Zamknij
REKLAMA

Przewodnik po odpowiednim doborze zasłony do salonu. Jak podjąć decyzję krok po kroku?

18.18, 18.08.2022 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 11.27, 19.08.2022
Skomentuj mat. prasowe

Szukasz odpowiednich zasłon do salonu, ale nie wiesz, na jaki model postawić, by współgrał z wyposażeniem i jednocześnie sprawdził się w roli funkcjonalnej przesłony okiennej? Sprawdź koniecznie, jak z naszymi poradami zamieszczonymi w tym artykule wybrać zasłonki krok po kroku i cieszyć się udaną aranżacją wnętrza pasującą do każdego stylu.

Zasłonki to obok firanek jeden z nieodłącznych elementów każdej dekoracji wnętrza. O ich wyborze często decyduje moda, ale i konieczność dostosowania naświetlenia wnętrza, jak również stylistyka dominująca w wybranych już dodatkach. Często jednak pomimo długiej analizy wyboru odpowiedniej zasłonki, jak również rozpisaniu sobie wszystkich za i przeciw konkretnemu wariantowi, nie udaje się kupić takich dekoracji, które by zachwycały.

Dlaczego jedne zasłonki niemal idealnie pasują do salonu, a inne gryzą się z naszą aranżacją? Sprawdź koniecznie, o czym warto pamiętać!

Zasłonki do salonu - przede wszystkim funkcjonalność

Zasłony do salonu w nowoczesnych aranżacjach pełnią w naszym wnętrzu nie tylko praktyczną, bo przecież również upiększającą funkcję to jednak warto wybierać taki materiał spośród wielu, który zapewni wnętrzu odpowiednie zaciemnienie.

Dobrej jakości zasłona, nawet w salonie usytuowanym od strony północnej nada przyjemnego i nieco wyciszonego charakteru. Przy zasłonięciu okien materiałem będzie można tym samym oglądać telewizję, jak również podejmować gości i wykonywać wszystkie standardowe czynności. 

Aby taka zasłona faktycznie mogła spełniać się w swojej funkcjonalnej roli, warto dobierać nieco grubsze kotary, bądź ciemniejszą kolorystykę zasłon. Gęsto zawieszone będą się prezentowały nadzwyczaj urokliwie. Aby uzyskać dobre zaciemnienie, najlepiej wybierać zasłony Blackout lub miękkie zasłony Velvet Pamiętaj, że najlepiej prezentują się zasłonki dopasowane do wielkości okna i na długość ściany wnętrza. Dlatego przekonaj się, jak sprawdza się szycie zasłon na zamówienie z abcfirany.pl i ciesz się wnętrzem wykończonym pod klucz! 

Zasłony i funkcja dekoracyjna - o tym koniecznie pamiętaj!

Zasłonki to także oprócz funkcji praktycznej, również ten element wystroju aranżacji, który dekoruje salon. Warto przyłożyć się zatem podczas wyboru określonego materiału do pełnego przeanalizowania posiadanych opcji stylizacji wnętrza. Jeśli Twój salon jest wypełniony nowoczesnymi dodatkami, to być może warto zainwestować w zasłonki jednobarwne i w stonowanej kolorystyce. W sytuacji, gdy zasłony dobieramy do wnętrza prowansalskiego, dużo lepszym wariantem będą te wykonane w pastelowej odsłonie. 

Nieważne, jaki styl charakteryzuje Twój salon, za każdym razem sprawdzi się w nim zasłonka biała, beżowa, bądź szara, które zasługują w palecie dekoracyjnej na szczególną uwagę. 

Jeśli pomimo naszych wszystkich porad wciąż nie masz pomysłu na solidne wykończenie wnętrza i zasłony marzeń to zainspiruj się z abcfirany.pl

W kolekcjach nowoczesnych zasłon znajdziesz wszystkie możliwe warianty materiałów i kolorystykę, która pozwoli Ci na indywidualną aranżację wnętrza i dobór takich produktów, które zaakcentują Twój indywidualny charakter. 

Pamiętaj, że tylko zasłony dobrej jakości to inwestycja, która się udekoruje Twoje wnętrza na lata.

(REKLAMA)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%