Zamknij
REKLAMA

Bezpieczna Warszawianka i Warszawiak. Ruszają zapisy na kurs samoobrony

12.02, 16.01.2023 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 12.03, 16.01.2023
Skomentuj SM
REKLAMA

We wtorek ruszają zapisy na bezpłatne kursy samoobrony prowadzone przez instruktorów straży miejskiej. Do tej pory na zajęcia mogły zapisać się tylko kobiety. W nowej edycji po raz pierwszy podstawowe techniki samoobrony będą mogli poznać także panowie. 

W trakcie zajęć warszawiacy poznają podstawowe techniki samoobrony. Uczestnicy będą mogli nauczyć się unikania i identyfikacji zagrożeń oraz radzenia sobie w niebezpiecznej sytuacji. Podczas zajęć strażnicy nauczą uczestników, jak skutecznie zwrócić się o pomoc do osób postronnych, jak wykorzystać do obrony własnej przedmioty codziennego użytku. Instruktorzy technik i taktyki interwencji, na co dzień szkolący strażników miejskich, zaprezentują też podstawowe sposoby obezwładnienia napastnika, które w krytycznej sytuacji mogą uratować zdrowie, a nawet życie. Zaplanowano również zajęcia kursantów z podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Zajęcia dla pań od zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie ogłaszania kolejnych zapisów coraz częściej dzwonili też panowie, którzy chcieli wziąć udział w zajęciach. Dlatego po raz pierwszy w tegorocznej edycji zimowo-wiosennej otwieramy też osobną grupę dla mężczyzn - mówi Tadeusz Birke, naczelnik wydziału szkolenia w Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Na kurs można zapisać się tylko przez dwa dni - we wtorek i środę, 17 i 18 stycznia - dzwoniąc w godzinach 8-14 pod numer telefonu 22 855 33 13. 

Całe szkolenie składa się z dziewięciu spotkań, uczestnicy spotykają się raz w tygodniu. Zajęcia rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego, potrwają do końca marca. Szkolenia dla panów odbywać się będą przy ul. Sołtyka 8/10 (Wola). Panie będą miały do wyboru lokalizacje przy ul. Sołtyka 8/10 (Wola) oraz przy ul. Kobielskiej 5 (Praga-Południe).

(Redakcja Haloursynow.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%