Zamknij
REKLAMA

Śmierdzący problem w ursynowskim ratuszu. „To chyba nie jest dobra wizytówka”

12.38, 05.01.2023 Kamil Witek
Skomentuj KW
REKLAMA

W ursynowskim ratuszu śmierdzi. Może nie wszędzie, ale w korytarzu prowadzącym do toalet i w samych toaletach na parterze budynku na pewno. Już po przekroczeniu progu w nozdrza uderza nieprzyjemny zapach kanalizacji.

Spędzanie czasu w urzędzie raczej nie należy do ulubionych aktywności mieszkańców Ursynowa. Czasami jednak trzeba. Czasami trzeba też skorzystać z tamtejszych toalet. W tych na parterze już na wejściu lepiej zatkać nos. 

- Byłem ostatnio załatwić sprawy w ursynowskim ratuszu. Chciałem skorzystać z toalety. Smród czuć już na korytarzu z toaletami. Pachnie, jakby wybiła kanalizacja. Nie jest to chyba dobra wizytówka ursynowskiego urzędu - opowiada nasz czytelnik.

O przyczyny nieprzyjemnego zapachu zapytaliśmy pracowników ursynowskiego ratusza. Śmierdzące wyziewy - jak twierdzą - pojawiają się zazwyczaj po opadach deszczu. Wówczas sypany jest chlorek, który ma zneutralizować odór kanalizacji. 

"Nic nie zrobili przez wiele miesięcy"

Smród to jednak niejedyny mankament toalet na parterze ursynowskiego ratusza. W męskiej nie działają jeszcze pisuary. Są przykryte czarną folią i wisi nad nimi karteczka z napisem „Awaria! Proszę nie korzystać z pisuaru”. I tak od długiego czasu.

- Kiedyś, gdy byłem w urzędzie, był ten sam problem - zasłonięte wszystkie pisuary i potworny odór. Tak więc nic nie zrobili z tym przez wiele miesięcy - zwraca uwagę mieszkaniec. 

Ursynowski ratusz nie odpowiada na pytanie, od kiedy dokładnie pisuary nie działają. Smród tłumaczy natomiast „ulatnianiem się gazów z kanalizacji”. Wygląda jednak na to, że obie sprawy są ze sobą ściśle powiązane. Tak sugeruje wypowiedź rzeczniczki ursynowskiego ratusza.

- Istniejące pisuary zostaną wymienione na nowe z wkładami neutralizującymi cofający się zapach, co powinno rozwiązać problem - mówi Kamila Terpiał. 

Nowe pisuary czekają już na montaż przez hydraulika. Urząd ustala termin. Do tego czasu mieszkańcy z bardziej wyczulonymi nosami powinni korzystać z toalet na pierwszym piętrze. Tam pachnie różami!

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

indolencja indolencja

5 4

Przez wiele miesięcy Platforma Obywatelska rządząca Ursynowem nie potrafi usunąć awarii kanalizacji w swojej siedzibie? To już wiemy dlaczego od lat wciąż czekamy na: połączenie Pileckiego z Belgradzką, Ciszewskiego-bis, filtry nad tunelem POW, wydłużenie zielonego światła dla aut skręcających z Rosoła w lewo w Rosnowskiego, wydłużenie zielonego światła dla aut skręcających z Rosoła w prawo do Lidla itd. 20:38, 05.01.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ciekawostka dla wybociekawostka dla wybo

1 1

Pewnie naruszyli kanalizacyjne łącza , gdy rozwalali chodnik wzdłuż parkingu ratusza Ursynów , aby POsadzić 32 drzewka , a Posadzili 4 , bo rury i inne przewody techniczne. I nadal chcą rządzić miastem!. 15:47, 06.01.2023


PauloPaulo

0 0

Dlatego, że wszystkiego czego się domagasz, nie chcą mieszkańcy Ursynowa. Wystarczy? I przestań po raz kolejny lobbować pod innym nickiem na rzecz przebicia przejazdu z Belgradzkiej do Pileckiego. Takiego przejazdu nigdy nie będzie!!! 17:58, 06.01.2023


Kabaty zielone Kabaty zielone

3 0

Już myślałem, że przewietrzą urząd i zwolnią 30-40 procent personelu, ale niestety... 09:56, 06.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmerytEmeryt

0 1

Naprawa może się odbyć w ramach budżetu partypacyjnego , tylko należy zgłosić projekt. Nadaktywny radny z partii 2050 ogórów mógłby sfotografować się na tle śmierdzących i nieczynnych pisuarów a nie tylko na lodowisku. 17:42, 10.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%