Zamknij

Ocieplenie poddasza – krok w stronę oszczędności czy zbędny wysiłek? Sprawdź to!

15:46, 01.10.2024 Aktualizacja: 15:47, 01.10.2024

Proces ocieplania budynku to jeden z istotnych elementów wszelkiego rodzaju prac. Nie wszyscy właściciele decydują się jednak na wykonanie go w całości – wiele osób rezygnuje z warstwy izolacyjnej poddasza, wierząc, że skoro jest ono oddzielone od pozostałych części domu, nie ma wpływu na zbyt wiele aspektów mieszkalnych. Okazuje się jednak, że to bardzo powszechny błąd, który może sporo kosztować. Odpowiednia termoizolacja budynku ma wpływ zarówno na jego energooszczędność, a także komfort użytkowania przez mieszkańców. Już dziś dowiedz się, jak ważną rolę ogrywa ocieplenie poddasza i nie popełnij błędu, za który przyjdzie ci zapłacić.

Prawidłowo wykonana termoizolacja poddasza to podstawa. Przekonaj się, dlaczego

Ocieplenie poddasza dla wielu ekspertów stanowi konieczną inwestycję, której nie powinno się odwlekać – ma ono bowiem wpływ na późniejszą eksploatację nieruchomości, determinuje koszty jej utrzymania, a przy tym wpływa zarówno na żywotność, jak i funkcjonalność całego budynku. Właśnie dlatego powinno być ono starannie dopracowane, a co za tym idzie także odpowiednio ocieplone. Bez względu na przeznaczenie poddasza (czy jest ono użytkowe, czy też nie), dobrze jest zawczasu pomyśleć o jego termoizolacji, która jest w stanie przynieść szereg korzyści. Jak wiadomo, ciepłe powietrze unosi się ku górze – w przypadku braku właściwego ocieplenia poddasza należy liczyć się ze znacznymi stratami energii cieplnej oraz ich przełożeniem się na wzrost rachunków za ogrzewanie domu. Jednocześnie nieocieplone poddasze narażone jest na pojawianie się zawilgoceń i zagrzybień ścian czy stropów, co stanowi ogromny kłopot osłabiający całą konstrukcję budynku. Efekt? Brak komfortu cieplnego oraz wyczerpująca walka z grzybem. Tymczasem ocieplone poddasze pozwala na znaczne zminimalizowanie strat ciepła, przez co możliwe jest utrzymanie wyższych temperatur w domu. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza zimą, gdyż dzięki temu zyskuje się lepiej ogrzane pomieszczenia, co przekłada się na oszczędności związane z kosztami opału.

Sposoby na ocieplenie poddasza – wybierz najbardziej efektywne!

Za najpopularniejszy sposób ocieplenia poddasza wciąż uchodzi wełna mineralna, którą umieszcza się w wolnych przestrzeniach między krokwiami. Ocieplając poddasze tym materiałem powinno się pamiętać o kilku ważnych zasadach, takich jak pozostawianie luk od desek, a przy tym mocować ją specjalnymi, stalowymi profilami ocynkowanymi. Od specjalistów wymaga się przede wszystkim precyzji; nawet najmniejszy błąd czy niedokładność jest w stanie doprowadzić do utraty termoizolacyjności. Także styropian jest jednym z materiałów używanych do termoizolacji; jego właściwości sprawiają, że znakomicie dopasowuje się on do wolnych przestrzeni pomiędzy krokwiami, co daje pewność, że ocieplenie będzie skuteczne. Nowoczesnymi sposobami na ocieplanie poddasza są pianka poliuretanowa oraz natrysk celulozą. Tego typu rozwiązania zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością, głównie ze względu na ich skuteczność. Rozmaite materiały izolacyjne oferuje między innymi firma Polskie Centrum Dachowe, pomagając w doborze odpowiedniego rozwiązania. Zadbanie o ocieplenie poddasza zawczasu minimalizuje ryzyko utraty ciepła, a także zwiększa komfort domowników – nie warto z niego rezygnować.

(Artykuł promocyjny)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%