Zamknij

Masaże tajskie – wybawienie dla przemęczonego ciała i umysłu

[email protected] + 20:28, 08.02.2023 Aktualizacja: 20:35, 08.02.2023
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Masaż tajski przyjemnie odpręża, a jednocześnie poprawia sprawność ciała. Zobacz, dlaczego to właśnie ten zabieg relaksacyjny zdobywa coraz większą popularność.

Każdy z nas zasługuje na chwilę relaksu, zwłaszcza w tych zabieganych, pełnych stresu czasach. Orientalny masaż tajski to gwarancja ukojenia i wyciszenia umysłu, a także ulgi w przypadku szeregu problemów związanych z układem ruchu. Przeczytaj, dlaczego warto znaleźć czas na wizytę w sprawdzonym gabinecie lub podarować voucher na masaż bliskiej osobie.

Masaż tajski – na czym polega?

Tradycja masażu tajskiego sięga ponad 2000 lat wstecz. Wyróżnia się ponad 100 jego rodzajów, a wszystkie łączy jedno – założenie, że w ciele człowieka znajduje się energia, a także "lom" (cząsteczki powietrza), które po trafieniu do płuc, przepływają przez niewidoczne kanały o nazwie „sen”.

Masaż tajski to sztuka, która polega na „udrażnianiu” kanałów, których każdy człowiek ma mieć aż 72000. Dzieje się to pod wpływem stymulacji ich skupisk, które według tradycyjnej medycyny wschodniej, znajdują się w okolicy pępka i tułowia. Odpowiedni nacisk terapeuty usprawni przepływ „lom” i zapewni organizmowi zdrowie i witalność.

Rytuał wyróżnia się tym, że osoba masowana w pewien sposób czynnie w nim uczestniczy. Wykonuje polecenia masażysty, zmienia pozycję ciała i ułożenie kończyn. Z tego też powodu, masaż nazywany jest „jogą dla leniwych” lub „jogą pasywną”.

Jak wykonywany jest masaż tajski?

Tradycyjny masaż tajski charakteryzuje się intensywnymi chwytami terapeuty i obejmuje całe ciało. Masażysta do wykonywania precyzyjnych ruchów używa nie tylko rąk, ale i łokci, przedramion, a nieraz nawet kolan i stóp. Dominuje tu silny nacisk, a także rozciąganie. Wszystko po to, aby skutecznie uwolnić napięcia z głębokich tkanek pacjenta.

Techniki masażu tajskiego różnią się w zależności od tego, z jakiego regionu Tajlandii się wywodzą. Najbardziej prestiżowa szkoła masażu to Królewska Akademia Masażu w Chiang Mai – mieście na północy kraju, słynącym z majestatycznych, starożytnych budowli.

Wybierając salon w Polsce, warto się upewnić, czy zatrudnia wykwalifikowane masażystki z Tajlandii. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że rytuał spełni nasze oczekiwania.

Dla kogo jest masaż tajski?

Ciężko znaleźć osobę, która żyje bez stresu, czy której nie dokuczają żadne dolegliwości ze strony układu ruchu. Dlatego masaż tajski polecić można w zasadzie każdemu.

Beneficjentami tego zabiegu będą osoby, które prowadzą siedzący tryb życia lub praca wymusza na nich przyjmowanie nienaturalnej pozycji ciała przez wiele godzin (siedząca, stojąca).

Jakie są przeciwwskazania do masaży tajskich?

Masaż tajski, choć bardzo bezpieczny i naturalny, w pewnych przypadkach nie jest zalecany. Jest to związane z jego specyfiką, czyli dość intensywną stymulacją tkanek.

Kto powinien wstrzymać się z wizytą w salonie masażu?

  • kobiety w ciąży (paniom w takiej sytuacji polecamy masaże dla ciężarnych),

  • osoby w trakcie ostrych stanów zapalnych, a także z gorączką powyżej 38 stopni,

  • osoby cierpiące na osteoporozę, nowotwory, choroby układu naczyniowego, choroby serca, nadciśnienie,

  • osoby ze skłonnością do występowania krwotoków i słabą krzepliwością krwi,

  • rekonwalescenci po złamaniach kości,

  • osoby z chorobami skóry, na przykład z łuszczycą, grzybicą,

  • osoby przechodzące zakażenia wirusowe i bakteryjne,

  • osoby ze świeżymi ranami i bliznami.

Przeciwwskazaniem do masażu tajskiego jest też ogólne osłabienie i złe samopoczucie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

Kiedy powinno się zdecydować na masaż tajski?

Szczególnie dużo z masażu tajskiego wyniosą osoby, które borykają się z:

  • przykurczami i bólami mięśni, które nie wynikają z toczących się stanów zapalnych lub urazów,

  • zmniejszoną ruchomością stawów,

  • osłabieniem kończyny po urazie – należy poinformować terapeutę o problemie, a ten dobierze odpowiednie techniki,

  • stłuczeniem, skręceniem, zwichnięciem stawu,

  • chorobami o podłożu reumatycznym,

  • napięciowymi bólami głowy,

  • przewlekłym stresem,

  • bezsennością,

  • obniżoną odpornością,

  • nadwagą.

Uwielbiają go również sportowcy, a także osoby, które w widoczny i naturalny sposób chcą poprawić jędrność i ogólną kondycję skóry.

Na co pomaga masaż tajski?

Masaż tajski ma cały wachlarz zalet, które bezpośrednio przekładają się na dobre samopoczucie i sprawność ciała. Nie należy jednak traktować go jako remedium na wszelkie bolączki.

W przypadku poważnych problemów, na przykład z układem ruchu, w pierwszej kolejności należy udać się po pomoc do specjalisty, a błogie rytuały orientalne traktować jako uzupełnienie terapii.

Masaż tajski – jakie są rodzaje masażu?

Masaż tajski może być wykonywany na sucho, z zastosowaniem olejków i maseł lub ziołowych stempli. Ciekawostką jest, że popularna refleksologia, czyli sztuka masażu stóp, wpływająca na funkcjonowanie całego ciała, również jest jednym z jego rodzajów.

Klasyczny masaż tajski

Klasyczny tajski masaż obejmuje całe ciało. Zazwyczaj zaczyna się od brzucha (dokładnie okolic pępka). Zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami, to właśnie tam znajdują się największe skupiska „senów”. Następnie rytmiczne ruchy terapeuty kierowane są ku ustom.

Olejkowy masaż tajski

Olejkowy tajski rytuał czerpie z akupresury i aromaterapii. Wywodzi się z ajurwedy i bazuje na terapeutycznym działaniu poszczególnych olejków eterycznych. Najczęściej stosowanymi są: olejek eukaliptusowy, miętowy, lawendowy, imbirowy i bergamotowy.

Tajski masaż stemplami ziołowymi

Masaż stemplami ziołowymi wykorzystuje podgrzane, bawełniane woreczki, w których znajduje się starannie dobrana mieszanka leczniczych ziół. Popularny szczególnie na zachodzie Tajlandii.

Gdzie można skorzystać z masażu tajskiego?

Masaż tajski zdobywa coraz większą popularność, a co za tym idzie – powstaje coraz więcej miejsc oferujących ten zabieg. Aby mieć pewność, że skorzystamy z dobrodziejstwa prawdziwego, tajskiego masażu, należy wybierać miejsca z doświadczeniem i renomą, oferujące usługi profesjonalnych masażystek prosto z Tajlandii.

Takim miejscem jest Thai Bali Spa – największa w Polsce sieć gabinetów z masażem orientalnym, posiadająca ponad 19 punktów, między innymi w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Zaletą Thai Bali Spa jest również możliwość nabycia voucherów na masaż, a także wykupienia masażu dla dwojga, odbywającego się w jednym, luksusowym i klimatycznym pomieszczeniu.

(REKLAMA)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%