Zamknij

Dlaczego warto korzystać z fizjoterapii i rehabilitacji?

09:30, 29.08.2024 [email protected] Aktualizacja: 09:31, 29.08.2024
mat. prasowe mat. prasowe

Zdrowie to wartość, której często nie doceniamy. To, jak jest ważne, okazuje się bardzo często w sytuacjach kryzysowych. Kiedy przydarza się nam kontuzja lub inne zdarzenie losowe. Wtedy bardzo często do pełnego wyzdrowienia lub walki o poprawę jakości życia potrzebna jest rehabilitacja. Rehabilitacja Warszawa jest zazwyczaj zalecana przez lekarza, który ocenia nasz stan zdrowia i decyduje, jakie formy rehabilitacji będą najodpowiedniejsze. Celem tego działania jest przywrócenie możliwie jak największej sprawności fizycznej, poprzez ocenę stanu zdrowia, ułożenie planu rehabilitacji i rozpoczęciu systematycznych ćwiczeń.

Kiedy potrzebna jest rehabilitacja?

Rehabilitacja jest potrzebna w różnych sytuacjach. Sprawdza się, gdy nasze ciało, stan zdrowia lub umysł potrzebują wsparcia w powrocie do pełnej sprawności po urazie, chorobie lub operacji. Wiele operacji, szczególnie ortopedycznych (np. wymiana stawu, operacje kręgosłupa), wymaga rehabilitacji, aby przywrócić pełen zakres ruchu, siłę i funkcjonalność. Warto w tym celu udać się do sprawdzonego fizjoterapeuty w Orthos Rehabilitacja. Podobnie urazy, takie jak złamania, skręcenia, zwichnięcia czy kontuzje sportowe często wymagają rehabilitacji, aby przywrócić sprawność i uniknąć powikłań. Osoby z chorobami przewlekłymi, takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, czy przewlekła obturacyjna choroba płuc, mogą korzystać z rehabilitacji, aby poprawić jakość życia i funkcjonowanie na co dzień. Należy pamiętać, że kluczowa jest systematyczna i regularna rehabilitacja. Pomocna jest także terapia falą uderzeniową, czy pole elektromagnetyczne.

Fizjoterapia w urazach rdzenia kręgowego

Fizjoterapia odgrywa kluczową rolę w rehabilitacji pacjentów także po urazach rdzenia kręgowego. Celem jest maksymalne przywrócenie funkcji fizycznych, poprawa jakości życia i pomoc w adaptacji do nowych wyzwań związanych z ograniczeniami ruchowym. Ćwiczenia mają na celu przywrócenie siły mięśniowej, poprawę kontroli motorycznej i koordynacji, a także przywrócenie funkcji mięśni, które mogą nadal działać po urazie. Dzięki fizjoterapii zapobiegamy także wtórnym powikłaniom. Należą do nich odleżyny, przykurcze mięśniowe, spastyczność, problemy z układem krążenia i oddechowym. Regularne ćwiczenia i odpowiednie pozycjonowanie ciała są kluczowe dla zapobiegania tym komplikacjom. Fizjoterapeuci uczą pacjentów technik pozwalających na wykonywanie codziennych czynności, takich jak przemieszczanie się, ubieranie, jedzenie, przy maksymalnym wykorzystaniu pozostałych możliwości ruchowych.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%