Dlaczego psy gonią koty? Jakie koty żyją w Polsce? Jak się nimi opiekować? Odpowiedź na te pytania mogły dziś uzyskać dzieci podczas warsztatów plastyczno-literackich organizowanych przez Ursynotekę.
Ursynoteka w ramach akcji "Zima w mieście" przygotowała dla dzieci w wieku 5-8 lat warsztaty plastyczno-literackie "Światowy Dzień Kota". Sala niemal po brzegi zapełniła się najmłodszymi miłośnikami kotów. Dzieciaki mogły się dowiedzieć w jaki sposób mogą się zaopiekować porzuconym dachowcem, jakie rasy żyją w Polsce, a także opowiedzieć o swoich zwierzątkach oraz stworzyć ich podobiznę z origami.
- Co roku staramy się przygotować zajęcia tematyczne. W tym roku Dzień Kota wypadł w ferie, więc to była świetna okazja, aby zorganizować takie warsztaty. Bardzo szybko zamknęłyśmy listę. Na dzisiejsze zajęcia przyszły wszystkie zapisane osoby.
- Zajęcia zaczęliśmy od zapoznania dzieciaków z informacjami o Światowym Dniu Kota. Mówiłyśmy od kiedy obchodzimy to święto w Polsce, jakie rasy kotów żyją w kraju, jak się nimi opiekować. Później dzieciaki opowiadały o swoich zwierzakach. Wymienialiśmy śmieszne imiona takie jak "Pan Wąsik", "Spinacz", "Kłaczek", "Zimens" czy "Laluś"- mówi Stella Trych, organizatorka warsztatów. Później wspólnie czytaliśmy książkę "O kocie który merdał ogonkiem".
Dzieci były bardzo zadowolone z warsztatów:
- Pani czytała nam bajkę o kocie, który przebrał się za psa - mówi Weronika, uczestniczka warsztatów. Książka mi się podobała, kończyła się morałem, że tak naprawdę nie wiemy, dlaczego psy nie lubią kotów. Ja mam dwa koty i psa, a to częściej pies ucieka przed kotkami.
Kolejnym zadaniem dzieciaków było przygotowanie prac plastycznych. Tworzyły "Laurki dla kotów". Organizatorka krok po kroku pokazywała maluchom jak stworzyć kota z origami. Dzieci, którym ta forma plastyczna nie przypadła do gustu, rysowały kota kredkami.
Zajęcia skończyły się pamiątkowym zdjęciem, na którym dzieciaki zaprezentowały swoje prace.
- Proszę Pani! Jesteśmy "kotoludźmi"! - zauważył jeden z chłopców.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tego chce Ursynów? Ponad setka pomysłów w Budżecie Obyw
Kiedy wreszcie powstanie chociaż jedno ujecie wody czyli studnia na wypadek "W" na Ursynowie. Gdy będzie brak prądu to i będzie brak wody. Nawet w czasie II wojny warszawiacy korzystali ze studni po wodę.....
emeryt
20:11, 2026-01-16
Bloki od Roberta Lewandowskiego. Ile za metr?
MAM NIEZIEMSKO WIELKIE ZALETY NP ZJADAM SKÓRY OWOCÓW,SKORÓPKI JAJ,KOŚCI ZMIELONE,UGOTOWANE LIŚCIE ITD I DUPY MŁODYM LUDZIOM ZA DARMO WYLIZUJĘ ITD.
WĄCHACZ STÓP
18:40, 2026-01-16
Bloki od Roberta Lewandowskiego. Ile za metr?
PRZYRZEKAM ŻE PSYCHIATRZY ITD,STARSI LUDZIE I W ŚREDNIM WIEKU,PSIARZE,POLICJA ITD NA MNIE BARDZO DUŻO KŁAMALI ŻEBYM BYŁ KARANY ZNÓW ZA COŚ CZEGO NIE ZROBIŁEM!!!!!ZABIĆ W SZAMBIE KŁAMCÓW.
CZARNY KUGAR KSIĄC
18:37, 2026-01-16
Bloki od Roberta Lewandowskiego. Ile za metr?
PRZYKRO MI ŻE MAM AŻ 35LAT BO BOJĘ SIĘ ŻE SZYBKO ZACHORUJĘ I UMRĘ.DBAM TAK O SIEBIE BY ZE 100LAT BYĆ SPRAWNY.
UR1990 03 15
18:33, 2026-01-16