Zamknij
REKLAMA

Jakie świece kupić do restauracji retro, a jakie do loftowej?

10.56, 06.12.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 10.59, 06.12.2022
Skomentuj mat. prasowe

Kiedy otwierasz restaurację, zazwyczaj w pierwszej kolejności skupiasz się na takich aspektach jak dobra kuchnia, atrakcyjne menu czy miła obsługa. Są to oczywiście ważne, a wręcz kluczowe czynniki, które mają niebagatelny wpływ na popularność każdego lokalu gastronomicznego. Nie można jednak zapomnieć o stylu, w którym jest urządzone wnętrze. Uwagę przykuje z pewnością np. restauracja w stylu retro lub lokal z motywami loftowymi. Jakie świece do restauracji sprawdzą się jako dodatki w wyżej wymienionych aranżacjach? Sprawdźmy!

Świece do restauracji w stylu retro

Styl retro nawiązuje do trendów aranżacyjnych królujących w latach 50., 60. oraz 70. ubiegłego stulecia. Stąd też na świecie bywa także zwany midcentury modern. We wnętrzach urządzonych na tę modłę nie brak fantazyjnych wzorów, energetycznych kolorów i geometrycznych form. Nowoczesny sposób wykończenia łączy się z pochodzącymi z minionej epoki lub też stylizowanymi na takie meblami i innymi sprzętami. Dekoracje – w tym wypadku świece do restauracji (https://www.sklep.bispol.pl/shop/swiece-walce)powinny umiejętnie spajać te charakterystyczne elementyW tej roli świetnie sprawdzą się świece walce w wybranych kolorach. Jeśli chcesz postawić na intensywne, przykuwające wzrok dodatki, wybierz czerwone świece walec - obok nich nikt na pewno nie przejdzie obojętnie. Ciekawym akcentem będą też świece walec w kolorze butelkowej zieleni lub granatowym. A co w przypadku, gdy we wnętrzu jest już wystarczająco wiele mocnych akcentów? Wtedy, jako przeciwwagę dla nich wybierz szare świece walec, które stanowić będą idealnie neutralny dodatek.

Świece do restauracji w stylu industrialnym

Styl loftowy, określany inaczej mianem industrialnego, swoje korzenie ma w latach 50. minionego wieku. W Stanach Zjednoczonych były to czasy wielkiej recesji, a co za tym idzie, upadku ogromnej liczby przedsiębiorstw. W miastach do zagospodarowania zostało więc wiele opuszczonych hal produkcyjnych, magazynów czy fabryk, które stopniowo adaptowano na pomieszczenia o innym przeznaczeniu. Wysokie sufity, pofabryczna surowość wystroju, cegła, beton i metalowe elementy, to esencja tego stylu. Jakie świece wybrać do restauracji industrialnej? Z surowością cegły, betonu oraz metalu wspaniale współgrać będą świece walec w kolorze srebrny metalik. Drugą naszą propozycją do loftowej restauracji są szare świece walec. I jedne, i drugie możesz także z powodzeniem zestawić z klasycznymi białymi świecami. Wszystkie z nich, najlepiej ustawione na metalowych podstawkach, będą prezentować się w industrialnym lokalu równie dobrze.

Umiejętnie dobrane świece do restauracji staną się przysłowiową „kropką nad i” we wnętrzu loftowym i retro. I właśnie one mogą sprawić, że zaglądający do Twojej restauracji goście to w niej zapragną się zatrzymać. Warto więc wyborowi świec do restauracji poświęcić więcej czasu. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu artykułowi nie sprawi Ci on już większego problemu.

(REKLAMA)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%