Nadchodzący rok szkolny, licząc do końca przyszłorocznych wakacji (31 sierpnia 2024 r.), będzie miał 180 dni wolnych od nauki. Wliczone są w to weekendy, święta i ferie.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 odbędzie się wyjątkowo późno, bo dopiero 4 września, ze względu na to, że 1 września wypada w piątek. Pierwszym wolnym od nauki dniem (bez weekendów) będzie 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych, wypadający w środę.
Zimowa przerwa świąteczna, związana z Bożym Narodzeniem oraz Sylwestrem i Nowym Rokiem, rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 1 stycznia. Do szkoły uczniowie wrócą we wtorek 2 stycznia.
Natomiast ferie zimowe z podziałem na województwa prezentują się następująco:
Kolejne wolne dni przypadną w trakcie Wielkanocy. Wielkanocna przerwa będzie trwała od 28 marca do 2 kwietnia.
Pomyślnie ułożyła się majówka. Święto Pracy, 1 maja, przypada w środę, a święto Konstytucji 3 maja w piątek, co daje możliwość zorganizowana długiego weekendu.
Ostatnie wolne dni w nadchodzącym roku szkolnym wypadną z okazji Bożego Ciała, przypadającego w czwartek 30 maja. Koniec roku szkolnego - w piątek 21 czerwca.
Na niekorzyść uczniów przypadły niektóre święta, wypadające w soboty: Dzień Nauczyciela (14 października), Święto Niepodległości (11 listopada) oraz Trzech Króli (6 stycznia).
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz