają być te eli
23:47, 2025-07-17
Koniec chaosu na Poloneza?
Wygrodzenie kawałka ulicy to kpina, nie rozwiązuje problemu, ponieważ samochody parkują na ulicy trochę dalej (w stronę cmentarza) i w dalszym ciągu blokują przejazd. Ulica w dalszym ciągu jest niebezpieczna do przejazdu. Czy te tempe urzędasy nie potrafią postawić dwóch znaków zakazu postoju i parkowania na całym newralgicznym odcinku? Czy to taki wielki wysiłek intelektualny? A może to brak kompetencji lub czysta złośliwość. Sprawę można załatwić w kilka dni a urzędasy "rozwiązują" problem ponad rok??!!. Poza tym jest wiele idiotycznych rozwiązań komunikacyjnych na Ursynowie i w Warszawie.
MJT
22:41, 2025-07-17
Czy Magda Gessler dobiła Karpielówkę?
"Swoją decyzję tłumaczy niskim zapotrzebowaniem na kuchnie góralską w tej części stolicy". Jasne w "Siwym Dymie" przy Puławskiej w tygodniu ciężko miejsce na parkingu znaleźć, w weekendy o wejściu bez rezerwacji można pomarzyć. Ich nie dotyczą problemy pocovidowe, inflacyjne i wzrostów kosztów pracy. Klientów więcej niż mogą obsłużyć.
Warszawiak82
14:50, 2025-07-17
10 1
No jeśli ty mieszkasz na Ursynowie to faktycznie kicz jest! Czemu niektórzy tylko marudzą i marudzą, sami oczywiście nic nie robiąc.
1 7
Jak nic nie robiąc, przecież oddajemy grzecznie pieniążki podatki które to następnie są trwonione na totalne *%#)!& np. w mieście stołecznym, do tego uśmiechamy się przy tym głupkowato.