Zamknij
REKLAMA

Biesiadowanie, kolędowanie i pomaganie. W niedzielę Magiczne Ognisko na Ursynowie

09.21, 08.12.2022 Kamil Witek
Skomentuj GS
REKLAMA

Idzie zima, temperatury coraz niższe, więc trzeba będzie się rozgrzać. Najlepsza okazja już w ten weekend podczas Magicznego Ogniska. To także okazja, by wesprzeć podopiecznych Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa. Bez wsparcia trudno im będzie sobie poradzić. 

Nie tylko święta są magiczne na Ursynowie. Magiczne jest także ognisko, które już w ten weekend rozpalą pracownicy Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. Nie rozpalą go jednak tylko dla siebie. Do ogrzania się przy nim zapraszają wszystkich chętnych.

- Gromadzimy się lokalnie, w gronie przyjaciół, ale także osób, które nas jeszcze nie znają. Będziemy wspólnie kolędować i biesiadować. Będzie także pyszne jedzenie, które będzie można sobie upiec przy ognisku. Pojawi się również św. Mikołaj z prezentami dla najmłodszych. Chcemy w ten sposób rozpocząć sezon świąteczny i wysłać w świat pozytywną energię, a przede wszystkim zrobić coś dobrego dla naszych pacjentów - mówi Maja Wiśniewska z FHO.

"Naprawdę będzie magicznie"

W czasie ogniska oficjalnie wystartuje zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjum. Zebrane w jej trakcie pieniądze FHO przeznaczy na posiłki dla swoich pacjentów. Rocznie to wydatek rzędu 170 tys. złotych. Dlatego bez wsparcia ludzi dobrej woli - jak swoich darczyńców nazywają pracownicy fundacji - się nie uda. W zamian czeka ich…

- Świąteczna i wyjątkowa atmosfera, wypełniona życzliwością i empatią. Naprawdę będzie magicznie. Podobnie jak w przypadku pikniku również tak i teraz będziemy odczarowywali hospicjum - zachęca Maja Wiśniewska.

Gdyby ktoś nie mógł się pojawić na ognisku, to zbiórka potrwa do końca miesiąca. Jeszcze przed wydarzeniem na stronie FHO będzie informacja o zbiórce online. Natomiast chętni na wspólne biesiadowanie powinni zarezerwować sobie niedzielę, 11 grudnia w godzinach 16-19. Magiczne Ognisko zapłonie w ogrodzie Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa przy ul. Pileckiego 105.

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%