Dźwięk poprawia nastrój, jest katalizatorem przeżyć i emocji, pomaga w realizacji ćwiczeń zaburzonych sfer psychicznych. Fenomen muzyki, jako środka rehabilitacji wykorzystał Natoliński Ośrodek Kultury, organizując zajęcia taneczne dla dzieci niepełnosprawnych.
Dwa razy w tygodniu niepełnosprawne dzieciaki uczestniczą w zajęciach. Na lekcje przychodzą z przyjemnością, bo dla nich to szansa na zwiększenie społecznej i kulturalnej aktywności. Dzięki takim warsztatom dzieci z zaburzeniami zostają włączone w nurt życia towarzyskiego. Oprócz korzyści zdrowotnych, zajęcia są okazja do zabawy z rówieśnikami. Rozbudzona aktywność dziecka staje się źródłem radości i ożywienia, wzmacnia wiarę we własne siły, redukuje lek i niepewność.
- Zajęcia są dla dzieciaków formą rehabilitacji społecznej – mówi Lidia Leszczyńska, prowadząca zajęcia. Dzieci kochają muzykę. Dzięki niej uczą się działać w grupie, współpracują. Staramy się uwrażliwić społeczeństwo na problem takich osób. Organizujemy występy, podczas których występują dzieci z zaburzeniami oraz ich pełnosprawni rówieśnicy. Takie wydarzenia są obustronną lekcją. Zdrowe dzieci uczą się dobrze traktować osoby niepełnosprawne, które podczas występów czują się dowartościowane.
Zajęcia taneczne w NOK-u przynoszą dzieciakom korzyści ogólnorozwojowe oraz artystyczne. Rozwijają sprawność fizyczną dzieciaków, pobudzają i rozwijają ich orientację przestrzenną oraz kształtują poczucie rytmu.
- Uważam, że warto zapisać dziecko na takie zajęcia - mówi pan Piotr, ojciec jeden z uczennic. Córka przychodzi tu z przyjemnością. To świetna forma aktywizacji dzieciaków.
Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w Natolińskim Ośrodku Kultury. Dzieci ćwiczą w dwóch grupach wiekowych 8-15 i 15-24.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz