1. Przeprowadzanie diagnozy sytuacji i potrzeb osób, co do których istnieje podejrzenie, że są dotknięte przemocą domową.
2. Prowadzenie kompleksowej dokumentacji związanej z prowadzeniem procedury Niebieskie Karty w tym wprowadzanie danych do programu POMOST STD.
3. Praca socjalna na rzecz osób i rodzin doświadczających przemocy domowej.
4. Udział w grupach diagnostyczno-pomocowych.
5. Udzielanie pomocy i wsparcia osobom i rodzinom w ramach procedury Niebieskie karty.
6. Udzielanie pomocy organizacyjnej grupom diagnostyczno-pomocowym (m.in. proponowanie składu grupy, pomoc organizacyjna przy ustalaniu terminów spotkań grup diagnostyczno-pomocowych).
7. Realizowanie planu pracy z rodziną zgodnie z kompetencjami ośrodka pomocy społecznej,
8. Współpraca ze wszystkimi podmiotami realizującymi procedurę Niebieskie karty w szczególności z przedstawicielami policji w ramach pracy grup diagnostyczno-pomocowych.
9. Informowanie zespołu interdyscyplinarnego o pracy grup diagnostyczo-pomocowych i udzielonej pomocy
10. Udzielanie kompleksowych informacji o:
a) możliwościach uzyskania pomocy, w szczególności psychologicznej, prawnej, socjalnej i pedagogicznej, oraz wsparcia, w tym o instytucjach i podmiotach świadczących specjalistyczną pomoc na rzecz osób i rodzin dotkniętych przemocą domową,
b) formach pomocy dzieciom doznającym przemocy domowej oraz o instytucjach i podmiotach świadczących tę pomoc,
c) możliwościach podjęcia dalszych działań mających na celu poprawę sytuacji osoby, co do której istnienie podejrzenie, że jest dotknięta przemocą domową.
11. Organizowanie niezwłocznie dostępu do pomocy medycznej, jeżeli wymaga tego stan zdrowia osoby, co do której istnieje podejrzenie, że jest dotknięta przemocą w rodzinie.
StPr/25/05485
data rozpoczęcia pracy od 09.05.2025
wynagrodzenie od od 6 120 PLN