Zamknij

Na Ursynowie powstanie klub muzyczny dla młodych

Redakcja Haloursynow.pl Redakcja Haloursynow.pl 14:12, 29.10.2025 Aktualizacja: 17:18, 29.10.2025
1 Na Ursynowie powstanie klub muzyczny dla młodych zdjęcie ilustracyjne/Freepik/licencja Haloursynow.pl

Koniec z teatralnym układem i rzędami krzeseł! Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy" chce otworzyć nową przestrzeń, która ma przyciągać młodych jak magnes. W przyszłym roku w budynku przy ul. Gandhi powstanie Młoda Scena - klub muzyczny, gdzie będzie można posłuchać rocka, hip-hopu, potańczyć i wypić kawę przed koncertem. 

Nobliwe koncerty w sali widowiskowej, wielkie spektakle teatralne. A co dla młodych? Ursynowskie Centrum Kultury chce przyciągać do siebie młodych ludzi. Sposób na to jest jeden - zaoferować im własną przestrzeń na własne projekty i własne koncerty oraz spotkania.

Zależy nam na tym, żeby młodzi ludzie mieli na Ursynowie swoje miejsce. Takie, gdzie można posłuchać koncertu ulubionego zespołu, potańczyć, spotkać się ze znajomymi. W tej chwili nasze sceny mają teatralny układ z krzesłami, więc brakowało nam takiej przestrzeni z luzem i energią

- mówi Krzysztof Czubaszek, dyrektor Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy".

Dotychczas wynajmowane skrzydło budynku UCK przy Gandhi 9 zostanie w pełni zaadaptowane na potrzeby młodych. Powstanie tam trzecia scena, obok dużej sali Szekspir (ponad 330 miejsc na widowni) i kameralnej Bareja (do 100 osób).

Koniec z krzesłami, witamy energię!

Młoda Scena będzie miejscem koncertów rockowych, popowych, hip-hopowych i alternatywnych, a także innych wydarzeń adresowanych do młodzieży, młodych dorosłych i wszystkich, którzy bez względu na wiek czują się młodzi duchem. W tym samym skrzydle powstanie też niewielkie bistro - idealne na kawę, herbatę, kieliszek wina, coś słodkiego lub małą przekąskę przed koncertem.

Marek Kałużyński, wicedyrektor UCK Alternatywy, oprowadza naszego reportera po przyszłej scenie. I zdradza kulisy projektu. Wejście do pomieszczeń znajduje się po lewej stronie budynku od frontu. Niedawno działała tam szkoła stepowania, która wynajmowała miejsce. Przestrzeń jest duża - ma ponad 330 mkw. Ma wnękę, na której zmieści się scena, przyszła widownia będzie mogła pomieścić nawet ponad sto osób. Za ścianami są miejsca na garderoby, magazyn sceniczny. 

Chcielibyśmy, aby scena ruszyła na pięciolecie działalności naszego Centrum, choć nie wiemy czy zdążymy we wrześniu przyszłego roku. Pieniądze na projekt da częściowo budżet miasta, a częściowo musimy sami zarobić. Już myślimy nad koncertami debiutantów

- mówi wicedyrektor Kałużyński.

Początkowo przestrzeń tę planowano wynająć na restaurację, ale plany się zmieniły. Potencjalni inwestorzy musieliby ponieść znaczne kwoty na przebudowę choćby wentylacji, więc zbyt wielu chętnych nie było. 

Najpierw projekt, później wyposażanie

Pierwszym krokiem będzie wybór koncepcji architektonicznej, wkrótce „Alternatywy" zaproszą pracownie do składania ofert na projekt nowej przestrzeni.

To będzie nowy rozdział w historii naszego centrum kultury. Cieszymy się, że robimy kolejny krok w stronę młodej publiczności i poszerzenia oferty naszej instytucji

- mówi Krzysztof Czubaszek, dyrektor UCK.

Ursynów od lat boryka się z problemem braku przestrzeni dla młodzieży - miejsc, gdzie można nie tylko usiąść w teatralnej ciszy, ale też pobujać się na koncercie, spotkać znajomych czy po prostu spędzić wieczór w mniej formalnej atmosferze. Czy Młoda Scena wypełni tę lukę, to się okaże. Władze UCK mają mnóstwo pomysłów na wykorzystanie jej potencjału.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

MlodyMlody

1 2

Człowiek by się chciał urobić jak świnia, napić i pośmiać ze znajomymi, a nie słuchać wycia jakichś wykwintnych zespołów i się rozpuszczać nad tym jakie to rozkoszne w kulturalnej atmosferze w sali imienia Szekspira. Urządzanie takich atrakcji w czasach gdzie wszyscy są online to strata czasu i pieniędzy, atrakcji dla młodych jest coraz mniej, wszystko co dla nas jest fajne i ciekawe, staje się zakazane i robi się na to nagonkę. Zamiast takiej imprezy w jakimś centrum kultury, wybrałbym domówkę w jakimś mieszkaniu przy playliście ze spotify.

13:45, 31.10.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu haloursynow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Pierwsze wiercenia pod IV linię metra. Ursynów zyska

Jak ten czas szybko płynie, bo przegapiłem budowę III linii metra, a tu już IV wjeżdża 🙂

Boom

12:10, 2026-02-19

Zdemolowali pociąg metra. Świadek: Przyszli i zbierali

Rozumiem, że szef służby ochrony metra podał się do dymisji po czymś takim ...

Jaro

11:53, 2026-02-19

Ursynów stolicą złodziei samochodów! Policyjny raport

do aster: no najlepiej przytoczyć przykład ze swojego najbliższego otoczenia, które oczywiście jest miarodajne i podważa niepoważne wieloletnie badania przeprowadzane w grupach co najmniej kilkutysięcznych. Nie wiem w jakim środowisku się obracałeś ale moi znajomi z liceum i ze studiów, którzy byli a też często nadal są użytkownikami tej rośliny skończyli tak, że są właścicielami firm lub specjalistami IT, wszyscy żyją i z większością mam kontakt, niedawno byliśmy na wyjeździe sylwestrowym w ośrodku (nie dla osób uzależnionych) ale narciarskim. Jeden z tych kolegów właśnie skończył budowę domu w Szwajcarii, pracuje w Niemczech i używa tej rośliny jako lekarstwa na adhd. No patologia straszna. Taka ciekawostka: większość graczy NBA używa tej strasznej rośliny i dostaje milionowe kontrakty, aż dziwne że nie mają milionowych długów i nie żyją na ulicy. Jak się okazuje w sporcie może dawać to bardzo dobre wyniki i jakoś nie działa na nich demotywująco bo chyba mecze się odbywają i są całkiem niezłe. Proszę zaktualizuj swoją średniowieczną wiedzę.

pffff

11:42, 2026-02-19

Nowe rondo na Płaskowickiej za 6 mln złotych

Kiedy budowa brakującej drugiej nitki! Jeśli ktoś liczy że korki tu znikną jakoś tak magicznie po wybudowaniu ronda, to jest w błędzie. Nawet jak skończy się ropa, to będą stały tu w korku auta elektryczne :-)

Korbol

10:15, 2026-02-19

0%