Wystarczy odrobina chęci, aby pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej Do końca soboty w dwóch ursynowskich sklepach Marcpolu przy ul. Dereniowej 8 oraz w Carrefourze przy ul. Belgradzkiej 6 trwa zbiórka żywości. Tylko wczoraj zebrano 695 kg produktów.
O akcji Stowarzyszenia "Ariadna" pisaliśmy już rano. Społecznicy w porozumieniu z Bankami Żywności zbierają żywność dla najbiedniejszych. Potrzebne są wszelkie produkty z długim terminem przydatności - kasze, mąki, makarony, ryże. Do akcji pomocy potrzebującym włączyła się nie tylko ursynowska młodzież, ale też... lokalni politycy. W Marcpolu spotkaliśmy mocną grupę Platformy Obywatelskiej.
- Trzeba się dzielić, a jeżeli my możemy namówić kogoś do niesienia pomocy, na pewno to zrobimy - mówił radny Ryszard Zięciak, który już 5. rok, wspierany przez żonę uczestniczy w zbiórce. W zbiórce wzięły także udział radne: Goretta Szymańska, Ewa Cygańska i Katarzyna Niemyjska.
Politycy namawiali do udziału w akcji, młodzież odbierała produkty. Każdy wspomagał, jak mógł. Czasami była to czekolada, czy paczka cukru, ale zdarzały się też osoby, które do wózka wrzucały pełen koszyk.
- Zaskakujące jest to, że osoby, które wyglądają na mniej zamożne, ofiarowują dużo więcej, niż ci, którzy sami wychodzą z pełnymi reklamówkami - mówił wolontariusz Michał.
Pod koniec pierwszego dnia wolontariusze zebrali kilkadziesiąt kartonów z żywnością. Do wózka najczęściej wrzucali cukier, mąkę i olej.
- Będzie tego 70 albo i więcej, a to dopiero pierwszy dzień! - mówiła Roma Łojewska ze stowarzyszenia "Ariadna".
Nie zabrakło też jajek, i to w hurtowej ilości. 120 palet po sześć sztuk, taki podarunek kolejny rok z rzędu przywiózł Marek Michelis hodowca kur z podwarszawskiej fermy.
Każdy produkt zostanie policzony i trafi do najbardziej potrzebujących. Ważne jest to, że żywność będzie rozdzielona tylko i wyłącznie wśród ubogich z naszej dzielnicy. Być może produkt, który wrzucicie do koszyka pomoże spędzić radosne święta Waszym sąsiadom.
::news{"type":"see-also","item":"6887"}
::news{"type":"see-also","item":"4965"}
kevin14:39, 29.11.2014
Co zieciak szykuje sie na burmistrza? Podobno Pomianowski z IMU sprzedał sie za kilka stolkow Platformie.
Wawapixel :)13:25, 30.11.2014
Apel do urzędników ratusza komentujących, jeśli już musicie to chociaż poprawnie po polsku piszcie. Zięciak przynajmniej coś robi, a Guział pewnie już w sztabie PIS-u trzyma miejsce, żeby go wieczorem kamery uchwyciły.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Lekarz Dawid Kacprzyk przerywa milczenie
Och, kroki prawne... A jak tam się miewa fałszowanie wykazu godzin pracy i wyłudzenie mienia znacznej wartości na ich podstawie? Ktoś jakieś zarzuty postawi? Czy cisza, bo "przecież wszyscy tak robią"? Bo jak "wszyscy", to ja do szpitala też bym przyniósł swój grafik. I tam umieścił, że harowałem tam jak wół, nawet we śnie. Niech i mi wypłacą.
Irfy
22:32, 2026-06-24
Lekarz Dawid Kacprzyk przerywa milczenie
Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że ten cyrk wokół zarobków lekarzy i patologii w ochronie zdrowia służy temu, by wzburzony lud zaakceptował tępą reprywatyzację służby zdrowia.
Pyton
22:21, 2026-06-24
Lekarz Dawid Kacprzyk przerywa milczenie
KO - Kolejki Omijamy
100 konkretów
21:49, 2026-06-24
Lekarz Dawid Kacprzyk przerywa milczenie
Raczej powinien zamknąć ryja. Każdy prawnik by mu to doradził. Koleś nie uczy się na błędach. Pójdzie do politycznego odstrzału.
Boom
21:14, 2026-06-24