Zamknij

HIFU – czy nieinwazyjne metody poprawy jędrności i kondycji skóry są skuteczne?

art. sponsorowany + 08:46, 06.03.2024 Aktualizacja: 08:46, 06.03.2024

Nieinwazyjne metody poprawy wyglądu i kondycji skóry stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego. Coraz mniej z nas może sobie pozwolić na wielotygodniową rekonwalescencję i zrezygnowanie z aktywności zawodowej, towarzyskiej, prywatnej. W trend ten doskonale wpisuje się zabiegu HIFU. Na czym polega? Odpowiada ekspertka z gabinetu medycyny estetycznej Neonia w Krakowie.

Co to jest HIFU?

HIFU to powszechnie wykorzystywany skrót od High Intensity Focused Ultrasound, czyli tłumacząc dosłownie „skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej intensywności”. Jest to też powszechnie stosowana nazwa zabiegu, który wykorzystuje technologię ultradźwięków, czyli fal o częstotliwości powyżej 20 kHz.

Na czym polega ich działanie na skórę?

Działanie fal wykorzystywanych podczas zabiegu HIFU https://neonia.com.pl/laseroterapia/hifu/ jest dwutorowe. Z jednej strony fale przemieszczają się przez warstwy skóry i podgrzewają ją, pozwalając osiągnąć temperaturę nawet powyżej 56 st. C. Poza efektem termicznym tkanki wprawiane są zaś w wibracje, przez co dochodzi do pobudzenia fibroblastów. Sam mechanizm działania technologii jest dwuetapowy. W pierwszym za sprawą wysokiej temperatury dochodzi bowiem do denaturacji kolagenu, czyli jego zniszczenia pod wpływem wysokiej temperatury, a w drugim, gdy organizm rozpozna taki stan jako obrażenie, zaczyna się tworzenie nowego kolagenu i proces naprawczy.

Kiedy poleca pani wykonanie zabiegu?

W naszej klinice HIFU wykonujemy u pacjentek oraz pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd i kondycję skóry – uelastycznić ją, ujędrnić, wzmocnić jej strukturę. Zabiegiem z powodzeniem możemy objąć każdą część ciała – twarz, brzuch, uda, pośladki. Do najczęściej wymienianych wskazań do zabiegu zalicza się zmarszczki na czole, wokół oczu, nosa i ust, a także podwójny podbródek, wiotkość skóry na szyi i dekolcie. HIFU rekomenduję także jako doskonały sposób na pozbycie się motylków, czyli nieestetycznych nadmiarów skóry na ramionach. Sprawdza się on również w walce o szczupłą i jędrną sylwetkę – modeluje ją i zmniejsza cellulithttps://neonia.com.pl/usuwanie-cellulitu/ .

Czy do zabiegu trzeba się jakoś szczególnie przygotować?

Każdy zabieg przeprowadzany w naszej klinice poprzedzany jest konsultacją ze specjalistą, podczas której dokonywana jest indywidualna ocena stanu i kondycji skóry. Można wówczas przedstawić lekarzowi swoje oczekiwania, a ten opowie czego należy się spodziewać po zabiegu. Bardzo ważne jest także wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Są to m.in.: ciąża i karmienie piersią, zmiany skórne i wszelkie stany zapalne w obszarze, który ma być objęty zabiegiem, padaczka, choroby nowotworowe, wszczepiony rozrusznik serca. Poznanie historii i stanu zdrowia pacjenta jest zatem niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zabiegu.

A co z rekonwalescenją po zabiegu?

Zabieg HIFU jest bezinwazyjny, ale trzeba pamiętać, że po jego wykonaniu skóra może być nieco zaczerwieniona oraz obrzęknięta. Mimo to do normalnych zajęć i aktywności można wrócić zaraz po jego wykonaniu. Do mycia skóry, która została objęta zabiegiem należy stosować jedynie wodę, bez jakichkolwiek innych preparatów. Doskonale sprawdzą się okłady z lodu, które pozwolą zmniejszyć ewentualny obrzęk i uspokoić skórę. Bezwzględnie zakazane jest odrywanie malutkich strupków, które pojawiają się po zabiegu. Dzięki temu unikniemy powstania blizn lub przebarwień.

Powrót do aktywności jest o tyle łatwiejszy, że nie ma przeciwwskazań do tego, aby na twarz poddaną zabiegowi nakładać makijaż. Warto jedynie sięgnąć po delikatne lub naturalne kosmetyki. Swoim pacjentkom rekomenduję ponadto stosowanie kremów z wysokim filtrem i unikanie bardzo intensywnego wysiłku fizycznego, maksymalnie do miesiąca.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolizja na skrzyżowaniu. Utrudnienia w alei KEN

GDY PIRAT DROGOWY 2000RAZY SZYBKO JECHAŁ ULICAMI TO 2000 WIELKICH ZAGROŻEŃ TERRORYSTA NIBY NIEUMYŚLNIE ZROBIŁ.

SPORTOWIEC

08:56, 2025-07-16

Kolizja na skrzyżowaniu. Utrudnienia w alei KEN

CZĘSTO W POLSCE STARSI,CHORZY,BRZYDCY LUDZIE NIENAWIDZĄ GDY MŁODZI SĄ ZDROWI,SZCZĘŚLIWI A KŁAMIĄ ŻE NIE.PSY I PSIARZE TO TEŻ OHYDNE,ZARAŻAJĄCE SZKODNIKI.

KSIĘDZ PODWÓJNY

08:54, 2025-07-16

Kolizja na skrzyżowaniu. Utrudnienia w alei KEN

STARSZY BRZYDKI CHORY POLAK ITP KIERUJE AUTEM I ZOBACZY ŁADNE MŁODE DZIEWCZYNY WIĘC WŚCIEKŁOŚĆ,GNIEW MA I NIBY NIEUMYŚLNIE WYPADKI ROBI A CAŁA POLSKA KOSZTY POKRYJE.JA ZDROWO ODŻYWIAM SIĘ,MYJĘ,TRENUJĘ,UNIKAM SZKODLIWYCH LUDZI BY BYĆ ZDROWY.

BOMBA TO

08:51, 2025-07-16

Przystanek czy palarnia? Ursynów wciąż kopci!

Przystanki to jeszcze pikuś. Autobusami praktycznie nie jeżdżę, ale jak już raz na jakiś czas muszę poczekać i ktoś mi tam kopci, to najpierw grzecznie a potem buracko proszę, żeby wyszedł z fajurem poza zasięg mojego węchu. Zazwyczaj działa. Za to do furii doprowadza mnie towarzystwo palące przed wejściem do Centrum Onkologii. Musiałem tam bywać z powodu choroby jednego z rodziców. Tam prawie zawsze smród urywa głowę. I stoją te łazęgi, z kroplówkami, plastrami, bandażami i kopcą, jakby od tego zależało ich życie. Ja bym ich z tego szpitala wywalił na zbity łeb. Bierze taki/taka tę chemię bo już ma zapchlonego raka a i tak musi sobie zakopcić. Nie rozumiem też, dlaczego nie przejdą na te "liquidy", czy jak to się zwie? Przecież to rozwiązanie "win-win". Palacz niszczy sobie płuca tak jak kocha, ale ja nie muszę wdychać smrodów...

Irfy

08:32, 2025-07-16

0%