Głównymi gwiazdami wieczoru będą O.S.T.R. oraz Grammatik.
Adam Ostrowski (O.S.T.R.) to raper i producent z Łodzi, obecny na rynku od ponad dwudziestu lat. Jest znany z wykształcenia muzycznego (skrzypce) oraz licznych albumów inspirowanych jazzem. Obok niego wystąpi warszawski skład Grammatik. Eldo i Jotuze to reprezentanci refleksyjnego nurtu hip-hopu, autorzy albumu „Światła miasta”, który uznaje się za klasykę gatunku.

W Arenie Ursynów wystąpią również Paluch, Bonson oraz Polska Wersja. Paluch pochodzi z Poznania i jest właścicielem wytwórni BOR Records. Należy do najczęściej kupowanych raperów w kraju. Regularnie zdobywa platynowe płyty. Bonson to szczeciński raper, który w swojej twórczości stawia na surową formę i opisywanie osobistych doświadczeń. Z kolei Polska Wersja to warszawski duet tworzony przez Jana i Hinola, charakteryzujący się łączeniem klasycznych boombapowych bitów z melodyjnymi wokalami.
Grammatik to legenda, zespół, który przez długi czas niekoniecznie koncertował. Do tego Paluch - to mainstreamowy artysta ze starej szkoły. Myślę, że ogólnie wszyscy artyści, którzy u nas grają, są dobrani pod kątem koneserów rapu
- mówi Konrad Krasutski menager organizatorów wydarzenia, składu Dixon 37.
Line-up uzupełniają BUGI WTH oraz MACIĘTY. Są to wykonawcy reprezentujący młodsze pokolenie artystów, którzy zdobywają popularność w serwisach streamingowych.
Zgodnie z tradycją festiwalu, przewidziano także miejsce dla zwycięzcy konkursu młodych talentów. Pełni on rolę supportu przed główną częścią koncertu.

Nie mniej istotny od muzyki jest wymiar społeczny festiwalu. Organizacja Hip-Hop Szansą od lat angażuje się w pomoc ursynowskiemu Hospicjum Onkologicznemu św. Krzysztofa. Chociaż wstęp na koncerty jest bezpłatny, uczestnicy proszeni są o hojność podczas prowadzonej zbiórki. A skąd pomysł na połączenie festiwalu z akcją pomocową?
To kwestia lokalnego patriotyzmu - hospicjum jest zlokalizowane na Ursynowie. Myślę, że onkologia jest wielu osobom bliska; każdy albo miał w otoczeniu kogoś chorego, albo stracił bliską osobę. Wiemy po prostu, że te pieniądze, w każdej postaci i w każdej kwocie, przydają się tym ludziom. Często są to osoby starsze, z niewielkimi budżetami, więc trzeba im jak najbardziej pomagać
- mówi Konrad Krasutski.
Nasz Hip-Hop Festiwal 2026 rozpocznie się o godzinie 18 w Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Darmowe wejście jest możliwe po potwierdzeniu na wejściu, że obserwuje się profil organizacji Hip-Hop Szansą na socjal mediach.
szejset18:18, 16.05.2026
Zwariował świat, który mnie wychował
Gorąco wspominam chłopaków z Mokotowa
Z biegiem lat każdy w coś się wpakował
Terapia odwykowa penitencjał
Wiesz głowa skur*ysyn wszystkich przypucował
Kiedy typ był na skręcie psy mu dały towar
I zmiękł w tym momencie łańcuch pękł
Eh to jest świat SND
Poza tym może ktoś wie co się stało
Dlaczego życie wokół mnie zwariowało
Czy to wszystko dlatego, że mi się udało
Zamiast co u ciebie ile płyt się sprzedało
Zabolało
Ale pier*olę cię
Tak być musiało Numer ja WFD
Całe dnie na ławce czekając na Zbawcę
To nie my to świat w którym żyjemy tak
Zapraszam cię do mego świata...
Batyr07:49, 17.05.2026
ELIMINOWAĆ - wypalać gorącym żelazem, w dalekiej przeszłości obcinali ręce przed ratuszem ! Dziś ta metoda też zdałaby egzamin👏🏼👏🏼 wyobraźcie sobie na parkingu przed ratuszem na Ursynowie w niedzielę około godziny 11-12 demonstracja wyroków za sprzedaż, zażywanie narkotykow ! To tylko degeneraci więc nie powinno być nawet krzty smutku czy solidarności
Wąszzzz10:36, 17.05.2026
Lecz się na głowę... waflu.
???Darmowy???13:00, 17.05.2026
Nie darmowy. Nikt za darmo nie występował. Za nasze pieniądze obył się festiwal muzyki promującej prostytucje, narkotyki, przemoc i szczucie na policjantów broniących obywateli przed patologią i bandytami. Napewno bardzo to potrzebne młodzieży z naszej dzielnicy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Budżet Obywatelski na Ursynowie. Dziś ostatni dzień
Nie głosujcie na żadne pikniki i inne spędy - za nasze pieniądze różni aktywiści w rodzaju Czarneckiego chcą zbić kapitał polityczny i robić sobie kampanie wyborczą z pieniądze które można wydać na coś pożytecznego bardziej niż szopki dla gawiedzi ku chwale prezesa lub radnego.
Apel
08:16, 2026-06-17
Psy niszczą nowy park na Ursynowie
NAJWIĘCEJ NIENAWIŚCI U LUDZI JEST GDY KTOŚ NA NICH STRASZNIE NAKŁAMAŁ SŁOWNIE,PISEMNIE.ZA KŁAMSTWO=TAJEMNICĘ=NIEPRAWDĘ MUSIMY PRAWDZIWE KARY ROBIĆ NP BAGNETAMI.PSIARZE,LEKARZE,ŻOŁNIERZE ITD REKORDOWO CZĘSTO KŁAMIĄ.
ŁADNY KUGAR
02:36, 2026-06-17
Psy niszczą nowy park na Ursynowie
MUSIAŁEM PRZY KAMERACH ITD UDOWADNIAĆ ŻE MAM NORMALNEGO FJ..U..TA I DWA JONDRA I ŻE SPE/RMĘ BIAŁĄ PRODUKUJĘ BO LUDZIE KŁAMSTWA O MNIE GADALI,PISALI.
ANTYOSZUST KUGAR
02:32, 2026-06-17
Psy niszczą nowy park na Ursynowie
2+5=10
TALENT BOKSU
02:29, 2026-06-17