Zamknij
REKLAMA

Wymieniają latarnie na Tanecznej. Czy wreszcie znikną ze środka chodnika?

15.00, 06.12.2022 Kamil Witek Aktualizacja: 15.07, 06.12.2022
Skomentuj KW
REKLAMA

Na Tanecznej stoją już nowe latarnie. Zapowiadana od dawna wymiana wreszcie się rozpoczęła i szybko skończyła na zaledwie kilku latarniach przy Poleczki. A co z tymi, które stoją dalej, na środku chodnika? Na ich przeniesienie mieszkańcy poczekają dłużej. 

Wymianę latarni wzdłuż ul. Tanecznej urząd zapowiadał jeszcze pod koniec zeszłego roku. Nowe słupy miały pojawić się w pierwszym kwartale tego roku. Mamy co prawda czwarty, ale w końcu są. Na odcinku od Poleczki do Wodzirejów stanęło siedem nowych słupów. 

- Opóźnienie wyniknęło z przedłużających się prac projektowych - tłumaczy Grażyna Nogowska-Bielejewska z ursynowskiego ratusza.

Słupy stanęły tuż obok starych, które jeszcze przez jakiś czas po zamontowaniu nowych nie były demontowane. Urząd chciał zachować ciągłość oświetlenia ulicy. Na ulicy było i będzie więc tak samo jasno i to dosłownie. Na nowych słupach zamocowano bowiem stare oprawy.

- Nowe oprawy zostaną zamontowane w drugiej połowie grudnia. Stało się tak ze względu na długi okres oczekiwania na dostawę nowych od producenta - mówi Grażyna Nogowska-Bielejewska.

Nie będzie to koniec wymiany latarni na Tanecznej. Na dalszym odcinku pozostaje ich jeszcze kilkanaście. Ich wymianę urząd również zapowiadał rok temu. Tam jednak sprawa jest bardziej skomplikowana. Zarówno dla mieszkańców, jak i ratusza.

Wąski chodnik, a na nim... rząd latarni

W tej części Tanecznej latarnie stoją pośrodku wąskiego chodnika, który fragmentami jeszcze bardziej się zawęża. Przejście z wózkiem jest tam utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Z chodnika korzystają także dzieci - uczniowie pobliskiej podstawówki - a tuż obok jest ruchliwa ulica. 

Władze dzielnicy zapowiadały przeniesienie latarni na drugą stronę Tanecznej na styczeń 2023 roku, ale wątpliwe czy uda się dotrzymać tego terminu.

- Projekt wymiany słupów został opracowany. Termin przestawienia latarni uzależniony będzie od możliwości pozyskania środków finansowych i wyboru wykonawcy w trybie przetargu - mówi Nogowska-Bielejewska.

(Kamil Witek)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

asfsfdfdasfsfdfd

6 2

Przecież to właśnie o to chodzi, że tanecznym krokiem się wymija te latarnie. Zwłaszcza jak się jest na wózku albo o kulach, wtedy to już hołubce na całego. 16:00, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja wszystko pamiętamJa wszystko pamiętam

11 3

Między Taneczną a Puławską z budowano osiedle, które rozpoczęto budować w 1982 r. Było to w czasach kiedy zwykły śmiertelnik nie był w stanie zdobyć przysłowiowej cegły. Wówczas rozpoczęto budowę wspaniałego osiedla jak na tamte czasy. Żeby tam zamieszkać trzeba było mieć nie małe zasługi w zwalczaniu wichrzycielskiego elementu, dla wyplenienia którego trzeba było wprowadzić stan wojenny. W tedy nie przejmowano się takimi drobiazgami jak bezsensowne umiejscowienie latarni albo cudzą własnością, na której budowano domy. Wystarczy zapytać właściciela wywłaszczonego gruntu czy mu za niego zapłacono? 17:30, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IrfyIrfy

10 1

A te latarnie nie zostały tak umieszczone specjalnie? Przez jakiegoś projektanta-futurystę, który przewidział inwazję smartfonów i postanowił jakoś jej przeciwdziałać? No bo na zdrowy rozsądek... Idzie sobie taki młody, wpatrzony w ekranik, świata nie widzi. I na jezdnię wejdzie, prosto pod ciężarówkę. Albo do wykopu wpadnie, połamie się... A tutaj łagodnie, po matczynemu. W latarnię przydzwoni, zobaczy świat. I gwiazdy. Może go oświeci? Po co likwidować taki praktyczny wynalazek edukacyjny? 23:42, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TomaszekTomaszek

2 0

skoro to ulica Taneczna to należy brylować po chodniku 09:46, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%